Silinen Dosyaları Geri Getirme [PROGRAMSIZ] - Webte İndir
Nasıl Yapılır

Silinen Dosyaları Geri Getirme [PROGRAMSIZ]

Kullanıcıların çok fazla başına geldiği masaüstünde silinen dosyaları geri getirme nasıl olur veya formatta silinen dosyaları getirmek çok mu zor gibi soruların cevaplarını bu yazımızda derledik. Bilgisayarınızda bir dosyayı arayıpta bulamıyorsanız ya da bir dosyayı yanlışlıkla silmiş iseniz, bu dosyayı eğer windows yedekleme işlemi kullanıyorsanız. Bu yedekten geri yükleyebilir veya önceki bir sürümden geri yükleme seçeneğini kullanabilirsiniz. Önceki sürümler, Windows’un bir geri yüklemenin parçası olarak otomatik olarak kaydettiği dosya ve klasörlerin kopyaları olarak geçmektedir.

Programsız silinen dosyaları getirmek artık çok kolay. En iyi silinen dosyaları geri getirme programları dahi bazı dosyaları bulmanızda yardımcı olamaz. O yüzden Windows 10 silinen dosyaları geri getirme konusunda programsız ve ücretsiz silinen dosyaları getirmek bu yolla çok başarılı diyebiliriz. Çoğu insan geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları geri getirme programsız bir şekilde yapmak ister fakat ücretli programlar bunu yapmak için ücret talep eder. Bu yüzden silinen dosyaları kurtarmada program olmadan nasıl yapacağınızın taktiğini sizlere vereceğiz.

Silinen Dosyaları Geri Getirme

Bir dosyayı yedekten geri almak veya yüklemek için yedeğiniz nerede kayıtlı ise o medya veya sürücüyü kullanılabilirsiniz.

  1. Yedekleme ve Geri Yükleme’yi açmak için Başlangıç butonu, Denetim Masası. Daha sonra Sistem ve Bakım ve daha sonrasında Yedekleme ve Geri Yükleme seçeneklerini seçin.
  2. Dosyalarımı geri yükle‘yi seçin ve ardından gelecek adımları izleyin.
  1. Başlangıç butonu ve daha sonrasında Bilgisayar’ı seçerek Bilgisayar’ı açın.
  2. Sildiğiniz veya değşitirdiğiniz dosya veya klasörü içeren klasöre gidin, sağ tıklayın ve daha sonra Önceki sürümleri geri yükle seçeneğini seçin. Klasör bir sürücünün en üstündeyse (örneğin C:\ dizinindeyse), sürücüye sağ tıklayıp Önceki sürümleri geri yükle seçeneğine tıklayın.

    Dosya veya klasörün önceki sürümlerinin listesini ulaşabilirsiniz. Her iki tür de kullanılabiliyorsa liste, geri yükleme noktalarını yanı sıra bir yedekte kaydedilmiş dosyaları da içermektedir. (klasörlerinizi yedeklemek için Windows Yedekleme’yi kullanıyorsanız eğer)
silinen dosyaları geri getirme
  • Dosya veya klasöre sağ tıklayıp daha sonra Önceki sürümleri geri yükle‘ye tıklayın.
  • Dosyaların veya klasörlerinin önceki srüümlerini geri yüklemeden önce önceki sürümü seçin. Ardından bunun istediğiniz sürüm olup olmadığından emin olmak için ‘a tıklayın.
  • Önceki bir sürümü geri yüklemek için önceki sürümü seçin seçeneğine tıklayın ve ardından Geri Yükle‘ye basın.

Ayrıca bkz: En Etkili Bilgisayar Hızlandırma Taktikleri

Videodaki bilgilere ulaşmak için: https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/tech-tips-and-tricks/recover-deleted-files.html

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı