Windows 11 Nasıl Yüklenir? - Webte İndir
Teknoloji

Windows 11 Nasıl Yüklenir?

Windows 11, son zamanların en çok konuşulan ve popüler hale gelen işletim sistemlerinden bir tanesidir. Microsoft’un çıkardığı son seri olan ve yenilikler ile kullanıcıları karşılayan bu sürüm, bir hayli farklılıklar içermektedir. Bildiğiniz gibi dünya üzerinde en çok windows kullanılmaktadır. Özellikle çıkarılan 10 sürümü ile birlikte, çok büyük bir ivme yakalandı diyebilirim. Birçok kişinin windows 11 nasıl yüklenir gibi sorular sorduğunu fark ettim. Bunun üzerine bu yazıyı hazırlamaktayım.

İşletim sistemini kendim bizzat güncelledim ve şuanda güncel olarak kullanıyorum. Deneyim olarak biraz daha farklı bir yapıya sahip. Özellikle tema kısmında çok daha farklı bir şekilde bizleri karşılıyor. Keskin hatlar, farklı uygulama simgeleri, orta konumlu bir görev çubuğu gibi tasarım değişiklikleri yer alıyor.

Sadece bu kadar mı? Tabi ki hayır. Tema değişikliklerinin yanında performans alanında da bazı ayarlar ve değişiklikler yapılmış durumda. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konu başlıklarımıza geçebilir ve bizleri ne tür bilgilerin beklediğine kısaca göz atabiliriz.

Windows 11

İlk olarak windows 11 hakkında kısaca bahsetmek istiyorum.  Windows 11 sürümü ilk olarak 2021 yılında adını duyurdu ve beta şeklinde kullanıcılarını karşıladı. Şuan da halen beta olarak indirme sağlanmaktadır. Asıl sürümü çıkarıldığında daha farklı özellikler ve tasarımsal değişiklilere gidileceğini düşünmekteyim. Uzun zamandır beklediğim ve çıktığında da heyecanlandığım bir isim oldu.

Windows 11 ile Daha Modern Görev Çubuğu

Yeni gelen Windows 11 ile birlikte artık daha farklı bir görev çubuğu sizleri bekliyor. Diğer sürümlere göre daha farklı bir tasarım yapılmış ve bu konuda son derece beğendiğimi söyleyebilirim. Alışmış olduğumuz tasarımlarda başlat menüsü hemen sol taraftaydı, şimdi ise bizleri orta konumda beklemektedir. Ayriyeten özelleştirilebilir ayarlar ile birlikte, çok daha tatlı bir modern yapıya dönüştürebilirsiniz.

Windows 11 Çoklu Pencere Özelliği Çok Daha Farklı

Windows 10’da kullanmayı çok sevdiğim, Windows 11’e geçiş yaptığımda ise daha da fazla kullandığım özellik çoklu penceredir. Bildiğini gibi tasarım yada internet üzerinde çalışma yapan kişiler için çalışma pencereleri önemlidir. Bu sebepten dolayı da bu özellikleri sıklıkla kullanıyoruz.

Windows 11 ile daha da geliştirilen bu özellik, daha modern bir ekran içerisine yerleştirilmiş ve direkt olarak pencerelerden de geçiş yapılmasına izin verilmektedir.

Windows 11 ile Karanlık Temaya Geçiş Yapın

Bilgisayar başında olan kişiler için karanlık bir ekran her zaman daha iyidir. Windows 11 ile birlikte artık bilgisayarınızı komple karanlık temaya çevirebilirsiniz. Geliştirilen ayarlar ile birlikte bu seçeneği açabilmek mümkün hale gelmiş durumdadır.

Buna ek olarak ayarlarda gece ışığı seçeneği de yer almaktadır. Bu seçeneği diğer işletim sistemlerinde yazılım indirerek açıyordum, şimdi ise ayarlardan açmam yeterli oluyor. Bu seçenek ile birlikte özellikle geceleri gözlerim daha az yoruluyor ve ağrı yapmıyor. Sizlere de bu özelliği şiddetle tavsiye etmekteyim.

"<yoastmark

Windows 11 ile Çarpıcı ve Modern İkonlar

Windows 11 en son sürüm olduğu için insanlar bol bol yenilik aramaktadır. Peki windows 11’de göze çarpan en büyük detay nedir? Tabi ki modern ikonlar diyebiliriz.

Sürümü ilk yüklediğimde en çok gözüme çarpan ve harika yahu bunlar dediğim bir tarza sahipti ikonlar. Çünkü baktığınızda daha keskin renklere ve modern yapılara sahip olması, kullanıcılar için çok büyük bir güzellik diyebiliriz. Baktığınızda da zaten sade fakat harika bir tasarıma sahip olduğunu görmektesiniz.

Şimdi de gelelim Windows 11 indirme rehberimize. Sizler için en basit ve kolay yöntemi liste halinde göstermek istiyorum. Aşağıda yer alan adımları takip etmeniz sizler için yeterli olacaktır.

Windows 11 Yükleme Rehberi

Genel olarak yükleme rehberlerinde ayarlar üzerinden güncelleme işlemi gösterilmektedir. Birçok kişide bu işlem gerçekleşemeyebiliyor. Bu sebepten dolayı daha kolay bir yöntemi sizlerle paylaşıyorum.

  • Buradaki link üzerinden Microsft sitesine girelim.
  • Sayfada yer alan Windows 11 Yükleme Yardımcısı alanına gelin.
  • Altında yer alan Hemen İndir butonuna tıklayın.
  • İndirilen dosyayı açın ve kuruluma geçin.

Windows 11 nasıl yüklenir sorusunu bu şekilde çözmüş oluyoruz. Sizlerde bu adımları takip ettiğiniz taktirde direkt olarak windows 11 sürümüne geçiş sağlayacaksınızdır. Burada indirmiş olduğunuz program, Microsoft’un kullanıcıları ile paylaştığı bir yazılımdır.

Windows 11 İSO İndir

Windows 11 İSO dosyası da birçok kullanıcının sorduğu ve merak ettiği bir konuydu. Yukarıda göstermiş olduğum yönteme benzer bir şekilde, windows 11 iso indir adımlarını kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

  • Buradaki link üzerinden Microsft sitesine girelim.
  • Sayfadan Windows 11 Disk Görüntüsünü (ISO) İndirme kısmına gelin.
  • Altta yer alan İndir butonuna tıklayın.
  • İndirme işleminin bitmesini bekleyin.

Bu adımları tamamladıktan sonra ”rufus” gibi yazılımlar ile İSO dosyanızı kolaylıkla kurabilirsiniz. Son derece basit adımlarla da İSO dosyanızı hazır hale getirebilirsiniz. Usb yada CD üzerinden kolaylıkla kullanım sağlanabilmektedir.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Windows 11 Nasıl Yüklenir? başlığı adı altında paylaşımda bulunmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

Ayrıca bu içeriklere de göz atmanızı önermekteyim:

 

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı