Test Oluşturma Uygulamaları [Android 2022] - Webte İndir
Mobil

Test Oluşturma Uygulamaları [Android 2022]

Quiz Maker
Quiz Maker

Testler, günümüzde özellikle ülkemizde çok önem verilen bir alandadır. Test ile birlikte sahip olduğumuz bilgileri pekiştirir ve o bilgiyi çok daha iyi bir şekilde kavramış oluruz.

Sınav süreçlerinde genel olarak test sorular sorularak sınava giren öğrencilerin bilgileri test edilmektedir. Testler aslında her alanda karşımıza çıkmaktadırlar. Testler insanların bilgilerini ölçer düzeyde olduğu için hazırlanması zor bir süreçten geçmektedir. Sallama ve uygun olmayan testler değil, insanların görüş ve bilgilerini ölçecek şekilde hazırlamak en doğrusudur.

Test çeşitleri tabi ki farklı kategorilerde bizleri karşılamaktadır. İnsanların görüşlerini belirleyen, bilgilerini ölçen gibi birçok şekilde hazırlanabilmektedir. Bu sebepten dolayı da test hazırlarken sadece tek bir alana yönelmemek gerekir. Bu yazımızda sizlerle birlikte test yapma uygulamaları paylaşımında bulunarak sizler için bulmuş olduğum uygulamaları paylaşmak istiyorum. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konumuza geçebilir ve bizleri nelerin beklediğine kısaca göz atabiliriz.

Test Oluşturma Uygulamaları

Android işletim sistemine sahip olan tüm telefon ve tabletlerinizde, aşağıda bulunan uygulamaları kolaylıkla kullanabilir ve test oluşturma aşamalarına geçiş sağlayabilirsiniz.

Kahoot! Quiz Oluştur ve Oyna

Kahoot! Quiz Oluştur ve Oyna
Kahoot! Quiz Oluştur ve Oyna

Listemizin ilk sırasında Kahoot! uygulaması yer almaktadır. Kahoot uygulamasını okulda, iş yerinde, evde ve birçok alanda kolaylıkla kullanabilmektesinizdir. Bu uygulama ile birlikte kolay test oluşturabilir ve insanların çözmesi için paylaşımda bulunabilirsiniz.

Uygulamanın en beğendiğim yönü temasının çok iyi ve geliştirilmiş bir düzeyde olmasıdır. Testleri çözdükten sonra değerlendirme ve cevap anahtarı gibi paylaşımları da ekleme gibi imkanlarımız bulunmaktadır. Kahoot uygulaması test oluşturma kısmında bizlere büyük avantajlar sağlamaktadır. Süre ekleme, çalışma modları, bilgi kartları gibi daha birçok işlevsel özelliğe sahip olmanızı sağlamaktadır.

MTestM

MTestM
MTestM

Listemizin bir diğer içeriği ise MTestM uygulaması olmaktadır. Bu uygulama ile birlikte kolaylıkla sınav, test, quiz gibi araçlar oluşturabilmektesinizdir. Etkin bir şekilde bu uygulamayı kullanarak harika bir test oluşturabilirsiniz.

MTestM ile birlikte tek seçenekli, çoktan seçmeli, boşluk gibi seçenekleri eklemenizin imkanı vardır. Ayrıca oluşturmuş olduğunuz testlere video ve resim gibi seçenekler ekleyerek de görsel görünümü çok daha iyi düzeylere getirebilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz testleri pdf veya excel tabloları ile cihazlarınıza kaydedebilmektesinizdir. Bu şekilde de kolaylıkla dışarı aktardığınız dosyaları insanlar ile paylaşımda bulunabilirsiniz.

QuizPro

"<yoastmark

QuizPro ile birlikte çevrimiçi seçenekler dahilinde kolaylıkla test oluşturabilme imkanına sahipsinizdir. QuizPro test oluşturma uygulamasını kullanarak kolaylıkla insanların bilgi seviyelerini ölçebilmek için testler oluşturabilirsiniz.

Kullanım olarak basit bir tema ve arayüze sahiptir. Kullanırken zorluk çekmeden, basit adımlarla test oluşturma ve anket oluşturma işlemlerinizi gerçekleştirebileceksinizdir. Ayrıca oluşturmuş olduğunuz testlerin bağlantıları ile birlikte öğrencilerinize veya testi çözmesini istediğiniz kişilerle paylaşabilmektesinizdir. Bu sayede de hızlıca testleriniz paylaşmış olacaksınızdır.

Quiz Maker

 

Quiz Maker ile birlikte yapmak istediğiniz tüm testleri hızlıca oluşturabilirsiniz. Uygulamaya kısaca göz attığımda tek dezavantajının yabancı bir dil olduğu ve Türkçe dil desteğinin olmamasıydı. Fakat yine de kullanırken çok zorlanacağınızı sanmıyorum.

Uygulama ile birlikte kendi testlerinizi oluşturabilir, çoktan seçmeli cevaplar ekleyebilir, açık uçlu sorular sorabilirsiniz. Bu gibi birçok özelliği test oluşturma ekranında özellikler kısmından ulaşabilmektesinizdir. Uygulamanın teması ve arayüzü sade olduğu için kullanımda zorluk çekmemektesiniz. Bu sebepten dolayı da yukarıda bahsettiğim yabancı dil kısmına takılmamanızı öneririm.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Test Oluşturma Uygulamaları paylaşımında bulunarak sizleri bu konu hakkında bilgilendirmekteyiz. Sizlerde hemen aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle hızlıca paylaşımda bulunabilirsiniz.

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı