Amazon Prime Nedir, Ne İşe Yarar ? - Webte İndir
İnternet

Amazon Prime Nedir, Ne İşe Yarar ?

Amozon Prime benzeri olarak gösterilen Netflix genelde örnek verilen platformlardan biri haline geldi.Amozon Prime’nin ciddi rakiplerinden biri olan Netflix Türkiye’de iki hatta üç katı bir fiyatla kullanıcılara hizmet veriyor. Peki Amazon Prime Video nedir? Bu nasıl kullanılır? Size adım adım anlatacağız. İnsanların artık çoğu zaman TV’den uzaklaştığı ve bu gibi platformlara yöneldiği bilinmektedir. Ücretinin çok düşük tutulması film ve dizi severleri mutlu etmektedir.

Amazon Prime Nedir?

Amazon Prime hizmeti, özellikle çevrimiçi alışveriş sürecinde bir alternatif olarka görülse de teslimat işlemlerinde hızlı ev güvenilir bir seçenek olarak görülmektedir. Günümüzde e-ticaret alanında birçok başarılar elde eden firmalara Amazon Prime aboneliği sayesinde çeşitli acantajlardan yararlanıyor. Sürekli ürünlerle veya hizmette sorun oldu mu düşüncesi kafasından çıkıyor.

Bu hizmet, Prime abonelerine satın alınan ürünleri aynı gün veya ertesi gün ulaştırma imkanını vererek, müşteri e-ticaretindeki hızlı bir ticareti önlerine seriyor. Amazon, yurtdışında çok fazla kullanılan bir şirket olmasının yanı sıra avantajları sayesinde artık Türkiye’nin Prime servisi üzerinden de ülkemize / bölgemize aktif olarak kullanılmaya başladı ancak şimdi tamamen kurulu olmasa da deneme süreçleri ve deneme hizmetleri ile başlıyor.

Amozon prime dizi film

Ayrıca bkz: Netflix Ücretsiz Film ve Diziler

Amazon Prime Nasıl Üye veya Abone Olunur ?

Her platformda karşınıza çıkan olay burada da yer alıyor yani Amazon Prime size 30 günlük ücretsiz deneme süresi sunar. Eğer deneme süresini kabul ederseniz 30 günden sonra 7,90 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Ücretsiz bir deneme aboneliği istiyorsanız eğer Amazon platform hesabınızın var olması gerekmektedir. Amazon Prime hesabı açmak için buraya tıklayrak işlemleri başlatabilirsiniz. Eğer bu deneme süresi boyunca memnun kalmasanız işlmleri iptal edebilir ve çıkabilirsiniz. Ücretsiz deneme süresini uyanıklık yaparak farklı yollardan kullanmaya çalışırsanız banlanırsınız.

Amazon Prime Avantajları Nelerdir?

Amazon Prime Video: Amazon Prime içinde yer alan bütün dizileri ve filmleri almanız takdirde ücretsiz bir şekilde hatta HD oalrak izleme imkanına sahip olursunuz. Yurtdışında Netflix kadar popüler olan bu platformu tercih eden binlerce hatta yüzbinlerce kullanıcı bulunuyor. Prime Video’nun birdenf azla avantajı bulunuyor diğer avantajlarından biri de iOS’tan Android’e, akıllı TV’lerden Xbox ve PS4’e kadar farklı platformlarla uyumlu hale getirilmiştir böylelikle istediğiniz yerden açıp bakabilme avantajına sahipsiniz.

Amozon prime nedir

Amazon Prime Music: Prime Music, Dünyaca ünlü bir müzik platformu olan Spotify’a benzer, büyük müzik dosyalarına ulaşabilir hatta istediğiniz kadar dinleyebilirsiniz. Dünya çapında istediğiniz sanatçıya ve müzik türüne ulaşabileceğiniz bu platformda neredeyse bulamaycağınız şarkı yoktur. Ayrıca Amazon’un belirli hizmetleri için ek ücretler ödendiği olsa da, parayı verdğinzide Prime Music herhangi bir ek ücret ödemeden kullanılabilir hale gelmektedir.

Amazon Prime Reading: Prime Reading, Amazon kütüphanesindeki binlerce e-kitap ve e-dergiye ücretsiz erişim ile Prime üyelerine sağlanan başka bir avantajdır.

Amazon Fotoğrafları: Amazon Cloud, google drive benzeir bir depolama bulutudur. Online bir depolama alanı bulunan bu yerde istediğiniz dosyaları, videoalrı ya da fotoğrafları saklayabilirsiniz.

Amozon prime üye olma

Twitch Prime: Amazon Prime Twitch aboneliği imkanlarına sahip olmakla birlikte her ay bir yayıncıya ücretsiz abone olma imkanı da tanımaktadır. Böylelikle abonelerin yararlandığı fırsatlardan sizde yararlanabilirsiniz. Her ay oyunlarda fırsatlar çıkmaktadır bunları ücretsiz bir şekilde alabilir ve kullanabilirsiniz.

Amazon Prime Video Nasıl Kullanılır ?

  • 1: İlk 30 gün ücretsiz deneme süresinin ardından ayda 7.90 TL olan Amazon Prime üyeliği edinin.
  • 2: İsterseniz internet sitesinden isterseniz de mobil uygulamasından Prime Video’ya giriş yapın
  • 3: Açtığınız Amazon Prime üyelik hesabınız ile giriş yapın. ve dilediğiniz gibi tadını çıkarın.
Amozon prime nedir

Ayrıca bkz: Netflix Ücretsiz Film ve Diziler

Amazon Prime Teslimat Ayrıcalıkları

Ücretsiz ikinci gün teslimat: Yüzlece yollayabileceğiniz ürün, mevcut adresinizi ekstra hiçbir ücret ödemeden göndermeyi sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz, aynı gün (akşam) teslimat: Türkiye’de geçerli olacak şekilde illere yollyabileceğiniz kargo ile geçerli bir adrese, ilgili ürünün 50 ABD doları seçeneği ile yollanması için ek ücret ödemeden. Not: Sipariş ettiğiniz ürün mevcutta bulunmuyorsa veya sevk edilmesi mümkün değilse aynı gün veya ertesi gün teslimat gibi ekspres seçenekleri kullanamaycaksınız.

Amozon prime avantajları

Her ürün için geçerli değildir yani tüm ürünler veya adresler tüm teslimat hızlarını kullanamaz. Amazon Prime’ye uygun ürünler seçeneğine bakarsanız ve buradan seçerseniz ancak o zaman bu fırsattan yararlanabilirsiniz. Şunuda ekleyelim bu sçeenekteki ürünler az sayıda değildir çok sayıda olduğu için muhtemelen sizin aklınızdaki tercih de orada var olacaktır.

Sonuç

Bu yazımızda sizlere A.Prime nedir, A.Prime ne işe yarar, A.Prime avantajları nelerdir, A.Prime nasıl kullanılır, A.Prime nasıl üye, abone olunur, A.Prime Video Nasıl Kullanılır, A.Prime Teslimat Ayrıcalıkları, A.Prime Music, Amazon Prime Gaming, gibi konulara açıklık getirdik. Türkiye şartlarına uygun bir şekilde fiyat sunan Amozon, siz hala tercih etmediyseniz hemen kullanmanızı öneririz. Keyifli zaman geçirmek hiç bu kadar ucuz olmamıştı. Bu yazımızı beğendiyseniz eğer buradan diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı