Xiaomi Sim Kart Etkinleştirilemedi Hatası [ÇÖZÜLDÜ]- Webte İndir
Nasıl Yapılır

Xiaomi sim kart etkinleştirilemedi sorunu çözümü

Xiaomi sim kart etkinleştirilemedi, Son zamanlarda sıkça insanların başına gelen ve nasıl çözüldüğüne dair bir çözüm yolunu bulamayanlar için etkinleştirme sorununun çözümünü sizler için bu yazımızda anlatacağız. Birden çok Xiaomi Mi 5,6,7,8 sim kart etkinleştirilemedi hatası alınmaktadır. Bu telefonların neredeyse hepsinde böyle bir sorunla karşılaşılıyor. İnsanların büyük çoğunluğu telelfonlarını kaptıp açtıklarında böyle bir sorunla karşılaştıklarını söylemektedirler. hhangi sim kartın takıldığı bilgisini merkeze iletmesi sırasında bu gibi sorunlar çıkabiliyor. sim kart etkinleştirilemedi sorunu çözümü olarak aşağıda verdiğimiz adımları tek tek uyguladığınızda böyle bir sorun artık yaşamazsınız. Ek olarak Xiaomi “Cihazı bul” SIM kart etkinleştirilemedi sorunun çözümüne de yakından bakacağız.

Xiaomi hangi telefonlarda bu sorun gözüküyor ?

 • Xiaomi mi 5 sim kart etkinleştirilemedi
 • Xiaomi mi 6 sim kart etkinleştirilemedi
 • Xiaomi mi 7 sim kart etkinleştirilemedi
 • Xiaomi mi 8 sim kart etkinleştirilemedi
 • Xiaomi mi 8 lite sim kart etkinleştirilemedi
 • Xiaomi mi 9 sim kart etkinleştirilemedi
 • Xiaomi redmi note 8 pro sim kart etkinleştirilemedi
 • Xiaomi redmi s2 sim kart etkinleştirilemedi
 • Xiaomi redmi note 8 sim kart etkinleştirilemedi
 • Xiaomi redmi note 7 pro sim kart etkinleştirilemedi
 • Xiaomi redmi note 9 pro sim kart etkinleştirilemedi

Ayrıca bkz: Kim beni nasıl kaydetmiş Uygulaması

Xiaomi sim kart etkinleştirme nedir ve ne işe yarar ?

Xioami telefonlarda telefonu açtıktan sonra gelen bildirim sim kart etkinleştirme uyarısı ile karşılaşmaktayız. Peki bu ne işe yarar diye soracak olursanız telefonunuzu aktif bir şekilde kullanmak istiyorsanız buna mecbursunuz diyebiliriz. Rehbere ulaşmak, bir yeri aramak ya da mesaj atmak gibi faaliyetleri sim kart aracılığı ile sağlanmaktadır. Günümüzde en sık kullanılan internete bağlanma yani veri akışı sağlama da sim kart sayesinde olduğu için bunun aktif bir şekilde çalışması çok önemlidir.

Bunun dışında Xiaomi “Cihazı bul” SIM kart etkinleştirilemedi hatası alan kullanıcılar ise cihazlarını kaybettiklerinde nerede olduğunu bulamaz bu özellik aktif olmadığı için ve aylarca emek vererek çalıştığınız paranız biranda yok olabilir. Xiaomi cihazımı bul etkinleştirme diğer özelliklere nazaran daha önemli bir duruma sahiptir. Aşağıda vereceğimiz Xiaomi “Cihazı bul” SIM kart etkinleştirilemedi sorunu çözümüne bakarak bunu halledebilirsiniz.

Xiaomi sim kart etkinleştirilemedi

Xiaomi sim kart etkinleştirilemedi sorunu, hatası çözümü

 1. İlk olarak başlangıçta Ayarlar ->  Ağ -> SIM kartlar ardından Mobil Ağlar -> Sım Kart Ayarları bölümüne baktığınızda telefon numaranız girilmemişse o kısma telefon numaranızı giriniz.
 2. Telefonu ilk kurarken açtığınız mi hesabına telefon numaranızı tanımlayın eğer yoksa ilk olarak mi hesabı açın.
 3. Mobil Ağ kısmını açın daha sonra GPS (Konum) işaretleyip Sekronizasyonu aktif edin.
 4. Telefon tarayıcısından id.mi.com ve i.mi.com adreslerine giriş yapın. burda dikkat etmeniz gereken unsur tarayıcıyı açtığınızda kapatmamak sadece home tuşuna basarak ana ekrana dönmek.
 5. Ayarlar -> Mi hesabı -> mi cloud> cihazı bul kısmını aktif edin. Sim etkinleştirme uyarısı karşınıza gelecek daha sonra onaylayıp tarayıcımızdan i.mi.com sayfasını açarak find device girin.
 6. Etkinleştirme ilk bölümde yapılamayacaktır bu yüzden korkmayın ve sabırlı olun. Find device aktif etmiştik bu özellik aktifken i.mi.com’dan find device’a bölümüne tekrar giriş sağlayın ve cihazınızı tarayıp bulmasını bekleyin.
 7. Cihazınızın konumunu bulduktan sonra (sakın tarayıcı kapatmayın) tekrar Ayarlar ->Mi hesabı ->Mi cloud’a gidin ve cihazı bul özelliğini kapatıp ve tekrar açın. Tekrar uyarı verdikten sonra sim kart aktif olacaktır. Daha sonra ciahzımızı tekrar başlattıktan sorunun çözüldüğünü görebiliriz.

Xiaomi sim kart etkinleştirilemedi

Ayrıca bkz: Kim beni nasıl kaydetmiş Uygulaması

Sonuç

Bu yazımızda sizlere sim kart etkinleştirilemedi sorunu çözümünü sizler için derledik. Xiaomi sim kart etkinleştirilemedi ne işe yarar, Xiaomi “Cihazı bul” SIM kart etkinleştirilemedi, Sim kart etkinleştirilemiyor hesap bakiyenizin yeterli olduğundan emin olun, Xiaomi sim etkinleştirme servisi kapatma, xiaomi sim etkinleştirme aktivasyon gibi konularında cevaplarına yer verdik. Yukarıda verdiğimiz çözüm adımlarını deneyebilrsiniz. Yazımızı beğendiyseniz buradan diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı