En İyi Mobil Kolaj Yapma Uygulamaları [2022] - Webte İndir
MobilNasıl Yapılır

En İyi Mobil Kolaj Yapma Uygulamaları [2022]

Kolaj Yapma, bir diğer ismi ile fotoğraf birleştirme işlemidir. Birçok kişi birden fazla fotoğraf paylaşmak istemektedir. Kolaj yaptığınızda ise resimlerinizi aynı anda bir kare içerisinde birleştirebilir ve güzel şablonlar keşfedebilirsiniz. Bizlerin de yeri geldiğinde sıklıkla kullanmış olduğu bir yöntemdir. Bu yazımızda sizlerle birlikte en iyi kolaj yapma uygulamaları paylaşımında bulunarak sizlere bu işte en iyi olan uygulamaları göstermek istiyoruz.

Kolaj Yapma

Fotoğraf birleştirme, genel olarak fotoğraf düzenleme kategorisi adı altında incelenmektedir. Bu konu ile alakalı olarak fotoğraf birleştirme, kolaj yapma, iki fotoğraf nasıl birleştirilir gibi birçok aramanın yapıldığını gördüm. Ve bu konu üzerine bir paylaşım yapmak istedim.

Bildiğiniz gibi iki yada daha fazla fotoğrafın aynı kare içerisinde birleştirilmesine kolaj yapma işlemi denmektedir. Bu işlemi hem mobil hem de bilgisayarlarınızda yapabilmektesinizdir. Bildiğiniz gibi android ve ios cihazlarda geliştirilmiş olan uygulamalar bu işler için bir hayli iyi olmaktadır. Bu sebepten dolayı mobil cihazlar için sizlere uygulama tavsiyelerinde bulunmak istiyorum.

Kolaj yaparken aklınıza sadece fotoğrafları yan yana birleştirmek değil, uygun şablonlar ile birlikte birden çok fotoğrafı şekilli hallerde birleştirme yapabilmektesinizdir.

Kolaj Yapma Uygulamaları (Mobil)

Fotoğrafları birleştirmek istiyorsunuz ve bunun nasıl yapılır cevabını arıyorsanız doğru makaledesiniz. Şimdi sizlerle bu işi yapabileceğiniz en iyi mobil uygulamaları paylaşmak istiyorum.

Fotoğraf Düzenleyici | Kolaj

Fotoğraf Düzenleyici | Kolaj
Fotoğraf Düzenleyici | Kolaj

Android işletim sistemli telefon ve tabletlerde kullanılan favori uygulamalardan bir tanesi Fotoğraf Düzenleyici | Kolaj uygulamasıdır. Bu uygulama ile birlikte birçok fotoğrafınızı birleştirebilir ve tek bir kare içerisinde barındırabilirsiniz. Bu uygulamanın en büyük avantajlarından birisi de bir kolaj içerisinde 20’ye kadar limit verilmesidir. Bu birçok kolaj uygulamasına göre çok fazla bir sayı olduğunu söyleyebilirim. Uygulama içerisinde sizleri bekleyen yüzlerce kolaj şablonu da bulunmaktadır.

Kolaj Ustası

Kolaj Ustası
Kolaj Ustası

Bir diğer kolaj yapma uygulamamız ise Kolaj Ustası uygulamasıdır. Grit Inc. stüdyosu tarafından geliştirilmiş olan bu uygulama, günümüzde binlerce kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu uygulamayı eski versiyonlarında bende kullanmıştım ve gayet iyi bir performans sağlamaktaydı. En sevdiğiniz ve birleştirmek istediğiniz fotoğrafları bu uygulama ile birlikte kolay adımlar eşliğinde birleştirme yapabilmektesinizdir. Sadece kolaj yapmakla kalmayıp fotoğraflar üzerinde düzenleme, filtre ekleme, yazı yazma gibi daha birçok özellik bu uygulama ile birlikte sizleri beklemektedir.

ayrıca bkz: Telefon Isındığında Neler Yapılmalıdır?

PicsArt

PicsArt
PicsArt

PicsArt, özellikle benim telefonumdan silinmeyen nadir uygulamalardan bir tanesidir. Uygulamanın asıl amacı fotoğraf düzenlemedir. Fakat içerisinde bulundurmuş olduğu kolaj aracı ile birlikte bu uygulamayı da arada kaynatmak istedim. PicsArt, sizlerin resimler üzerinde harika düzenlemeler yapabileceği bir uygulamadır. Uygulamayı indirdiğinizde fotoğraf birleştirme bölümü üzerinden istediğiniz şablonları seçim yaparak kolay bir şekilde fotoğraf düzenleme yapabilirsiniz.

Photo Collage Maker

Photo Collage Maker
Photo Collage Maker

Kolaj yapma denildiğinde akla gelen ilk uygulamalardan birisi de Photo Collage Maker uygulamasıdır. Tamamen kolaj yapma odaklı olan bu uygulama ile birlikte resimlerinizi en kolay ve hızlı bir şekilde birleştirme işlemi yapabilirsiniz. Lyrebird Studio tarafından geliştirilmiş olan bu uygulama, özellikle android platformda bir hayli popüler ve favori uygulamalardan bir tanesidir. Birbirinden farklı resim çerçeveleri, efektler, fotoğraf düzenleme araçları gibi birçok şey photo collage maker ile birlikte sizleri beklemektedir.

Pic Collage Maker Photo Editor

Pic Collage Maker Photo Editor
Pic Collage Maker Photo Editor

Bir diğer uygulamamız ise Pic Collage Maker Photo Editor adında ki bir kolaj yapma uygulamasıdır. Bu uygulamanın da ismini birkaç kez gördüğüm için sizlerle paylaşmak istedim. Pic Collage Maker & Photo Editor stüdyosu tarafından geliştirilmiş olan bu uygulama, fotoğraf birleştirme işleminde bir hayli iyi performans sergilemektedir. Eklemiş olduğunuz fotoğrafları harika kolajlar haline getiriyor ve efektler, filtreler, emoji gibi daha birçok şeyi de eklemenize olanak sağlamaktadır. Bu uygulamayı da denemenizi tavsiye etmekteyim.

Burada sizlerle birlikte paylaşmış olduğumuz yazılar en iyi kolaj yapma uygulamaları arasında yer almaktadır. Bu uygulamaları kullanarak kolaylıkla fotoğraflarınızı tek bir resim içerisinde, şablonlar halinde birleştirme yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle birlikte kolaj yapma ve fotoğraf birleştirme uygulamalarına kısaca bir göz attık. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle kolay bir şekilde paylaşımda bulunabilirsiniz.

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı