La Casa de Papel Kaç Sezon Yayınlandı? - Webte İndir
GenelGündem

La Casa de Papel Kaç Sezon Yayınlandı?

Netflix'in son dönemde en çok ses getiren dizilerinden biri olan La Casa de Papel kaç sezon yayınlandı ve ne zaman final yapacak gibi soruların yanıtları yazımızda.

Dijital yayın platformu denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri Netflix’dir. Bünyesinde yüzlerce farklı film ve dizi barındıran Netflix, kendine özgü özel yapımlarıyla tüm dünyada ses getirmeyi başarmıştır. Dizi ve film kütüphanesini sürekli olarak büyütmeye devam eden platformda yayınlanan birçok yapım, kısa sürede fenomen haline gelebiliyor. Netflix’in fenomen haline gelen son yapımı La Casa de Papel’dir. İspanya yapımı film, ülkemizde dahil olmak üzere dünya çapında büyük yankı uyandırmıştır.

Netflix’in başka ülkelerde film ve dizi çekme misyonu sonucunda ortaya çıkan La Casa de Papel, platformun en çok izlenen ABD dışı dizisi olma unvanını kazanmıştır. Uzun süredir devam eden diziyle ilgili takipçilerin kafasında birçok soru bulunuyor. La Casa de Papel kaç sezon, yeni sezon ne zaman gelecek ve finali ne zaman olacak gibi sorular, en çok merak edilenlerdir. Bu soruların hepsine yazının devamında yanıt vermeye çalışacağız. Ancak dilerseniz bundan önce dizinin konusunun ne olduğuna kısaca değinelim.

La Casa de Papel Konusu

La Casa de Papel konusu bir soygun etrafında şekillenmektedir. Ancak bu soygun diğer soygunlardan çok daha karmaşık ve tehlikelidir. Zira soyulması planlanan yer İspanya Merkez Bankası’dır. Bu soygun, profesör lakaplı bir adam tarafından tam 20 yıldır planlanıyor. Profesör, soygunun her aşamasını ve tüm planı en ince ayrıntısına kadar kurgulamıştır. Şimdi sırada soygunu gerçekleştirecek ekip üyelerini belirlemek vardır. Ekip üyeleri suç geçmişi olan fakat zeki, dinamik kişilerden seçilmeye çalışılmıştır. Ekip üyeleri yoğun bir araştırma sonucunda seçilmiş ve ikna edilmiştir.

Ekibi kurma süreci tamamlandıktan sonra profesör önderliğinde ekip üyeleri adeta bir eğitim kampına girmiştir. Bu kampta profesör, soygunu gerçekleştirecek olan kişilere 20 yıldır üzerinde çalıştığı kusursuz ve ayrıntılı planı anlatır. Eğitim süreci de tamamlandıktan sonra sıra o büyük ana gelir. Her birinin bir şehir ismi aldığı ekip üyeleri soygunu gerçekleştirmek üzere İspanya Merkez Bankası’na giriş yapar. Profesör ise onlara dışardan destek vermektedir.

Dizi, soygun sırasında gerek Merkez Bankası içerisinde gerekse de dışarıda yaşananları aksiyon ve gerilim ögeleriyle izleyicilere aktarmaktadır. Konuyu genel olarak sürpriz bozmadan anlattıktan sonra La Casa de Papel kaç sezon konusuna geçelim.

La Casa de Papel Kaç Sezon ve Ne Zaman Final Yapacak?

La Casa de Papel ilk sezonu 2017’de yayınlanmıştır. Bugün Netflix’e özel bir dizi olarak anılsa da aslında durum tam öyle değildir. Öyle ki, dizinin ilk sezonu Netflix’de değil İspanyol Antena 3 kanalında izleyicilerle buluşmuştur. TV kanalında yayınlanan her bölüm 90 dakika uzunluğundaydı. Dizi İspanya’da ilk sezonunu tamamladıktan sonra Netflix’in dikkatini çekmiştir ve platformda yayınlanmıştır. Ancak Netflix, 90 dakikalık bölümleri keserek her bölüm 60 dakika olacak şekilde ayarlamıştır. Bu da televizyonda 1 sezon olarak yayınlanan dizinin Netflix’de 2 sezon olarak görünmesine neden olmuştur.

Dizi Netflix’de yayınlandıktan sonra dünya genelinde çok sevilmiştir. Bu ilgi karşısında boş durmayan Netflix, dizinin tüm yayın hakkını almış ve yapımcılardan yeni sezonlar sipariş etmiştir. En başta 2 sezon sürmesi beklenen dizi şu anda 5 sezon olarak Netflix’de yer alıyor. Dizinin 5. sezonunun ilk 5 bölümü yayınlanmış, geri kalan 5 bölümü ise Aralık 2021’de yayınlanacak ve bununla birlikte La Casa de Papel final yapmış olacak.

La Casa de Papel kaç sezon sorusuna bu şekilde yanıt verebiliriz. 5 Sezon ve 36 bölüm halinde yayınlanan fenomen dizi, 2021’de veda edecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı