5 TB OneDrive + Office 365 E3 Ücretsiz Hesap Oluşturmak - Webte İndir
Nasıl Yapılır

5 TB OneDrive + Office 365 E3 Ücretsiz Hesap Oluşturmak

OneDrive ve Office365 Ücretsiz Hesap

Tamamen ücretsiz bir şekilde 5 TB depolama alanına sahip OneDrive ve Office programlarını kullanabilirsiniz. Biliyorsunuz ki bu hizmetleri satın almak aslında ücretli.  Öncelikle Office 365’ten bahsedelim. Office 365 Microsoft’un Word, Excell, PowerPoint, Outlook, OneNote, OneDrive ve Teams’i kapsayan bir ofis içi program serisidir. OneDrive ise yine Microsoft’un kullanıcıları için sunmuş olduğu bir çevrimiçi depolama ile paylaşma hizmetidir.Peki, 5 TB OneDrive ve Office 365 programlarında ücretsiz hesap nasıl oluşturulur? Bu sorunun tüm cevapları yazımızın devamında. 

5 TB OneDrive + Office 365 E3 Ücretsiz Hesap Nasıl Oluşturulur?
5 TB OneDrive + Office 365 E3 Ücretsiz Hesap Nasıl Oluşturulur?

5 TB OneDrive + Office 365 E3 Ücretsiz Hesap Nasıl Oluşturulur? 

Bunun için takip edebileceğiniz iki farklı yöntem bulunmaktadır. Her iki yöntemle de programları ücretsiz bir şekilde kullanım olanağınız olmaktadır. Birinci yöntem ile başlayalım.

1.Yöntem 

5 TB OneDrive + Office 365 için yapmanız gereken tek şey bir edu uzantısına sahip mail açmak. Edu uzantılı mail adresleri; devlet daireleri, kamu çalışanları ve öğrencilere verilmektedir. Normal şartlarda bu özelliklere sahip olmayan kişilerin, edu uzantılı mail alma hakları yoktur. Zaten programlar için geçerli olan özellikler de yalnızca bu tür kişilerin kullanımına açıktır. 

Siz de edu uzantılı mail almak istiyorsanız aşağıdaki linklerden birine giderek hesabınızı oluşturabilirsiniz. 

 1. Linke tıklayın
 2. Linke tıklayın
 3. Linke tıklayın

Yukarıda verilen adresten mail adresi alındıktan sonra, OneDrive üzerinden yeni bir üyelik oluşturulması gerekmektedir. 

Üyelik için bu siteyi ziyaret edin. 

Office 365 programları için bu siteyi ziyaret edin. 

Siteye girdikten sonra, sol üst kısımda yer alan  “Ürünler” kategorisine tıklayın. Açılan kategoride “Öğrenci” sayfasına girin. Öğrenci sayfasına giriş yapıldığında sizden edu uzantılı mail adresinizi girerek üyelik oluşturmanız istenmektedir. 

Microsoft’un bu program ve depolama alanının ücretsiz kullanıma açması, tamamen öğrenci ve kamu çalışanlarını desteklemek amacıyla yapılmış bir uygulamadır. Haksız elde edilen hesaplarda şu problemler doğabilmektedir; 

 • Alınan hesapların herhangi bir garanti süresi bulunmamaktadır. Bu nedenle hesapların kapanma ihtimali bulunmaktadır. 
 • Bu şekilde yapılan üyeliklerde herhangi bir destek hizmeti verilmemektedir. Ayrıca kullanımdan kaynaklanan doğrudan ya da dolaylı tüm kayıplardan firma sorumlu olmamaktadır. 
 • Alınan hizmet; çevrimiçi ücret, istikrar gibi teknik ve teknik olmayan hiçbir sorunu garanti altına almamaktadır. 
5 TB OneDrive + Office 365 E3 Ücretsiz Hesap Oluşturmak
5 TB OneDrive + Office 365 E3 Ücretsiz Hesap Oluşturmak

2. Yöntem 

Depolama alanı ve programlardan faydalanmanın ikinci yolunda VPN kullanılması gerekmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek 5 TB OneDrive + Office 365 için hesap oluşturabilirsiniz. 

 • Amerika ya da Avrupa farketmeksizin VPN’i açarak farklı bir ülkenin konumuna bağlanıyoruz. VPN kullanmadan işlem yapmak isteyenlerin Opera tarayıcısından yeni gizli sekmede işlem yapmaları gerekmektedir. 

VPN indirmek için tıklayın. 

 • Bu link üzerinden bağlanılan siteden geçici mail adresini alıyorsunuz. 
 • Alınan mail adresini Office 365’in sitesinden, öğrenci planı seçeneğinde kullanarak hesap oluşturuyorsunuz. 

Siteye buradan ulaşabilirsiniz. 

 • Yeni hesap oluşturma kısmına bilgilerinizi giriyorsunuz. Bu bilgiler doğrultusunda, yeni almış olduğunuz mail adresine bir e-posta geliyor. E-posta’daki doğrulama kodunu ilgili alana yapıştırıyorsunuz. 
 • Bu aşamadan sonra gelen “Davet Et” kısmını atlıyorsunuz. 
 • Office 365 programlarını kullanmaya başlayabilirsiniz. 
 • Almış olduğunuz mail adresini OneDrive’ın sitesi üzerinden üyelik gerçekleştirerek de kullanabilirsiniz.
>>Bu İçerikler de ilginizi çekebilir.
ÖNEMLİ NOT:  Kullanım hakları Microsoft’a ait olan bu depolama alanı ve programların ücretsiz bir şekilde kullanılması yasal değildir. Uygulama sadece öğrenci ve kamu çalışanlarını kapsamaktadır. Yasal yollardan edu uzantılı mail elde etmeyen kişilerin, program üzerinden haksız yarar sağlamaları nedeniyle yasal sorumluluklar ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca depolanan verilerin güvenliği ve hesapların süresi hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Webte İndir, bu konuda hiçbir yasal sorumluluğu kabul etmemektedir. Webte İndir, kullanıcıların ücretli bir şekilde hizmetten yararlanmalarını tavsiye etmektedir.

 

 

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı