Windows APK Dosyası Nasıl Yüklenir? - 2022 - Webte İndir
Nasıl YapılırTeknoloji

Windows APK Dosyası Nasıl Yüklenir? – 2022

Windowsgünümüzde en çok kullanılan ve tavsiye edilen işletim sistemleri arasında yer almaktadır. Microsoft tarafından geliştirilen ve her yıl farklı özellikler ile bizleri karşılayan Windows, işlerimizi halletmede bizlere harika kolaylıklar sunmaktadır. Uzun yıllardan bu yana kullanıcısı olduğum için diğer sistemlere göre avantajlarının daha fazla olduğunu söyleyebilirim.

İnternet ve forum alanlarında son zamanlarda Windos APK dosyası nasıl yüklenir gibi soruların sorulduğunu görmekteyim. Bu tür sorulara çözüm getirebilmek için bu şekilde bir makale hazırlamak istedim. Bu yazımda bu konuyu cevaplayarak aklınızda yer alan soru işaretlerini de atmak istiyorum. Bildiğiniz üzere APK dosyaları mobil platformun olmazsa olmaz özelliklerinden birisidir. Bu özelliği hep beraber bilgisayarlarımızda da birazdan göstereceğim yöntem ile birlikte çalıştıracağız.

Windows’ta APK çalıştırma yönteminde bir program kullanacağız. Aslında bilinen bir yöntem fakat bu işlemi halen bilmeyeler olduğu için böyle bir makale hazırlamak istedim. Lafı daha fazla uzatmadan merak edilen konu başlıklarımıza hızlıca geçiş yapabiliriz.

Windows APK Dosyası Nasıl Yüklenir?

Bilgisayarlarımızda APK dosyasını açmak için birçok farklı yöntem yer almaktadır. Sizlere burada tavsiye edeceğim yöntem emülatör ile apk yükleme olacaktır. Bildiğiniz üzere bilgisayarlarımızda kullandığımız emülatör programları, son zamanlarda bir hayli popülerleşmektedir.

Emülatör programları ile birlikte android platformda yapabileceğimiz tüm işlemleri, bilgisayarımızda kolaylıkla yapabilmekteyiz. Bu sayede mobilde kullanmış olduğumuz uygulamaları, oynadığımız oyunları basit bir şekilde bilgisayarımızda da gerçekleştirebiliyoruz. Aynı zamanda bilgisayara apk yükleme işlemini de bu programlar ile birlikte gerçekleştirebilmekteyiz.

Peki hangi emülatörü kullanmalıyım? Sizlere farklı bir başlık ile birlikte bu soruyu cevaplamak ve bilgilenmenizi istiyorum.

Bluestacks

Windows APK Dosyası Nasıl Yüklenir? - 2022
Windows APK Dosyası Nasıl Yüklenir? – 2022

Android emülatör kısmında en çok kullanılan ve popüler hale gelen isimlerden birisi Bluestacks olmaktadır. Uzun yıllardan bu yana internet dünyasında hizmet sunan ve kullanıcıların göz bebeği haline gelen isimlerden birisidir. Bu sebepten dolayı kullanmanızı tavsiye ettiğim bir program türüdür. Bluestacks, içerdiği onlarca farklı özelliği ve hızlı kullanımı ile ön plana çıkmaktadır. Android bir telefonu bilgisayarınıza taşıyan bu sistem, her geçen gün daha büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olmaktadır. APK yükleme, mobil oyunları oynama, uygulamaları kullanma gibi sizleri bekleyen onlarca farklı özelliğin yer aldığını görmekteyiz. Geniş oyun kütüphanesi ile birlikte içerisinde toplamda iki milyondan fazla oyunu taşımaktadır.

Bluestacks özelliklerine sizlerle birlikte kısaca bir göz atalım:

 • Az ram kullanımı ile birlikte uygulama ve oyunlarda daha iyi performans alınmaktadır.
 • Geliştirilen oyun motoru ile birlikte ışık hızında bir oyun performansı.
 • Oyunlarda alınan FPS değerlerinin yükselmesi için farklı çalışmalar.
 • 2 milyondan fazla oyun ve uygulama kütüphanesinin olması.
 • Farklı oyun modları ile birlikte performansı en iyi şekilde almak.
 • %100 gizlilik ile birlikte dünya çapında 500 milyondan fazla kişinin tercihi olan bir platformdur.
 • İstediğiniz bir telefon modeline göre programı uyarlama özelliği.
 • Eco modu ile birlikte optimize edilmiş bir sistem özelliği.
 • Birden fazla sekme açarak mobil uygulamaları arka plana atabilmek.
 • Android play store kurma ve istediğiniz her şeyi indirebilme şansı.
 • APK yükleme özelliği ile birlikte istediğiniz bir APK dosyasını kurmak.

Burada yazan özelliklere göre daha birçok farklı seçenek sizleri beklemektedir. Sizlerde  bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz APK dosyalarını kolaylıkla bu program ile birlikte kurulumunu sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Windows APK Dosyası Nasıl Yüklenir? – 2022 başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazmayı unutmayın.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir: 

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı