Google Görsel Arama Nasıl Yapılır? - Webte İndir
İnternetNasıl Yapılır

Google Görsel Arama Nasıl Yapılır?

Google, arama motorları arasında en çok kullanılan ve sevilen isimlerden birisidir. Her geçen gün büyüyen kitlesi ile birlikte, aylık milyarlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Dünyanın her bir yanından kullanıcı kitlesine sahip olan bu arama motoru, diğerlerine göre çok daha hızlı ve iyi bir hizmet sunmaktadır.

Google’ın özelliklerine değinmişken, birçok kişinin son zamanlarda Google görsel arama nasıl yapılır sorusunu araştırdığını fark ettim. Bende sizler için bu konuyu detaylı olarak araştırdım ve paylaşmak istedim. Bildiğiniz gibi Google üzerinden farklı arama yapma yöntemleri yer almaktadır. Bu yöntemlerden birisi de görseller ile arama yapmaktır. Bu işlem son derece basit ve hızlı adımlar eşliğinde gerçekleşmektedir. Sizlerde baktığınızda ne kadar kolay bir işlem olduğunu göreceksiniz.

Sizler için adımlar eşliğinde görsel arama yöntemini paylaşacağım. Zaten uzun bir işlem olmadığı için, zorlanmadan yapacaksınız. Genel olarak görseller eşliğinde anlatmak ve açıklamaları da kısa, net bir şekilde tutmak istiyorum. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan google görsel arama yapma işlemlerimize hızlıca geçiş yapabiliriz. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin beklediğini de görmüş olabiliriz.

Google Görsel Arama Nedir?

Bildiğiniz gibi Google, internet üzerinden arama yapmamızı sağlayan bir arama motoru yazılımıdır. Genel olarak bizler hep arama motoruna kelimeler yazarak sorgulama yapmaktayız. Görsel arama kısmında ise yazı yazmak yerine, herhangi bir resim ile araştırma yapmaktayız. Google’a yüklediğiniz görsellerin aynı olanları ve benzerleri karşınıza çıkacaktır. Bu yöntem günümüzde popüler olarak kullanılan ve sevilen özelliklerden birisidir.

Peki Google’da görsel arama nasıl yapılır? Dilerseniz adımlar halinde çözüm yoluna geçiş yapabiliriz.

Google Görsel Arama Yapmak

İlk olarak image.google.com adresine giriş yapıyoruz. Burası Google görseller bölümünün adresidir.

Google Görsel Arama Yapmak 
Google Görsel Arama Yapmak

Şimdi ise açılan ekran üzerinden kamera logosuna tıklıyoruz.

Google Görsel Arama Yapmak 
Google Görsel Arama Yapmak

Kamera logosuna tıkladıktan sonra karşımıza iki farklı seçenek açılmaktadır. Bunlar sırası ile Görsel URL’sini yapıştır ve Resim yükle seçenekleridir. Buradan isterseniz internet üzerinden bir resmin URL’si ile arama yapabilir, isterseniz de bilgisayarınızdan görsel yükleyerek araştırma yapabilirsiniz.

Google Görsel Arama Yapmak 
Google Görsel Arama Yapmak

Buradaki adımları eksiksiz olarak tamamladığınızda, Google resim arama yöntemini kullanmış olmaktayız. Son derece basit ve hızlı adımlar eşliğinde sizlerde uygulama yapabilirsiniz. Bu yöntem günümüzde birçok kişi tarafından sıklıkla kullanılan bir özelliktir.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Google Görsel Arama Nasıl Yapılır? başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilirsiniz. Aynı zamanda konu ile alakalı farklı görüşlerinizi varsa, bizlerle birlikte paylaşmayı unutmayın.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir: 

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı