Dökümanları PDF’e Programsız Dönüştürme Nasıl Yapılır? - Webte İndir
Nasıl Yapılır

Dökümanları PDF’e Programsız Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Hazırladığınız tüm dökümanları PDF’e programsız dönüştürme için kullanabileceğiniz yöntemleri bu yazımızda sizler için paylaşıyoruz. Office uygulamalarından; Word, Excel ya da PowerPoint kullanmış olun, hiç fark etmez. Webte İndir’in sizler için hazırladığı PDF’e dönüştürme rehberi sayesinde siz de kolaylıkla işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

>>Bu yazı da ilginizi çekebilir.

Office uygulamaları ile hazırladığınız dökümanları PDF formatına dönüştürmenin aslında çok kolay bir yolu var. Üstelik hiçbir yardımcı program kullanılmasına gerek kalmadan.Aşağıda sıralanan adımları takip ederek, siz de tüm dökümanlarınızı PDF dosyası haline getirebilirsiniz.

Programsız PDF’e Dönüştürme

 

>>Bu yazı da ilginizi çekebilir.

1.Adım: Hazırlamış olduğunuz Word belgesini açın. 

2.Adım: Sol üst köşede yer alan “Dosya” seçeneğine tıklayın. Ardından önünüze açılan menüde “Farklı Kaydet” seçeneğine gelin ve “Göz At” kısmını tıklayın. 

3.Adım: Açmış olduğunuz pencerede karşınıza “Kayıt Türü” kısmı çıkacak. Bu kısımda PDF uzantısını işaretlemeniz gerekmektedir. PDF uzantısı “*.pdf” şeklindedir.Bu seçeneği işaretledikten sonra “Kaydet” butonuna tıklayın. 

4.Adım: Eğer isterseniz, ekranda yer alan “En İyi Duruma Getir” bölümünü işaretleyerek, belgenin boyutunu düşürebilirsiniz. Bu seçenekler arasından “En Küçük Boyut” kısmını da seçebilirsiniz. 

5.Adım:Tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra belgenizi PDF formatında görüntüleyebilirsiniz. 

Önemli Not: Office uygulamaları olan Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarında da aynı adımları takip ederek, PDF formatına dönüştürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

PDF’i Programsız Dökümana Dönüştürme Nasıl Yapılır? 

Bu işlemin tersini yapmak isteyen kullanıcılar da olabilir. PDF formatındaki dosyaların da bilgisayarınıza herhangi bir programın kurulumunu yapmadan, dökümana dönüştürülmesi mümkün. 

>>Bu yazı da ilginizi çekebilir.

PDF formatındaki dosyalarınızı Word’e dönüştürmek için kullanabileceğiniz yöntem şu şekildedir;

 

Google Drive İle Dönüştürme 

PDF Dönüştürme
PDF Dönüştürme

Bu işlemi yapabilmek için öncelikli olarak bir Gmail hesabına ihtiyacınız bulunmaktadır. Eğer hesabınız yoksa burayı tıklayarak, hesabınızı açabilirsiniz.Sonrasında takip etmeniz gereken adımlar ise şu şekilde; 

1.Adım: Mail adresinize giriş yapın. Google’ı açtığınızda ekranın sağ köşesinde bulunan kare şeklindeki simgeye tıklayın. Açılan ekrandan Drive’ı seçin. Bunun yerine direk arama motoruna Google Drive yazarak ya da şu linki tıklayarak da giriş yapabilirsiniz. 

2.Adım: Drive’a girdikten sonra “Yeni” seçeneğine tıklayın. Karşınıza açılan ekrandan “Dosya Yükleme” kısmını seçin. 

3.Adım: Word dosyası haline çevirmek istediğiniz PDF dosyasını seçin ve “Aç” seçeneğini işaretleyin.

4.Asdım: Ardından dosya Drive’a yüklenecek. Yükleme işleminin ardından “Birlikte Aç” seçeneğini tıklayın. Karşınıza gelen alandan “Google Dökümanlar” kısmını işaretleyin. 

5.Adım: PDF uzantılı dosyanızı Google Dökümanlar ile açtıktan sonra yapmanız gereken tek bir işlem kaldı. Ekranın sol üst köşesinde yer alan “Dosya” sekmesine tıklayın. Ardından karşınıza çıkan menüden “Farklı İndir” ve “Microsoft Word (.docx)” komutunu seçin.

6.Adım: Bu sayede PDF dosyanız, bilgisayarınıza Word dosyası olarak inmiş olacak. 

Önemli Not: Aynı seçenekleri Google Drive’da Microsoft Excell için de uygulayabilirsiniz. 

>>Bu yazımızı da okuyarak, teknolojiye dair tüm gelişmelerden bilgi sahibi olabilirsiniz. 

 

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı