Torrent İndirme Hızı Arttırma 2020 [Güncel Çözüm] - Webte İndir
Nasıl Yapılır

Torrent indirme hızı nasıl arttırılır?

Torrent indirme hızı arttırma, Torrent programlarını kullanmak, günümüzde oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Torrent sayesinde hızlı bir indirme işlemine sahip olurken bunun yanında istediğiniz zaman durdurup istediğiniz aman başlatabilme özelliği ile kendinizi torrente göre değil torrenti kendinize göre ayarlayın. Bu yazımızda sizlere Torrent indirme hızı nasıl arttırılır hangi adımlar yapılmalı hepsini detaylıca anlattık.

Torrent indirme hızı nasıl arttırılır?

Daha basit bir Torrent programı kullanın

İnsanların da tercih ettiği torretn programlarını tercih etmek kimi zaman avantajlı olsa da bazı zamanlarda olumsuz durumlar yaşatabilmektedir. Daha basit ve sadece indirme işlemi için kullanıcağınız Torrent programları indirmelisiniz. BitTorrent, kullanıcıların en çok tercih ettiği en popüler torrent programlarından biri oalrak tanınsa da içerisinde barındırdığı farklı özellikler nedeniyle hızı etkileyebiliyor.

Ayrıca bkz: Amazon Prime Nedir, Ne İşe Yarar ?

uTorrent Türkiye’de torrent denilince en çok tercih edilen torrent türü olarak tanınır. Bende bu indirme sağlayıcısını tercih ediyorum. Daha basit bir arayüzü olmasının yaı sıra hem kaliteli hemde herhangi bir bozulmalara sebep vermiyor olup Windows, Mac ve Linux için tercih edilebilmektedir.

Sağlıklı Bir Torrent Seçin

Torrent indirme hızı arttırmak için burada size tanıtacağımız iki adet başlık vardır. Son yıllarda bu başlıklar değerlendi ve indirilecek dosyalar seçileceğinde bu başlıklar dikkate alınır hal egelmiştir. Seeder, hangi dosyayı indireceksiniz o dosyanın birebir aynısını ayni kpyasını indirmenizi sağlar. Leecher ise dosyanın tam bir kopyasına erişemeyen ama indirmek için bağlantı sağlayanlara denmektedir.

Burada dikkat etemniz gereken nokta ise seeder sayısı leecher sayısından daha yüksek değerde bulunmalıdır. Seeder leecher oranı ne kadar fazla olursak sizin o dosyayı daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde indirebileceğiniz anlamını taşır. İndirirken bu değerlere göz atmanızı öneririz.

torrent nasıl hızlandırılır

Torrent indirme hızı arttırma

  1. İlk olarak yapacağınız Seçenekler > Tercihler > Bağlantı‘ya tıklayın.
  2. Daha sonra ise Windows Güvenlik Duvarına ekle bölümüne tıklayın.
  3. Bitiş için de yapacağınız işlem Uygula ve Tamam‘ı tıklayın.

UYARI: Bu işlem PC’nizi saldıralara açık olarak bıraktığı için kesinlikle hep böyle durmasın çünkü ne olduğu belirsiz bir virüs tarafından zor duruma düşmeyin.

Maksimum Gönderme ve İndirme Oranını Sınırlayın

qBittorent, BitTorrent, uTorrent vb. Programın sınırlama hızlarını sabitlemek veya değşitirmek isteyebilirsiniz. Torrent nasıl hız sınırlama veya sabitleme yapılır bunu size anlatacağız.

İndirme hızının yanında birde gönderme hızı vardır gönderme hızını, en çok % 75-85’ine ayarlamak idealdir. İndirme hızı 0 olduğu için maksimum kabul edilir. Belirlenen veya önceden ayarlanan ayarları değiştirmek isterseniz Seçenekler> Bant Genişliği’ne tıklamanız eyeterli olacaktır.

Daha sonra en yüksek yükleme hızı seçeneğine maksimum yükleme hızının % 80’ini yazın ve onaylayın.

Ayrıca bkz: Amazon Prime Nedir, Ne İşe Yarar ?

Bağlantı Sayısını Değiştirin

Yükleme / indirme hızını sabitleidkten veya değiştirdikten sonra yapacağımız işlem ise, aşırı yüklenmeyi önlemek için bağlantı sayısını farklı bir değer oalrak girmek olacaktır. Bu kulllanıcıdan kullanıcıya değişme gösteriri çünkü her kullanıcının internet altyapısı ve aldığı hız aynı değildir. Ortalama yağacağınız bir değeri anlatacak olursak burada yapacağınız işlem;

Seçenekler> Tercihler> Bant Genişliği’ni seçin. “Bağlantılar” kısmında yer alan “Maksimum Bağlantı Sayısı” bölümüne 150 değerini yazın. başına maksimum eş sayısı” alanına ise 100 sayısını girin. Tamamlaya tıklayarak çözüme kavuşturabilirsiniz.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı