Microsoft Word Hesap Makinesini Aktif Etme - Webte İndir
Nasıl Yapılır

Microsoft Word Hesap Makinesini Aktif Etme

Microsoft word, günümüzde neredeyse her bilgisayarda bulunan bir yazı yazma ve düzenleme aracıdır. Office araçları olarak da bilinen word, metin belgelerimizi açmamızda bizlere yardımcı olmaktadır.

Geçmişten bugüne kadar büyük başarılara imza atmış olan Microsoft, geliştirmiş olduğu office araçları ile birlikte kullanıcılarına harika bir kolaylık sunmaktadır. Günümüzde neredeyse her alanda metin belgeleri, slayt dosyaları gibi işlevleri sıklıkla kullanmaktayız. Word office araçlarından bir tanesidir ve yazı yazmamızı sağlayan harika bir yazılımdır. Sadece yazı yazmak için değil, içerisinde barındırmış olduğu onlarca işlevle birlikte yazılarımızı düzenlememize yardımcı olmaktadır.

Forumda görmüş olduğum ve sizlerle paylaşmak istediğim bir özellik keşfettim. Word hesap makinesi özelliği cümlesini büyük ihtimalle duymamışsınızdır. Word içerisinde bizlerin bilmediği bir hesap makinesi özelliği yer almaktaymış. Şimdi dilerseniz kısaca bu konu hakkında sizleri bilgilendirme yapalım.

Word Hesap Makinesi Özelliği

Günümüzde birçok öğrenci word ile birlikte ödevlerini yapmaktadır. Word üzerinde yazı yazarken bazen hesap makinesi gerekebilmektedir. Bunu bilgisayarımızın hesap makinesi programı ile yapmaktayız. Fakat Word, içerisinde barındırdığı hesap makinesi ile birlikte bu şekilde uğraşmanızı engellemektedir. Haliyle de büyük bir kolaylık sunmaktadır.

Word içerisinde yazılarınızın yanında bulunan hesaplama işlemlerini tek tuş ile hesaplama yapabilmektesiniz. Dilerseniz nasıl yapacağımıza dair kısaca bir göz atalım.

Word Hesap Makinesi Özelliği Aktif Etme

Word üzerinde hesap makinesi kullanmak istiyorsanız özellikle aktif etmeniz gerekmektedir. Sizlere görsel anlatımlar eşliğinde nasıl yapılacağını göstermek istiyorum. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olacaktır.

  • Word belgesini açın.
  • Belge açıldıktan sonra sol üstten hızlı erişim menüsüne tıklayın.
  • Açılan seçeneklerden Diğer Komutlar‘a tıklayın.
Microsoft Word Hesap Makinesini Aktif Etme
Microsoft Word Hesap Makinesini Aktif Etme

Buraya tıkladıktan sonra karşımıza word seçenekleri penceresinde hızlı erişim araç çubuğu açılacaktır. Seçim menüsünden Şeritte bulunmayan komutlar yazısını seçiyoruz.

Microsoft Word Hesap Makinesini Aktif Etme
Microsoft Word Hesap Makinesini Aktif Etme

Seçim sonrasında karşımıza onlarca farklı komut yüklenecek. Buradan ise hesapla komutunu seçiyoruz ve orta kısımda yer alan ekle butonuna tıklıyoruz, kaydet diyerek çıkıyoruz.

Sonrasında ise word belgemize herhangi bir işlem yazalım. Örnek olarak 25+25 işlemini denemek istiyorum.

ayrıca bkz: Dökümanları PDF’e Programsız Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Microsoft Word Hesap Makinesini Aktif Etme
Microsoft Word Hesap Makinesini Aktif Etme

Gördüğünüz gibi alt kısımda yapmış olduğunuz işlemin cevabı görünmektedir. Sizlerde bu sayede hesap makinesi özelliğini aktif edebilirsiniz Word hesap makinesi aktif etme kullanıcılar için çok önemli bir unsurdur. Çünkü matematiksel işlemler hayatımızın her alanında bizleri karşılamaktadır. Her ne kadar yazı yazarken saçma gelse bile, işlemler ile her alanda karşılaşmaktayız.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Microsoft Word Hesap Makinesini Aktif Etme konusunu ele almaktayız. İnternet ortamında bu konuya dair çok bir bilgi bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı word hesap makinesi özelliğini anlatmak ve faydalanmanızı istedim.

Aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilirsiniz. Ayrıca önceden bu özelliği kullanan kişiler varsa yorum kısmında belirtebilirler.

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı