En İyi Bira Markaları - Kaliteli Biralar - Webte İndir!
Genel

En İyi Bira Markaları

En iyi bira markaları hakkında bilgi almak için doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. Bira, Türkiye’de en çok tüketilen alkollü içecektir. Arkadaş sohbetlerinde ve buluşmalarda insanlar bir içmeyi tercih eder. Hafif içim ve düşük alkol oranı arıyorsanız bira size uygun bir alkollü içecektir.

En İyi Bira Markaları (13 Marka)

Ülkemizde pilsner olarak bilinen bira türü daha çok tercih edilmektedir. Bu türde malt ve acı tat dikkat çekmektedir. Genel olarak ise biraları ale ve lager olarak ele alabiliriz. Ale biralar daha acı ve yoğun iken lager biralar hafif içimli ve meyve tadının öne çıktığı türlerdir.

Bira fiyatları hakkında bilgi almak için: Güncel Bira Fiyatları (Türkiye’deki En Güncel Liste! Özel İçerik!)

Guinness

Bir irlanda birası olan Guinness, siyah rengi ve krema gibi köpüğü ile bira severlerin tercihi oluyor. Tamı tamına 1756 yılından bir üretim yapan marka, ilk olarak Dublin’de üretim yapmaya başlamıştır. %4.2’lik alkol oranı ile 44 cc’lik kutularda sevenlerini beklemektedir.

Carlsberg

1847 yılında Danimarka’da üretime başlayan Carlsberg, an itibari ile 160’a yakın ülkede satış gerçekleştirmektedir. Ülkemizde de bu markayı seven çok fazla kişi vardır. 50 cc’lik şişelerde %5 alkol oranı ve hafif-yumuşak içimi ile dünyanın en iyi birası sloganıyla satışlarını sürdürmektedir.

Efes Pilsen

Efes Pilsen, ülkemizin en çok tüketilen bira markasıdır. Alkol oranı %3 ve %7.5 arasındadır. +1 bira serisi ve dinlendirilmiş özel bira serileri ile dikkat çekmektedir. Yerli üretim bira markaları söz konusu olduğunda satış hacminde zirvededir.

Bomonti

Anadolu Grup tarafından üretilen Bomonti, bar ve pub gibi yerlerin vazgeçilmezi konumundadır. Yumuşak içim ve dengeli alkol oranı ile tercih edilmektedir. Daha önce hiç bira tatmayanların bile beğeneceği bir markadır. %4.3 ile %5.8 arasında değişen alkol oranı ile karşımıza çıkmaktadır.

Corona

Corona bira, covid 19 sebebi ile biraz yara almış olsa da fazlasıyla sevilen bira markaları arasındadır. Meksika birası olarak karşımıza çıkan Corona, yaklaşık 100 sene önce üretime başlamıştır. İçimi rahat olan markanın alkol oranı %4.8’dir.

Beck’s

Dünyanın 5 farklı noktasında üretilen Alman birası Beck’s, şerbetçi otu kokusu ve yoğun tadı ile dikkat çekmektedir. Ülkemizde anadolu grup tarafından üretilmektedir. Yoğunluk, acı tat ve köpük arıyorsanız ideal bir markadır. Tabii ki ilk defa bira içecek olanlar için önermiyoruz.

Schneider Weisse

Bir alman markası olan olan Schneider Weisse, acı tadı ve yüksek alkol oranı ile bizleri karşılıyor. Yurt dışında rahatlıkla bulabilirsiniz fakat ülkemizde çok yoktur. Farklı farklı serileri olsa da genellikle tap 6 tercih edilmektedir. %8.2 alkol oranı bulunmaktadır.

Heineken

Tam 1864 yılından beri piyasada bulunan bira sektörünün öncü markalarından olan Heineken, Hollanda birası olarak bizleri karşılamaktadır. 65 ülkede 30 farklı içkisi ile beğenileri topluyor. Türkiye’de sadece Heineken bira bulunmaktadır. Alkol oranı çoğunlukla %5 civarındadır ve en çok üretim yapan ikinci marka olarak bilinmektedir. Yumuşak içim ve hafif bira arıyorsanız Heineken aradığınız isimdir.

Tuborg

Tuborg, ülkemizde en çok sevilen ve tercih edilen markalardan biridir. Ülkemizde üretimi yapılmasına karşın merkezi Danimarka’dır. Türk Tuborg fabrikası Skol, Carlsberg, Troy vb. markaları da üretmektedir. Çeşit çeşit Tuborg birası vardır ve her birinin farklı alkol oranı bulunmaktadır.

Miller

Miller markasının geçmişi 1895 yılına kadar uzanmaktadır. En büyük bira üreticisidir. Türkiye’de Miller Genuine Draft, Efes Pilsen’in fabrikalarında üretilmektedir. Hafif içimli bir biradır. Limonla tüketilmesi önerilir ve alkol oranı %4.7’dir.

Budweiser

Lager bira özelliği olan ve pirinçten elde edilen Budweiser, Amerikan usulü lager türündedir. Şekerli bir tadı olduğunu belirtelim. İçimi kolaydır ve biranın keskin tadını tatmak istemeyenler için birebirdir. %5 alkol oranı ile birlikte 55 cc’lik şişelerde satılmaktadır.

Amsterdam

Bir Hollanda markası olan Amsterdam, yüksek alkol oranı ile 50 cc’lik kutularda %8 alkol oranı ile satılmaktadır. Yüksek alkol oranına rağmen içimi çok rahatsız etmez. Bol köpük ve yüksek alkol oranı arayanlar için birebirdir. Yoğun alkol tadı ve arpa maltı bulundurmaktadır.

Grolsch

Hollanda merkezli bir diğer biramız olan Grolsch, 1615 yılından bu yana üretime devam etmektedir. Özel tasarım şişeleri bulunmaktadır. Metal veya plastik kapak yerine porselen ve telli çevrili olan kapakları vardır. Bu kapaklar ile uzun süre lezzetini korumaktadır. Ülkemizde fiyatı etkilenen biralar arasındadır.

Bu içeriğimizde en iyi bira markaları hakkında bilgi verdik. Umarız sizler için faydalı bir içerik olmuştur.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı