iPhone Hoparlör Temizlemek İçin Etkili 5 Yöntem - Webte İndir
MobilNasıl Yapılır

iPhone Hoparlör Temizlemek İçin Etkili 5 Yöntem

Apple tarafından üretilmiş olan iPhone model telefonlar, günümüzde en çok sevilen ve beğeni kazanan modeller arasında yer almaktadır. İçerisinde sahip olduğu İOS işletim sistemi ile birlikte, kullanıcılarına harika bir deneyim sunmaktadır. Bunun yanında performans açısından da birçok telefona göre harika bir hızı bizlerle buluşturmaktadır.

İnternet üzerinde forumlara ve gruplara baktığımda birçok kişinin iPhone hoparlör temizleme ile alakalı içerikler paylaştığını gördüm. Bu sebepten dolayı bu şekilde bir makale hazırlamak ve sizlerle paylaşmak istedim.

iPhone hoparlör temizleme konusunda tavsiyelerde bulunmak aslında basit bir yöntem. Fakat burada çok dikkatli olunması gerektiğini de belirtmeliyim. Hoparlör gibi alanlar teknolojik cihazlarda maallesef en ufak yanlışlıklarda patlayabilen alanlardır. Temizlik yaparken de çok dikkat etmenizi ve nazik davranmanızı önermekteyim.

Kirleri Hava ile Temizlemek

Kirleri Hava ile Temizlemek
Kirleri Hava ile Temizlemek

İlk çözüm yöntemimiz hoparlör içerisinde oluşan tozları ve kirleri, hava yardımı ile temizlemektir. Eğer elinizde bir hava tabancası varsa, bunu kullanarak harika bir temizlik işlemi uygulayabilirsiniz. Tabi hava tabancaları çok büyük basınç ile üfleme yapmaktadır. Bu sebepten dolayı havayı çok uzaktan hoparlör kısmına tutmanız gerekmektedir. Aksi taktirde yakından tutulduğunda ekranı kasadan ayırabilmekte, hoparlörleri de bozabilmektedir.

Fırça ile Temizlemek

Fırça ile Temizlemek
Fırça ile Temizlemek

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan yöntemlerden birisi hoparlörü fırça ile temizleme işlemidir. Elinizde bulunan fırça ile birlikte hoparlör çevresinde bulunan kirleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Burada dikkat etmeni gereken noktanın ince fırça kullanımı olduğunu da belirtmeliyim. Aksi taktirde kalın fırça kullanıldığında zorlanıldığını görmekteyiz.

Maskeleme Bandı ile Hoparlör Temizliği

Maskeleme Bandı ile Hoparlör Temizliği
Maskeleme Bandı ile Hoparlör Temizliği

İnternette birçok farklı sayfada maskeleme bandı ile temizlik yapıldığına şahit oldum. Bende etkili olduğunu düşündüğüm için listeye eklemek istedim. Ressam bantları olarak da bilinen bu bant türü, toz temizleme işleminde gerçekten de faydalı bir yöntemdir. Maskeleme bandını kare şeklinde keserek hoparlör kısmına yapıştırıyoruz. Tırnak yardımı ile hoparlöre doğru hafif bir şekilde bastırın. Sonrasında ise bandı yavaş ve dikkatlice kaldırıyoruz. Bu işlemler doğrultusunda iPhone hoparlör temizleme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Kürdan ile Hoparlör Temizleme

Kürdan ile Hoparlör Temizleme
Kürdan ile Hoparlör Temizleme

Uzun yıllardan bu yana kullanıcıların en çok kullandığı yöntem kürdan ile hoparlör temizleme yöntemi olabilir. Kürdanın ucu sivri olması nedeniyle maallesef çok riskli bir yöntemdir. Eğer hoparlör kısmında topaklaşma varsa, yavaş ve hafif bir şekilde kürdan ucu ile temizlik yapabilirsiniz. Fakat sadece toz varsa asla kürdan kullanmanızı tavsiye etmemekteyim. Aynı zamanda hızlı ve fazla bastırma yaparsanız, hoparlörünüzü delerek çalışmasını engelleyebilirsiniz.

Burada paylaştıklarımın dışında daha farklı hoparlör temizleme yöntemleri mevcut. Fakat birçoğu riskli ve işe yaramadığı için listeme eklemek istemedim. Sizler buradaki yöntemleri deneyerek hoparlör temizleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

En doğal ve sağlıklı temizleme yöntemi ise teknik servis ve telefon tamiri yapan servis alanlarıdır. Teknik servis alanları işlerini profesyonel yaptıkları için hızlı ve detaylı olarak temizleme işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bu sebepten dolayı kendiniz temizleme yapmak yerine serviste bu işlemi sağlamanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Bu yazımızda sizlerle birlikte iPhone Hoparlör Temizlemek İçin Etkili 5 Yöntem başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazmayı unutmayın.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı