Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz | 2022 - Webte İndir
GenelMobil

Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz | 2022

İnstagram, günümüzde en çok kullanılarak tavsiye edilen sosyal medya uygulamaları arasında yer almaktadır. Uzun yıllardan bu yana sosyal medya görevi ile faaliyetlerini sürdüren bu platform, her geçen gün daha büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olmaktadır. Şuan da genel olarak baktığımızda hepimizin günlük olarak kullanmış olduğu ve hayatımızın bir parçası haline gelen platformlardan birisidir.

Büyük kullanıcı kitlesine sahip olan sosyal medya platformları, haliyle büyük güvenlik önlemleri dahilinde korunmaktadır. Aksi taktirde platforma olan güven, kullanıcılar tarafından problem haline getirilmektedir. İnstagram, güvenlik konusunda aslında önceki zamanlara göre daha sert bir şekilde önlemlerini almaktadır. Özellikle hesap çalmalarına ve bot kasma gibi problem olan hesaplara, ayrı güvenlik önlemleri uygulamaktadır. Tabi bunun yanında güvenlik esnasında bazı hatalar ile karşılaşmaktayız. Karşılaşılan durumlardan birisi de “Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz” sorunudur.

Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz hatası, birçok durumda instagram uygulamasında karşımıza çıkmaktadır. Sizler için bu yazımızda bu sorunu ele alarak, gerekli çözüm yollarını paylaşmak istiyorum. Lafı daha fazla uzatmadan instagram uygulamasında karşılaştığımız bu soruna, hızlıca geçiş yapabiliriz.

Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz Nedir?

İnstagram uygulamasında alınan “Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz” yazısı, güvenlik konusunda şüpheli bir durumda kullanıcıların ekranlarına yansımaktadır. Burada alınan hatanın birden fazla sebebi olabilmektedir. Genel olarak şüpheli hesap hareketlerinde bu hata alınmaktadır. Sizler için ne tür durumlarda alınabileceğini maddeler şeklinde paylaşmak istiyorum.

  • Birden fazla hesabı takip etmek ya da takip isteği atmak,
  • Üst üste fotoğraf ya da videolara beğeni ve yorumlar yapmak,
  • Normal paylaşım sayısının üzerinde paylaşımlar yapmak,
  • Mesaj gönderme sınırına ulaşmak,
  • Hesabınıza başka bir konumdan ya da birden fazla konumdan giriş yapılmaya çalışma durumunda,
  • Üçüncü taraf uygulamalarını kullanma esnasında,
  • İnstagram hesapları tarafından şikayete ya da spam riskine uğramak,
  • Takipçi hileleri sitelerinden bot veya beğeni kasmak.

Burada yer alan maddelere göz attığımızda genel olarak Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz sorununun nelerden olabileceğini açıklamaktayız. Eğer bu tür bir hata ile karşılaştıysanız, oluşturmuş olduğum bu listeyi baştan sona doğru okumanızı tavsiye etmekteyim.

Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz Çözümü

Burada yer alan hata için pek fazla bir çözüm yolunun yer aldığını söyleyemem. Öncelikle kısıtlama hatasını, hesap hareketleri şüpheli olan hesaplara uygulandığını bilmeniz gerekmektedir. Bu sebepten dolayı birçok kişi birden fazla takip isteği atma, bot kasma gibi bu durumlarda çözüm yoluna başvurmaktadır. Maallesef bu tür durumlarda belirli bir süre beklemek, sorunu ortadan kaldırmaktadır.

Peki çözüm yolları var mı? Evet, sizler için birkaç farklı yöntem paylaşarak sizleri bu konuda detaylı olarak bilgilendirmek istiyorum.

Destek Ekibi ile İletişime Geçmek

Destek Ekibi ile İletişime Geçmek
Destek Ekibi ile İletişime Geçmek

İnstagram uygulamasında kısıtlama sorunu ile karşılaştıysanız, instagram ekibi ile iletişime geçmek en doğru adımlardan birisi olacaktır. Desteğe geçmeden önce bir müddet beklemenizi tavsiye etmekteyim. Sorun eğer halen devam ediyorsa, destek ekibine yaşadığınız sorunu anlatarak çözülmesini isteyebilirsiniz. Böylelikle instagram ekipleri hesabınızı inceleyerek, neden böyle bir hatanın meydana geldiğini sizlere aktaracaklardır.

Hesabınızdan Çıkış Yapın ve Yeniden Girin

Hesabınızdan Çıkış Yapın ve Yeniden Girin
Hesabınızdan Çıkış Yapın ve Yeniden Girin

Instagram uygulamasında alınan hatalardan birkaç tanesi, çıkış yapılarak yeniden girildiğinde düzelmektedir. İlk olarak instagram uygulamasında yer alan hesabınızdan çıkış yapın ve sonrasında telefonunuzu yeniden başlatın. Telefon açıldığında ise instagram uygulamasına hesabınıza tekrardan giriş yapabilirsiniz. Sorun %50 ihtimal ile çözüm yoluna kavuşmuş olacaktır.

Bir Süre Bekleyin!

Bir Süre Bekleyin!
Bir Süre Bekleyin!

Instagram’da eğer bir kısıtlama sorunu ile karşı karşıyaysanız, tek kalıcı çözümün beklemek olduğunu söyleyebilirim. Genel olarak 1 gün içerisinde alınan bu hata ortadan kalkmaktadır. Tabi yapılan işin durumuna göre 2 ila 3 gün arasında da zaman değişiklikleri olabilmektedir. Bu sebepten dolayı beklemek, en sağlıklı ve doğru adım olmaktadır.

Birden Fazla Kez Kısıtlama Cezası Alınırsa Ne Olur?

İnternette en çok sorulan ve merak edilen konulardan birisi de Birden Fazla Kez Kısıtlama Cezası Alınırsa Ne Olur? sorusudur. Öncelikle instagram uygulamasında birden fazla kısıtlama almak, zor bir durumdur. Çünkü bir kez kısıtlama yediğinizde 24 saat gibi bir süreçte hesabınızda herhangi bir işleme izin verilmemektedir. Fakat 24 saat sonrasında tekrardan farklı kısıtlamalar ile karşılaşırsanız, instagram hesap kapatılması gibi farklı sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Çünkü öncesinde bu tür problemler ile karşılaşan kullanıcılara rastaladım.

Bu yazımızda sizlerle birlikte “Birden Fazla Kez Kısıtlama Cezası Alınırsa Ne Olur?” başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aşağıda yer alan yorum kısmına, konu ile alakalı görüşlerinizi yazmayı ve bizlerle birlikte paylaşımda bulunmayı unutmayın.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı