Instagram Arama Geçmişini Silme - Webte İndir
Nasıl Yapılır

Instagram Arama Geçmişini Silme

Instagram arama geçmişini silme, Bazen basit bir iş bile olsa nasıl yapıldığını öğrenmeden o işi sonlandıramazsınız. Instagram arama geçmişini silme aslında çok zor bir yöntemi olmasa da silinmediği için birçok tartışmalara ya da utanılmalara yol açabilmektedir. Instagram arama geçmişini silme nasıl yapılır ya da nereden yapılır sorularının cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Bilgi edinmek için yazımızın tamamını okuyabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Video Birleştirme Nasıl Yapılır

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

İlk olarak instagram uygulamasını açın. Eğer sadece öğrenmek istiyorsanız arama kısmına gelip bazı aramalarda bulunabilirsiniz. Daha sonra hesabınız sekmesine tılayın. Çok zor değil ayarlar kısmında yer alan muhtemelen aşağı bölgelerde çıkacak arama geçmişi sil yazısına tıklayıp silebilirsiniz. Instagram arama geçmişini silme bu kadar kolay diyebiliriz. Daha önce arama yaptığınız yerleri, konumları ya da insanları silmiş olup bir daha o insanlar siz aratmadıkça çıkmakayacaktır.

Instagram Arama Geçmişini Silme

Instagram Önerilenleri Temizleme

Sizin mesajlaşma kutunuz yani DM olarak adlandırdığımız bölüm ve arama geçmişiniz için vereceğimiz ipuçları var. Bu DM olarak adlandırdığımız bölüm genellikle arkadaşlarınız ahyranlarınız ya da ailenizden oluşmaktadır. “Öneriler” bölümü altındaeğer oradan çıkan kişileir silmek istiyorsanız, kişinin profil adının üstüne basılı tutun ve ardından ekranda çıkan “gizle” ifadesine basın.

Ayrıca bkz: Video Birleştirme Nasıl Yapılır

Instagram Harf Geçmişini Silme

Böyle bir seçenek instragram tarafından kullanıcılara sağlanmamıştır. Fakat özel uygulamalar aracılığı ile instagram harf geçmişi silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz fakat biz tavsiye etmeyiz. Instagram hesabınız elinizden kayıp gidebilir. Instagram harf geçmişi silmenin tek yolu bildiğiniz görünmesini istemediğiniz kullanıcıları engellemek olacaktır. Bu zor ve meşekkatlı bir olmasına rağmen kesin bir çözüm alacağınız bir yoldur.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı