En Etkili Bilgisayar Hızlandırma Taktikleri [Güncel] - Webte İndir
Nasıl Yapılır

En Etkili Bilgisayar Hızlandırma Taktikleri

En Etkili Bilgisayar Hızlandırma Programlı veya programsız bilgisayar hızlandırma taktiklerini yazımızda sizle için derledik. Kimi zaman format atmak en etkili çözüm olsa da, bu gibi işlemleri yapmak istemeyen doğal yollarla kendi çözebileceğini düşünen kimseler için bilgisayar hızlandırma taktikleri büyük önem taşımaktadır. PC hızlandırma, Windows 7, Windows 10 bilgisayar hızlandırmak verdiğimiz adımları uyguladığınız takdirde çok kolay.

Günümüzde artık çok fazla adım ve taktikler ile bilgisayar hızlandırma programsız bir şekilde yapmak çok kolay. Yavaşlayan bilgisayar nasıl hızlandırılır ve gibi adımlar veya taktikler yapmak gerekir hepsini yazımızda sizler için derledik.

En Etkili Bilgisayar Hızlandırma Taktikleri

Bilgisayar ve Windows hızlandırmada önemli etkenlerden biri olan bu kodları tek tek CMD komutuna girererek sisteminizin performansını artırabilirsiniz. Bu komutlar gereksiz dosyaları ve sorunları tespit ederek onarır.

  • chkdsk /r /f
  • sfc /scannow
  • DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
  • DISM.exe /Online /Cleanup-image /RestoreHealth
  • cipher/w:c
  • ipconfig /flushdns

Bilgisayar hızlandırmak için olmazsa olmaz programlardan biri de antivirüs programlarıdır. Bilgisayarınıza bulaşan zararlı yazılımları siz göremeseniz de bilgisayarınızı yavaşlatmaktadır. Bunun önüne geçmek için kaliteli ve güvenilir bir virüs programı indirin ve kurun. Haftada bir kere tarama yapmtığınızda bu gibi sorunların önüne geçmiş olursunuz.

Ayrıca bkz: Silinen Dosyaları Geri Getirme

Etkili Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri

Windows hızlandırma konusunda disk temizlemenin önenmli bir yeri vardır çünkü bilgisayrınızda sildiğiniz dosyalar tamamıyla silinmez bu silinmeyen dosyalar C veya D gibi disklerde biriktirmektedir. Bilgisayar oldukça yavaşlar bu daha çok pis bir evin ne kadar kullanışsız olması gibi değerlendirebilirsiniz. Bilgisayar hızlandırmada disk nasıl temizlenir sorusunun cevabı olarak;

  • Bilgisayar’a tıklayın ve temizlemek istediğiniz diskin üzerine gelip sağ tıklayarak diski temizle seçeneğine tıkladıktan sonra kısa bir taramanın ardından gereksiz dosyaları göreceksinizdir.
  • Sol taraftan sistem dosyalarını temizleyi seçerek temizleme işlemini başlatabilir bu gibi gereksiz silinmeyen dosyalardan kurtulabilirsiniz.
Bilgisayar Hızlandırma Taktikleri

Birçok kullanıcının önem vermediği ve bilr kere alıp uzun yıllar boyunca bilgisayar nasıl temizlenir haberi olmadığı bir konudur bu. Bilgisayar içi temizlemek zor bir iş olsa da donanımların sağlıklı çalışması için önem arzetmektedir. Ramler veya işlemciler gibi donanımların boruları tozlardan tıkanır ve artık sağlıklı bir veri alışverişi yapamaz bu yüzden de bilgisayarınız yavaşlar. Eğer bilgili iseniz bunu kendi başınıza yapabilir fakat değilseniz bir bilene yaptırmalısınız.

Günümüzde artık çoğu kullanıcı windowsu tercih etmektedir. Windows 10 bilgisayar hızlandırma konusunda daha tam bir gelişme vermese de kullanıcıların yeni özelliklere ve sorunların giderilmesine erişebilmeleri için her ay neredeyse güncelleme yayınlamaktadırlar. Windows 10 nasıl güncellenir gibi soruların sıkça sorulduğu son günlerde bilgisyar performansını artırmak bu gibi çzöüm yollarından geçmektedir.

Ayrıca bkz: Silinen Dosyaları Geri Getirme

Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri

Bilgisayarımızın yavaş açılması ya da oldukça fazla kasmaı gibi durumların sebebi arkada çalılan uygulamalardırç Bunu engelleyerek hem bilgisayarınızın açılma hızını arttırabilir, hemde bilgisayarın hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yine Ctrl+Alt+Del tuşlarına basıp “görev yöneticisi”ne ulaşıyoruz. Yukarıdaki sekmelerden “Başlangıç” sekmesine geliyoruz ve işinize yaramayan ya da manuel olarak da açabilirim dediğiniz uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz aslında bilgisayar hızlandırmak bu kadar kolay.

En Etkili Bilgisayar Hızlandırma Taktikleri

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı