Google Drive Silinen Dosyaları Geri Getirme - Webte İndir
İnternet

Google Drive Silinen Dosyaları Geri Getirme

Günümüzde depolama olarak kullanabileceğimiz onlarca farklı sunucu ve site yer almaktadır.  Bu depolama sitelerinde dosyalarımızı yükleyebilir ve kolaylıkla orada kalmasını sağlayabilmekteyiz. Tabi ki bu tür sitelerde yüklediğimiz dosyaların indirme bağlantılarını alarak, paylaşmak istediğimiz kişilere göndererek o kişilerin de dosyalarımızı indirebilmesini sağlayabiliriz. Bu tür siteler genel olarak indirme siteleri için olmazsa olmaz ihtiyaçlarından birisidir.

Google Drive, güvenli depolama ve hızlı bağlantı gücü ile birlikte bu tür upload siteleri arasında en iyi seçeneklerden birisidir. Günümüzde hemen hemen birçok kişinin kullanmış olduğu bu platform, uzun yıllardan bu yana sektörde kullanıcılarına hizmet vermektedir. Google tarafından oluşturulan bu platform, her geçen gün daha büyük bir yer haline gelmektedir. Dosya depolama ve senkronizasyon olarak hizmet veren google drive, genel olarak en iyi siteler arasında tercih edilmektedir.

Son zamanlarda genel olarak Google Drive Silinen Dosyaları Geri Getirme gibi başlıkların açıldığını ve soruların sorulduğunu fark ettim. Bunun üzerine sizler için bu tür bir makale hazırlamak istedim. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Lafı daha fazla uzatmadan merak edilen konu başlıklarımıza geçiş yapabiliriz.

Google Drive Nedir?

İlk olarak Google Drive isimli sitemizi yakından bir tanıyalım. Google Drive, Google tarafından oluşturulan dosya depolama ve senkronizasyon hizmetidir. Bu hizmet ile birlikte kullanıcılar bulut üzerinden dosyalarını depolayabiliyor ve iş birliği içerisinde olan kişilerle birlikte paylaşımda bulunabilmektedir. Google Drive ile birlikte elektronik tablolar, belgeler, formlar gibi daha birçok dosya tipini düzenleyebilmekteyiz.

Google Drive, desteklediği dosyaların yanında Google Dökümanlar, Slaytlar, E-tablolar gibi bulunan ofis paketlerinin de açılması ve önizleme yapılmasını sağlamaktadır. Bu durum özellikle ofis üzerinde çalışan kişilerin hayat kurtaran özellikleri arasında yer almaktadır. Google hesabı olan herkesin, bir tane drive üzerinden depolama alanı olmasına izin verilmektedir. Kapasite olarak yeterli gelmeyen kişiler, ücretli olarak paketlere göz atabilir ve satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir.

Google Drive’dan Silinen Dosyalar Geri Gelir mi?

Bizlere sorulan en popüler soru tiplerinden birisi de Google Drive silinen dosyalar geri gelir mi sorusudur. Cevap olarak ise ”Evet” yanıtını vermek istiyorum. Google Drive üzerinde silinmiş olan tüm dosya yada fotoğraf gibi belgeleriniz, geri getirilmektedir. Google drive üzerinden silinmiş olan tüm dosyalarınız 30 günlük bir süreç içerisinde saklanmaktadır. Eğer sildikten 31 gün sonra geri kurtarmak isterseniz, maallesef bu durum geçersiz kılınacaktır.

Peki Google Drive Silinen Dosyaları Geri Getirme işlemi nasıl uygulanır? Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan bu sorumuzun cevabına geçiş yapabiliriz.

Google Drive Silinen Dosyaları Geri Getirme

Google Drive, bulut tabanlı dosyaları depoladığı için silinmiş olan dosyaları 30 günlük bir süreç ile saklamaktadır. Dilerseniz silinen dosyaları nasıl geri getirebileceğimize kısaca bir göz atalım.

İlk olarak Google Drive’a girin ve çılan ekranda sol menüde yer alan Çöp Kutusu sekmesine basın.

Google Drive Silinen Dosyaları Geri Getirme
Google Drive Silinen Dosyaları Geri Getirme

Şimdi ise geri yüklemek istediğimiz dosyamızı seçiyoruz. Sağ Tuş seçeneği ile Geri Yükle butonuna basıyoruz.

Google Drive Silinen Dosyaları Geri Getirme
Google Drive Silinen Dosyaları Geri Getirme

Bu adımları eksiksiz olarak tamamladığımızda, Drive üzerinden sildiğimiz dosyaları kolaylıkla geri yüklemiş olabiliriz. Tek yapmanız gereken bu iki adımı takip etmek ve hızlıca işlemlerinizi tamamlayabilmektir.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Google Drive Silinen Dosyaları Geri Getirme başlığı altında gerekli bilgilendirmeyi sağlamaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı