En İyi Video Yükleme Siteleri - 2022 Güncel - Webte İndir
Gündemİnternet

En İyi Video Yükleme Siteleri – 2022 Güncel

Günümüzde birçok farklı video izleyebileceğimiz ve videolar yükleyebileceğimiz siteler yer almaktadır. Peki en iyi video yükleme siteleri hangileridir? İşte bu yazımızda sizlerle birlikte bu soruya cevap vereceğiz. Bu sayede sanal ortam üzerinde yer alan farklı video platformlarını da kolaylıkla öğrenmiş ve kullanmış olabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere Youtube gibi platformlar, günümüzde en çok kullanılan ve popüler olan video izleme siteleridir. Bunun yanında onlarca farklı video yükleme sitesi yer almaktadır. Bu sebepten dolayı da sizlerle birlikte bu şekilde bir içerik hazırlamak ve paylaşımda bulunmak istedim. Paylaştığım bu platformlar üzerinde kolaylıkla video içeriklerinizi paylaşabilir ve birçoğundan gelirler elde edebilirsiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan merak edilen konu başlıklarımıza geçiş yapabiliriz.

En İyi Video Yükleme Siteleri

YouTube

YouTube
YouTube

Listemizin ilk sırasında olmazsa olmaz platformlardan birisi Youtube yer almaktadır. Google tarafından 2006 yılında satın alınan Youtube, günümüzün en popüler ve en çok kullanılan video izleme sitesidir. Kullanıcılarına alakalı içerikler ve önermeler konusunda da bir hayli iyi performans sergilemektedir. Youtube kanalınızdan da belirli nitelikleri doğruladığınızda, kolaylıkla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Youtube, Google Adsense ile birlikte ortak bir çalışma programı sunmaktadır. Adsense programına kayıt olarak, Youtube kanalınızda gelir elde etmeye kolaylıkla başlayabilirsiniz. Videolarınızda çıkan reklamların tıklama oranlarına göre, para kazanmaktasınız. Tabi ki Google Adsense alabilmeniz için, bazı kriterleri yerine getirmeniz ve uygulamanız gerekmektedir.

Vimeo

Vimeo
Vimeo

Listemizin bir diğer en iyi video izleme sitesi ise Vimeo olmaktadır. Uzun yıllardan bu yana internet sektöründe hizmet veren ve kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi gören web sitesidir. Youtube platformundan en büyük farkının ise videoların başında ve ortasında reklamların çıkmamasıdır. Bu durum da kullanıcıları reklam engelleyici gibi eklentiler kullanmasını, büyük bir oranda engellemektedir.

İçerik oluşturucu olan herkes Vimeo platformuna videolarını yükleyebilmektedir. Ücretsiz paket kullanan kişiler, maksimum olarak bir haftada 500 MB sınırlık bir yükleme gerçekleştirmektedirler. Vimeo, paket satın almalı bir içerik oluşturucu platformu olması nedeniyle, içerik oluşturucuları tarafından biraz eleştirilen bir sitedir. Fakat kalite ve içerikler olarak da ilgi çeken bir yapıya sahiptir.

DailyMotion

DailyMotion
DailyMotion

Video izleme siteleri arasında olmazsa olmaz isimlerden biriside DailyMotion platformudur. Uzun yıllardan bu yana video sektöründe bağımsız bir isim olarak bilinmektedir. Popülerliği ile birlikte, her geçen gün bünyesine daha fazla video içerik oluşturucusu katmaktadır. Video izlemenize ve videolarınızı kanalınızda paylaşabilmenize olanaklar sağlamaktadır. Son derece memnun kalacağınız ve seveceğiniz bir platform olacağını düşünmekteyim.

DailyMotion, maksimum olarak 60 dakika uzunluğuna ve 2 GB dosya boyutuna sahip videoları paylaşabilmenize izin veriyor. Bu konuda biraz kısıtlama olması can sıkıcı olabilir, fakat yine de baktığımızda milyonlarca kişi tarafından tercih edilmektedir. Önceki zamanlardan bu yana gelen popülerliği nedeniyle, şimdide trend çizgisini fazla bozmadan ilerlemektedir.

İzlesene

İzlesene
İzlesene

Türkiye’nin ilk ve en büyük video topluluklarından birisi de İzlesene platformu olmaktadır. On binlerce farklı video arasından kendinize uygun olan içerikleri izlemeye ve eğlenmeye hazırlanın. Bu platform, ülkemizin en eski ve en bilindik video paylaşma ve izleme sitelerinden birisidir. Bu sebepten dolayı da listeye eklemek ve sizlerle birlikte paylaşmak istedim.

Benim bir aralar kullandığım ve memnun kaldığım sitelerden birisidir. 2006 yılında faaliyete giren ve o zamandan bu yana hizmetlerini sürdürmeyi başarabilen bir sitedir. Video yükleyebilmeniz için öncelikle siteye kayıt olmanız gerekmektedir. Sonrasında ise oluşturduğunuz kanalın gerekli ayarlarını yapıyorsunuz. En son adımda da içeriklerinizi İzlesene sitesine yüklemek ve izleyiciler ile buluşturmak kalıyor. Son derece eğlenceli ve zevkli videoların yer aldığını da belirtebilirim. Özellikle ana sayfa üzerinde yer alan trend ve popüler videolar, insanların dikkatini çekmektedir.

Twitch

Twitch
Twitch

Bir diğer platformumuz ise Twitch olmaktadır. Oyun odaklı bir canlı yayın platformu olan Twitch, her geçen gün daha büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olmaktadır. Masaüstü programlı ile birlikte oyun yayınlarınızı, Twitch ile birlikte takipçilerinizle paylaşımda bulunabilirsiniz. Uzun yıllardan bu yana en popüler canlı yayın ve video izleme platformlarından birisidir.

Twitch üzerinde isterseniz canlı yayınlara katılabilir, isterseniz de kendiniz bir canlı yayın oluşturabilirsiniz. Twitch ile birlikte para kazanmak da mümkün olan bir durumdur. Abonelik, premium, sponsorluk gibi onlarca farklı seçenek, bu platform içerisinde sizleri beklemektedir. Canlı yayın olması nedeniyle, insanlar tarafından bir hayli dikkat çekmektedir.

Instagram

Instagram
Instagram

Açık ara farkla en çok kullanılan ve popüler olan sosyal medya Instagram diyebilir miyiz? Sosyal medya, fotoğraf, video gibi kelimeler geçtiğinde direkt olarak instagram akla gelmektedir. Görüntü tabanlı olarak kurulan sosyal medya sitesi instagram, 2010 yılında kullanıcılar ile birlikte buluşmuştur. Günümüzün en trend ve popüler sosyal medya araçlarından birisidir.

Instagram ile birlikte kendinize bir profil oluşturuyor ve istediğiniz gibi fotoğraf, video, hikaye gibi içeriklerinizi paylaşabilirsiniz. Videolarınızı instagram içerisinde yer alan reels gibi bölümlerde paylaşarak, daha uzun süreli paylaşımlar yapabilirsiniz. Videolarınızı reels, hikaye ya da gönderi şeklinde kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Facebook

Facebook
Facebook

En köklü geçmişe sahip olan platformlardan birisi de Facebook olmaktadır. Uzun zamandan bu yana hizmet veren ve popüler sosyal medya araçlarından birisidir. Büyük bir popülerlik elde ederek, trend çizgisini üstlere taşımış bir isimdir de diyebiliriz. Facebook, aynı zamanda videolarınızı paylaşabileceğiniz bir platform olarak da tanımlanmaktadır. Videolarınızı uzun ya da kısa olacak şekilde, özgürce Facebook üzerinde paylaşımda bulunabilirsiniz.

Genel olarak baktığımızda Facebook kullanıcıları, sayfalar ya da gruplar oluşturmaktadır. Bu sayede de takipçi kitlelerine paylaşmak istedikleri içerikleri paylaşmaktadır. Sizlerde sayfa oluşturabilir ve kitlenizi o sayfaya çekebilirsiniz. Tek yapmanız gereken düzenli olarak içerikler paylaşmak ve gelen yorumları cevaplamaktır. Genel olarak Facebook’un video paylaşımlarına verdiği önemi, gelen güncellemeler ile birlikte görmekteyiz.

Twitter

Twitter
Twitter

Listemizin son sırasında ise Twitter yer almaktadır. Dünya gündemini ve trend konuları takip edebileceğiniz bu platform, her geçen gün daha büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olmaktadır. Hem yazılı tweetler, hem de video içerikleri bu platform üzerinde kolaylıkla erişim sağlayabilir ya da paylaşımda bulunabilirsiniz.

Son zamanlarda bir hayli yoğun ilgi gösterilmesi, Twitter’ı bir hayli üst sıralara çıkarmaktadır. Tabi son zamanlarda Twitter’a video içeriklerin yüklenmesinin yoğunlaşması da, video içeriklerinizi buraya yükleyebileceğiniz fikrini daha iyi bir hale getirmektedir. Tek yapmanız gereken platforma üye olmak ve hesabınızda istediğiniz gibi içeriklerinizi hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmaktır.

Bu yazımızda sizlerle birlikte “En İyi Video Yükleme Siteleri – 2022 Güncel” başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Hemen aşağıda yer alan yorum kısmına en iyi video yükleme platformları ile alakalı görüşlerinizi yazabilirsiniz. Aynı zamanda sizlerin de tavsiye ettiği video izleme platformları varsa, mutlaka bizlere tavsiyede bulunmanızı istiyorum.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir: 

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı