Küçük İşletmeler İçin Erp Çözümleri - Webte İndir
Genel

Küçük İşletmeler İçin Erp Çözümleri

İş yerlerinde başarının, verimin artırılmasına yönelik olarak kullanılan sistemlerden biri de ERP’dir. İşinizin ilerleme sürecini genel bir bakışla size aktarır. Bu sayede ilerlemeyi, aksaklıkları çok daha net olarak görebilirsiniz. Büyük işletmeler için işlerin daha kurumsal bir şekilde ilerlemesini sağlar. Küçük işletmelerde ise ERP çözümleri sayesinde büyüme yolunda çok daha doğru kararlar alabilirsiniz. Yazılım olarak muhasebe, kaynak, finans gibi birçok süreci birbirine entegre ederek yönetmenize olanak sağlanmış olur. Mavvo’da ERP ürünleri olarak işletmenize en uygun seçenekleri bulabilirsiniz. 

ERP Nedir?

En kısa tanımıyla kurumsal kaynak planlaması olarak bilinir. Birçok iş sürecinde günlük görevlerde otomatikleştirme sağlanır. işlemler arasında entegrasyon gerçekleştirilir ve böylece bölümler arasında işlem geçişleri daha rahat olur. Ön muhasebe, finans, satın alma, depo, satış ve stok süreçlerini tek bir yerden takip ederek zamandan ve bütçeden tasarruf etme imkanı sunar. 256 bit SSL teknolojisine sahiptir, işlemleriniz güvenle gerçekleştirilir. 

Güvenli otomatik yedek’ sistemine sahip yazılımlardır. Ayrıca bu sistemde raporları Excel, PDF, Open Office ile çalışan XLS dosyalarından alabilirsiniz. Standart KOBİ ERP sistemi dışında Enterprise ve Mobil ERP gibi çözümler de vardır. Kendi içlerinde farklı işleyiş seçeneklerine sahip olabilirler. 

ERP Sistemi Nasıl Çalışır?

ERP sistemlerini farklı iş ihtiyaçları ve organizasyonlarına göre bulabilirsiniz. Farklı departmanlardan bu sisteme girilen veriler herkes tarafından görülebilir olur. Bu sayede departmanlar arasında harcanabilecek bilgi alma verme süresi azalır. Her iş bölümünden kişi, ilerlemeleri bu sisteme kaydeder. Bu sayede işin tahmini bitirilme durumu, işte yaşanan aksaklıklar belli olur. Bu noktalara ağırlık verilir ve aksaklıklar giderilir. Tekrardan girilen verilerle iş performansının artmış olduğu da görülür. Örneği depo kısmındaki işlemlerde süre bazlı veriler yer alır. Ürünün müşteriye ulaştırılmasında yaşanan sorun, satın alma veya satış kısmı tarafından fark edilir ve buna göre bir düzenleme gerçekleştirilir. 

Neden Erp Çözümleri Tercih Etmelisiniz?

ERP çözümlerini neden tercih etmeniz gerektiği noktasında öncelikle bu sistemin özelliklerinden bahsedebiliriz. 

 • Bilgisayarınız çökse bile  sunucu üzerindeki kayıtlı veriler zarar görmez, başka bir bilgisayardan çalışmalara devam edilir. 
 • Her türlü İnternet bağlantısıyla yazılım kullanılabilir.
 • Yazılım en güncel sürümü otomatik olarak yükler. Güncellemelerde geri kalmazsınız.
 • Tablo veya filtreler kullanıcılara göre ayarlanabilir. Kolay bir çalışma sistemi oluşturulur.
 • Düşük maliyetle oluşturulabilir sistemlerdir. 
 • Verilere dair analizler çok daha güçlü şekilde oluşturulur.
 • Tüm bilgi ve işlemler tek bir yerde toplanmış olur.
 • İş departmanları arasında daha iyi iletişim ve işbirliği olur.
 • İşlemlerde daha iyi zaman yönetimi sağlanır.
 • Verileriniz güvenle saklanır. 
 • Programda çalışma anlamında kişilere veya gruplara farklı görev yetkilendirilmeleri verilebilir.
 • Yapılan işlemlerin listesi anında yenilenir. İşlemler sisteme girildiği anda görülür olur.
 • Yazıcılardan (dot-matrix olanlardan) hızlı baskı alınabilir.

Daha detyalı bilgi almak için https://mavvo.com.tr/ ‘ adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı