Tiktok Para Nasıl Kazanılır? Canlı Yayın Para Kazanma - Webte İndir
Nasıl Yapılır

Tiktok Para Nasıl Kazanılır

Tiktok para kazanma yanı sıra bu uygulama günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesi olmakla birlikte içerisinde yer alan videolarla vakit geçirmek için keyifli bir alan sunuyor. Çin yapımı bu program sadece keyifli zamanlar geçirmenizi değil bu platform üzerinden gelir elde etmenizi de sağlamaktadır. Bunun dışında sohbet özelliğinin bulunduğu bu uygulamada arkadaşlarınızla konuşabilir ya da planlar yapabilirsiniz.

Dünyada milyonlarca kişi bu uygulamayı kullanırken Türkiyede de oldukça yaygın hale gelmiştir. İnsanların daha da fazla kullanması diğer insanlara örnek oluyor ve günden güne kullanımı artttığını söyleyebiliriz.

 • 800 milyondan fazla çevrimiçi kullanıcıya sahip
 • Çevrimiçi ve aktif kullanıcıları baz alırken toplamda dünyada 6. sırada bulunur.
 • Uygulama marketlerinde 1.5 milyardan fazla indirme sayısı bulunmaktadır.
 • Evrensel anlamda 150 ülkeye yayılmıştır.
 • 14 milyon tekil kullanıcı bulunmaktadır.
 • Günde ortalama 38 dk. tiktok videoları izlendiği blilimektedir.
 • TikTok kullanan insanların %59’u erkek, %41 kadındır.

İnstagram reels ve tiktok Farkı Ne?

Çoğu insanlar instagram uygulaması ile kıyaslama yapmaktadır fakat her iki platformda bam başka özelliklere sahip olup içerikleriyle birbirinden ayrılmaktadır. İnsta reels videoları ile tiktok videoları benzer özelliklere sahip olsa da tiktok bünyesinde bulundurduğu birden fazla özellik ile reelse fark attığını söyleyebiliriz. Tiktok’un hem daha kullanışlı hemde daha tanınır olması reelsi bir adım geriye atmaktadır.

TikTok
TikTok
Developer: TikTok Pte. Ltd.
Price: Free
‎TikTok - Videos, Music & LIVE
‎TikTok - Videos, Music & LIVE

TikTok’tan Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

TikTok hesabınızı geliştirin ve başkasına satın

tikok para kazanma

Bu yol diğer platformlarda oldukça rastlanılan bir olay olup sıkça tercih edilmektedir. Kullanıcı satın almak istemez çoğu kimse ve bunun zaman alacağını da bilir bu yüzden kullanıcıların biriktği bir hesap alıp onu kendi hesabı yapar.

Günümüzde isntagram sayfalarının yaptığı ve ciddi paraların ortada döndüğü bir yöntem olup bunu tiktok için de kullanabilirsiniz. Eğer istediğiniz hesabın sahibi ile görüşüp anlaşmaya varırsanız bu sayfa size sıfırlanmış gelir fakat içindeki takipçiler durur halde olur.

⭐⭐Ayrıca bkz: Amazon Prime Nedir, Ne İşe Yarar ? ⭐⭐

Sadece kendiniz için değil eğlenceli bri sayfa oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Bu eğlenceli videolar olabilir ya da mzüik sayfası gibi aklınıza gelebeilecek onlarca türden bir tanesi olabilir. Bu size kalmış olup kullanıcının farklı bir profil gördüğünde çıkmaması için güzel bir yöntemdir.

Artık titktok yoluyla canlı yayınlar arttı ve binlerce insan sıkılmadan canlı yayınları takip eder oldu. Bu yüzden reklam yapabilir ya da ürün tanıtımlarını bu yolla yaparak para kazanabilirsiniz. Eğer pazarlama kabiliyetiniz yüksekse kendi ürünleriniz üzerinden bile kazanç sağlayabilirsiniz.

Tiktok Canlı Yayın Para Kazanma

tiktok live para kazanma

TikTok canlı yayın para kazanma için bir başka yol ise canlı yayınlar aracılığyla kazanabileceğiniz miktarlardır. Peki bu birinci konuda anlattığımıza benziyor mu hayır. Burada bahsedeceğimiz nokta bağış yapmaktır.

Eğer önceden twitch izlediyseniz oradan aşinalığınız vardır çünkü bu platform üzerinde kullanıcılar oyun oynar yayın yapar ve desteklemek isteyenler bağışlarda bulunur. Bu durumun aynısı tiktok uygulamasında da vardır.

Bağış sistemi şöyle işliyor:

İnsanlar TikTok canlı yayın para kazanma için tiktok uygulamasına girdiğinde hesap kısmında yer alan cüzdan kısmına bakiye yükleyerek kullanıcılara bağış yapabilmektedirler. Burada satın aldıkları jetonlar ile birlikte tek yapmaları gereken sizin veya bağış atacağı kişinin yayınına girip bağış yapmaktır. Jetonlar ucuz olmakla birlikte kolayca satın alınabilir durumdadır.

Özellikle tiktok magazini çalkantılı zamanlar geçirmektedir. Bunun üzerinden sürekli yorum yapanlar oldukça yayın açanlar ve konuşacak bir şeyleri olanlar da olacaktır. Sizde gündemi takip edip sevenlerinize bu olaylar üzerinden yorum yaparak kendinizi izlettirebilirsiniz. TikTok canlı yayın para kazanma bu kadar kolay aslında doğru olan hedef kitlenizi yönlendirebilmeniz.

Influencer Kampanyalarını Yönetin

tiktok para kazanma yolları

Influencer adı altında olan ve bir çok kullanıcıya hitap eden insanlar çoğaldı diyebiliriz. İnsanlar takip ettikleri kişilerin sosyal hayatını ve ne yaptıklarını merak ettiklerinde ve bunları o kşişiler paylaştıklarında genelde bu terim kullanılır.

İnstagramda bu durum oldukça popüler olup yavaş yavaş tiktokta da aynı durumu görmekteyiz. Milyon veya yarım milyon takipçiiye sahip insanlar sürekli video çekip veya sosyal hayatlarını paylaştıkları için artık kullanıcıalr alıştılar. Hal böyle olunca da sürekli bir bekleyiş içine girdiler. influencerlar markalarla çalışır ve o markaların yüzü ya da ürünlerini tanıtıp bundan gelir elde eder.

⭐⭐Ayrıca bkz: Amazon Prime Nedir, Ne İşe Yarar ? ⭐⭐

Influencerların gelirleri çok yönlüdür. Marka tanıtırlar, reklamlarda oynarlar gibi yapabilecekleri çok fazla durum söz konusudur. Ön plana daha çok kendini çıakrtırlar ve gelir elde etmek için markalarını sürekli övme eğiliminde olurlar. Kaydırmalı postlardan tutunda gerçek olmayan durumları gerçek göstermek gibi.

Tiktokta nasıl reklam verilir

Tiktok reklamları üzerinden para nasıl kazanılır öğrenmek istiyor musunuz?. Aşağıda yer alan açıklamayı okuyarak tiktok reklam vermek için gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Tiktok reklam vermek için buraya tıklayarak Tiktok Ads hesabı açmanız gerekmektedri buradaki önemli olan kural ise yetkili ile iletişime geçileceği için önemli bir kimliğinizin bulunması gerekbilir. Onay almak için reklam bütçenizi belirlemiş olmanız ve bunu iletmeniz gerekir.

Daha çok büyük platfromların reklamları gözümüze gelmekte olup bireysel hesapların reklamları ile sıkça karşılaşmayız. Bunun için iyi bir şirkete sahip olmanız reklam almada önemli bir yere sahiptir. Günlük 50 dolar gibi bir bütçe olsa da toplamda 500 dolara varan rakamlar sizleri endişelendirmiyorsa şansınızı deneyebilirsiniz.

Tiktok Para Nasıl Çekilir?

Tiktok hesabıma para neden yatmıyor ?

 • Sizin gerçek kimliğinizi tiktok onaylaması gerekir bu yüzden sahte kimliklere karşı çok hassas bir yapısı vardır. Kimliğiniz onaylanmadıysa onaylanmasını bekleyin.
 • Her platfromda olduğu gibi belli bir ödeme limiti bulunur bu noktaya bakiye ulaşmadığında siz parayı çekemezsiniz.
 • Hesap askıya alındıysa spam altındsaysa ya da çok fazla şikayet edildiyse bu nedenler dolayı da olabilir.
 • Banka bilgileri doğru girilmiş mi tekrar kontrol edip parayı çekin.

Tiktok Danışmanlık Hizmeti

tiktok nasıl para kazanılır

Yeni bir alan olan tiktok danışmanlık hizmetleri aslında basit gibi görünen ama arkaplanda çok fazla iş ve profesyonellik gerektiren bir iş. Günümüzde tiktok danışmanlık hizmeti veren şirketler yer alırken tekil yani kullanıcılar tarafından da bu hizmet sağlanmaktadır.

Genellikle çok büyük kitlelere hitap eden insanlar tarafından örneğin milyonlarca takipçisi olan ve gönderileri milyon izlenen insanların buralara nasıl geldiği merak konusu. Danışmanlık hizmeti veren tiktok kullanıcıları yeni açanlar için tiktok veya profesyonel bir tiktok hesabı yönetmek için neler yapmalı gibi seçenekleri anlatımlarıyla birlikte danışmanlık hizmeti alan kullanıcılara sunmaktadır.

⭐⭐Ayrıca bkz: Amazon Prime Nedir, Ne İşe Yarar ? ⭐⭐

Bu kullanıcılar nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini anlar ve o yolda hareket etmeye başlar. Takipçi sayılarını nasıl artırılır veya ne kadar çok video atması gerekir, video atarken nelere dikkat etmesi gerekir gibi durumlarda yol göstererek sizin daha hızlı büyümenizde aktif rol oynar.

Sonuç

Eğer tiktoktan para kazanmak istyiyorsanız yukarıda saydığımız maddeleri iyice gözden geçirin. Günümüz tiktok fenomenlerini iyice inceley,n neler yapıyorlar, hangi aktiviteleri yapıp hangi videoları çekiyorlar veya canlı yayınlar nasıl yapıyorlar hangi konulardan bahsedip ilgi odağı oluyorlar bunları iyice anlayın. Eğer eğlence sayfası değilseniz kendinize yaşamınıza biraz daha özen gösterin, iyi giyinin, güzel dostlar edinin(video çekecek) bu gibi ayrıntıları atlamadan yaparsanız sizde aylar içinde binlerce takipçiye ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere tiktoktan nasıl para kazanılır bunları anlattık. Yazımızı beğendiyseniz buradan diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı