iPhone Uygulamalar Kendiliğinden Kapanıyor Çözümü - Webte İndir
Nasıl Yapılır

iPhone Uygulamalar Kendiliğinden Kapanıyor Çözümü

iPhone Uygulamalar Kendiliğinden Kapanıyor Çözümü, Geçtiğimiz yıllarda iPhone kullanıcılarının başına gelen sorunlardan bir tanesi olan uygulamarın kendiliğinden kapanması son günlerde tekrar yaşanır hale geldi. İphone uygulamalar kapanıyor sorunu genelde 6 7 veya 5s gibi telefonlarda karşımıza çıkmaktadır. Bu durum sadece IOS uygulamalarda değil diğer işiletim sistemine sahip cihazlarda da mevcuttur. Genelliklegüncelleme sonrası gelen bu sorunların çözümleri aşağıda vereceğimiz adımları uyguladığınızda ortadan kalkacaktır.

iPhone Uygulamalar Kendiliğinden Kapanıyor

  • Genellikle sorunların başında telefonda yetersiz saklama alanı kullanıcılara sorunlar çıkartabiliyor. Bu yüzden hem hızlı ve sorunsuz çalışması için yer açmanız önemli.
  • Uygulamaların kontrolünü virüs taraması yaparak sağlayın
  • iOS sürümünü güncellemek gerekir
  • Uygulama sürüm desteği almayı kesmi telefonlarda da meydana gelebilmektedir.
  • Zararlı içeriklerin telefonun belleğinde saklanması sonucunda ortaya çıkabilir

Ayrıca bkz: iPhone’daki Fotoğraf Bilgisayarda Görünmüyor Sorunu

iPhone Uygulamalar Kendiliğinden Kapanıyor Çözümü

  • Arka planda açık olan çoğu uygulama telefona zarar verir düzgün çalışmasını engeller bu yüzden arkada çok fazla uygulama açık olmamasına dikkat edin.
  • Cihazın uzun süre kapatıp açmadıysanız yine bu sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
  • Güncellemeleri yaptınız fakat hala iPhone uygulamalar kendiliğinden kapanıyorsa iTunes kullanarak yazılımı tekrar yükleyin.

iPhone Uygulamalar Kendi Kendine Kapanıyor Çözümü

Hangi uygulama size bu sorunu yansıtıyorsa ayarlar kısmında uygulamalara girdiğinizde o uygulamayı kapanmaya zorla diyin. Sonra tekrar devreye sokun eğer verileriniz yoksa çerezleri de silin fakat varsa bu işlemi yoksayabilirsiniz.

iPhone uygualama kendiliğinden kapanıyor

iPhone Uygulamalar Kendiliğinden Kapanıyor sorununa bilindik bir yöntem ve çok eski bir taktik olan ve çoğu zaman işe yarayan kapa aç taktiği bazen bu gibi durumlarda çözüm kaynağı olabiliyor. Tabii ki önemli bir çözüm kaynağı diyemeyiz fakat diğer özelliklere nazaran cihazın kendine gelmesi ve daha stabil çalışmasını sağlamaktadır.

iPhone uygualamalar kendiliğinden kapanıyor

İnsanlar tarafından pekde önemli bir çözüm kaynağı olarak görülmese de güncellemeleri yapmak çoğu zaman sorunların çözülmesinde büyük rol oynar. Genellikle yeni bir özelliğin getirilmesi ile daha öncesinde yer alan donanımsal özellikleri hesaba katmayınca telefonda bu gibi sorunlar baş gösterir. İnsanlar telefonun arayüzünü veya temasını beğenmedikleri için güncelleme yapmazlar fakat daha sonrasın böyle sorunlarla karşılaşırlar.

iPhone uygualamalar kendiliğinden kapanıyor

Ayrıca bkz: iPhone’daki Fotoğraf Bilgisayarda Görünmüyor Sorunu

IOS Oyun ve Uygulamadan Atma Sorunu Çözümü

Sonuç

Bugün sizlere iPhone Uygulamalar Kendiliğinden Kapanıyor veya iPhone kendi kendine kapandı gibi sorunların nasıl çözüme kavuşturabileceğinizi anlattık. Bu gibi sorunlar nadiren kullanıcıların başına gelse de düzgün kullanma imkanını elinizden almaktadır. Herhangi bir uygulamayı açamaz hale gelir sürekli uygulamadan atmasıyla sinir bozucu bir hal alır. Verdiğimiz adımları tek tek yaptığınızda herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Eğer tekrar böyle bir şey olursa Apple yetkilileri ile görüşmenizi öneririz. Yazımızı beğendiyseniz buradan diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı