Pakistan Tinder Uygulamasını Yasakladı! - Webte İndir
Gündem

Pakistan Tinder Uygulamasını Yasakladı!

Pakistan, Büyük bir adım attı ve Tinder, Grindr dahil olmak üzere beş tanışma ve sohbet uygulamasını yerel yasalara uymadıkları için engelleme kararı aldı. Ahlaksız içerik olarak tanımlayan bu uygulamaların artık ülkelerinde aktif bir şekilde kullanılmayacağını duyurdu.

Pakistan Telekomünikasyon Kurumu tarafından açıklanan habere göre bu paylaşım ve tanışma sitelerinin insanların ahlak seviyelerini değiştirdiği ve olumsuz bir durumla karşı karşıya kaldıklarını açıkladı.

Tinder, Grindr, Tagged, Skout ve SayHi uygulamalar devre dışı

Hükümet kurumu, şirketlerin yollanan bilgilendirmeye yanıt vermemesi ve en son tarihe kadar “flört hizmetlerinin” cevre dışı bırakılması için Tinder, Grindr, Tagged, Skout ve SayHi uygulamalarını engelleyeceklerini bildirdi.

Tinder, sadece son 1 yıl içinde 440.000’den fazla kez indirilmeye ulaştı diyebiliriz. Grindr, Tagged ve SayHi, aynı zaman aralığında her biri 300.000 indirme ile daha sonra 100.000 indirme ile Skout’u geçti.

pakistan tinder yasak

Pakistan Telekomünikasyon Kurumu ülkelerin bir haberleşme ağı olarak kullandığı bu haberi resmi Twitter hesabında yayınladığı bir basın açıklamasında açıklayarak, ne kadar olacağı ve tamamen olup olmayacağı ya da yasağın süresinden bahsetmedi. Eğer “şirketlerin yönetiminin yerel yasalara uyulmasını sağlaması durumunda” kararına uyarsa yeniden düşünmeye açacaklarını belirttiler.

Son çıkan yasal kanunların ‘ahlaksız’ içeriklere karşı tedbirlerin alınmasını gerektiğini savunurken hükümet ve orduyu bu uygulamaların kötü etkilediği konusunda ciddi söylentiler bulunmaktadır.

https://twitter.com/PTAofficialpk/status/1300778356288425984?s=20

Pakistan tinder, Big live ve tiktok uygulaması için uyarılarda bulunmuş ve gerekli sölerin ve eylemlerin faaliyete geçirilmediği takdirde süresiz bir şekilde yasaklayacağını belirtmişti.

Ayrıca bkz: Resident Evil Netflix’e Geliyor!

Pakistan Telekomünikasyon Kurumu yetkililer, geçtiğimiz hafta Youtube’dan da ‘edebe aykırı, ahlaksız, çıplaklık ve nefret söylemini içeren görüntüleri’ hakkında bir bildirim yayınlamış ve bu değerlendirmelere giren içerikleri kaldırmasını talep etmişti.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı