Windows 11 Wifi Şifresi Öğrenme - Webte İndir
GenelTeknoloji

Windows 11 Wifi Şifresi Öğrenme

Windows 11, son zamanlarda aldığı güncellemeler ile birlikte ön plana çıkan işletim sistemlerinde birisidir. Yepyeni tasarımı ve birbirinden farklı özellikleri ile birlikte, benim de hoşuma giderek kullanmış olduğum bir işletim sistemidir. Bildiğiniz üzere 2021 yılında BETA ile gelmesi durumunda bile büyük bir ilgi gösterilmişti. Şimdi de halen gelen güncellemeler ile birlikte bir hayli popülerliğinin korunduğunu söyleyebilirim.

Genel olarak yeni geçilen işletim sistemlerinde bazı alışkanlıklarımız ve bilgilerimiz değişebiliyor. İnternet üzerinde birçok kişinin Windows 11 Wifi Şifresi Öğrenme ile alakalı araştırma yaptığını gördüm. Bu sebepten dolayı da sizler için bu şekilde bir makale hazırlamaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Windows 11 ile birlikte bağlanmış olduğunuz ağın şifresini, birazdan anlatacağım yöntemler ile birlikte kolaylıkla görebileceğiz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan merak edilen konu başlıklarımıza geçiş yapabiliriz. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin beklediğini de görmüş olabiliriz.

Windows 11 Wifi Şifresi Öğrenme Yolları

Windows 11 işletim sisteminde, bağlı olduğumuz ağın şifresini öğrenebilmek için birkaç farklı yöntem yer almaktadır. Sizler için bu yöntemleri sırası ile paylaşmak istiyorum. Lafı daha fazla uzatmadan konu başlıklarımıza bir göz atabilir ve bizleri bekleyen bilgileri de öğrenmiş olabiliriz.

Ayarlar ile Wifi Şifresi Öğrenme

Windows 11 işletim sistemine kayıtlı olan ağınızın şifresine ayarlar üzerinden bu adımlar eşliğinde ulaşabilirsiniz.

  • İlk olarak Denetim Masası bölümüne giriyoruz.
  • Açılan ekrandan Ağ ve İnternet seçeneğine basıyoruz.
  • Buradan da Ağ ve Paylaşım yazısına basıyoruz.
  • Bağlı olduğumuz Wifi ağının adına tıklıyoruz.
  • Açılan ekrandan Kablosuz Özellikleri diyoruz.
  • Şimdi ise Güvenlik > Şifreyi Göster adımlarını takip ediyoruz.

Bu adımları eksiksiz olarak takip ettiğimizde kolaylıkla Windows 11 wifi şifresi nasıl öğrenilir sorusunun cevabını almış oluyoruz. Sizlerde eğer kayıtlı olan bir ağın şifresini öğrenmek isterseniz, mutlaka bu yöntemi kullanmanızı önermekteyim.


CMD ile Wifi Şifresi Öğrenme

CMD üzerinden wifi şifresini öğrenmek istiyorsanız bu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Başlat menüsüne CMD yazalım ve gelen uygulamayı çalıştırın.
  • Gelen ekrana ”netsh wlan show profiles” komutunu girin ve Enter butonuna basın.
  • Şimdi ise tekrardan ”netsh wlan show profile name=”WifiAdınıGirin” key=clear” yazarak tekrardan Enter butonuna basıyoruz. [WifiAdınıGirin alanını kendi wifi ağı adınız ile değiştirin]
  • Çıkan ekrandan Key Content kısmını bulun ve karşılığında wifi şifreniz yazacaktır.

Bu adımları tamamladığımızda da CMD ile wifi şifresi öğrenme adımımızı kolaylıkla tamamlamış olacağız. Sizlerde CMD komut istemi ile birlikte, hızlı ve seri bir şekilde wifi şifrenizi öğrenebilirsiniz. Kod ile uğraşmak istemeyenler ilk yöntemimize göz atabilirler. Fakat CMD kodları benim için basit ve zevkli derseniz, bu yöntemin de basit olduğunu söyleyebilirim.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Windows 11 Wifi Şifresi Öğrenme başlığı altında genel olarak sizleri bilgilendirmekteyim. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Genel olarak internette araştırılan konuları ele almaya çalışıyorum. Sizlerin de merak ettiğiniz ve cevaplanmasını istediğiniz sorular varsa, mutlaka yorumlarda bizlerle birlikte paylaşmayı unutmayın.

Windows 11 yeni yeni alışılmaya çalışılan bir işletim sistemi olduğu için, bu tür soruların olması çok normal bir durumdur. Bu sebepten dolayı da hem iletişim kısmında hem de yorum kısmında sorularınızı bizlere sormaktan çekinmeyin. Hem sizleri bilgilendiriyoruz, hem de sitemizde güncel olarak içeriklerimizi üretmekteyiz.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı