En İyi Hosting Firmaları [ En Kaliteli ve Güvenilir ] - Webte İndir
İnternet

En İyi Hosting Firmaları

En iyi hosting firmaları konusuna gelmeden önce anlaşılır bir şekilde anlatmak gerekirse; örneğin bir iş fikriniz var ya da projede kalmasını istediğiniz ve önemli ölçütte gelirler elde edebileceğiniz bir fikri web sitesi aracılığı ile harekete geçirmek istiyorsunuz. Burada ilk yapacağınız işlem tabii ki bir web sitesi kurmak olacaktır. Web sitesi kurarken domain ve hosting hizmetini kendiniz sağlayamadığınız için bunu hizmet olarak satan firmaları ziyaret etmeniz gerekir.

Her web sitesinin bir saklama deposu bulunur. Bu deponun yeni kullanıcılar geldiğinde aktif, hızlı ve sorsunsuz çalışması gerekmektedir. Ayrıntılı olarak açıklayacağımız web hosting hizmeti nedir ve en iyi hosting firmaları nelerdir, yakından bakacağız. Eğer bu platforma atılmak istiyorsanız ve bilmedikleriniz sizi endişelendiriyorsa sakın gözünüz korkmasın. Yazımızın tamamını okuduğunuzda bu firmalardan hangisi daha kaliteli, güvenilir ve hızlı olduğuyla alakalı bir fikriniz olacaktır.

Hosting Nedir ? Web Hosting Firmaları Ne İşe Yarar ?

Hosting nedir kısaca tanımlayacak olursak aslında bir depolama sağlayıcısı olarak da anlatabiliriz. İnternet kullanıcılarının girmek istedikleri isteye erişebilmesi için sayfaları resimler ya da belgeleri sizler için kaydeden alana hosting denir. Bu veriler güçlü sunucular tarafından 7/24 çalışan bir sistemin içinde barındırılmaktadır. Örneği siz turhost.com blog sitesinden bir makaleye ihtiyaç duyuyorsunuz ya da bir hosting hizmeti almak istiyorsunuz bunun için siteye girdiğiniz veirler sizin farkedemeyeceğiniz hızda taranır ve size sunulur böylelikle hiçbir yavaşlık ya da hataya rastgelmezsiniz. Bu sunuculara başkalarının erişmesi mümkün değildir datacenter olarak adlandırılan özel alanda saklanan bilgilerdir. Hosting firmasının görevi ise web sitenizdeki dataları sizin adınıza sistemde tutan, gerekli olan bakımları ve güvenliği organize eden şirketlere denir. Bizde bu yazımızda sizler için en iyi hosting firmaları hangisi madde madde sizler için derledik.

En İyi Hosting Firmaları

En iyi hosting firmaları içinde sitemizin güvenli bir şekilde barınması ve kaliteli hizmetin sağlanması açısından değerlendirme yaparken; Fiyat / Performans açısından, sunucu güvenliği, kullanıcılara sunduğu destek sistemi, hızlı sunucu performansı açısından bakarak baştan sona doğru en iyi hosting firmalarını sizler için derledik.

#1 Turhost

en iyi hosting firmaları turhost
 • Yüksek Performans Sağlama
 • Yüksek sayfa yüklenme hızı
 • 7/24 çağrı merkezi
 • Kesintisiz Ticket Desteği
 • Ücretsiz SSL Desteği
 • En düşük fiyat: $0.99/aylık

En iyi hosting firmalarının başında gelen Turhost bünyesinde bulundurduğu teknik altyapı ve kaliteli hizmetiyle geçmişten bu yana en çok tercih edilen hosting firmalarından bir tanesidir. Hosting, domain, SSL, sunucu, eposta gibi hizmetlerin yanında gün geçtikçe profesyonel kadrosunun gelişmesiyle başarılı sonuçlar alan bir şirkettir. Buna ek olarak sunucuların Türkiye’de olması gecikme, takılma ya da kopma gibi sorunların önüne geçmektedir. Daha hızlı ve etkin bir host firmasına ihtiyacınız varsa bu kesinlikle turhost olmalı. Kullanıcı yorumları göz önünde tutularak Türkiye piyasasında en iyi hosting desteğini veren firma niteliğindedir.

en iyi hosting firması turhost

Türkiye’de son yıllarda blog, haber ya da e-ticaret sitesi kurmak isteyenlerin tercihi olan turhost birçok alanda hizmet veren lider siteler içerisinde yer almaktadır. Sadace satış öncesi değil satış sonrası da desteği kesmeyen hatta tam aksine sitenizle daha fazla alakadar olan bir müşteri desteği bulunmaktadır.

#2 Natro

en iyi hosting firmalar natro
 • SSD Platform
 • Otomatik Yedekleme
 • Otomatik Güncelleme
 • Sınırsız trafik
 • 1 adet ücretsiz alan adı
 • En düşük fiyat: $0.75/aylık

Bir başka hosting firması olan Natro, müşterilerine hosting imkanı sağlarken aynı zamanda cPanel veya Plesk panel seçme özgürlüğüde tabımaktadır. Verilen saklanmasında önemli bir sunucu denetim sistemi olmasının yanı sıra sayfa yüklenme ve yüksek performans alanında iyi işler başarmaktadır. Kullanıcılar tarafında büyük çoğunlukla olumlu yorum alan bu hosting firmasının sunucularının İstanbul’da yer alması bağlantı sorunları yaşamamak açısından avantaj diyebiliriz. Özellikle yönetim paneli alanında kapsamlı bir denetleme ve düzenleme imkanını kullanıcalara sunduğunu belirtelim. En iyi hosting firmaları sıralamamızda Natro 2. sırada yer almaktadır.

en iyi hosting firmaları natro

Eskiden müşteri desteği alanında zayıf bir ieltişime sahip oldukları söylesek de bu durum 2020’de daha da zayıflamış artık müşterilere teknik anlamda destek sağlaması normal hale gelmiştir. Natro güvenilir mi sorusuna cevap olarak evet güvenilir bir hosting firması.

#3 Alastyr

en iyi hosting firmaları alastyr
 • cPanel veya Plesk Kontrol Paneli 
 • Anında hosting aktivasyonu
 • Antispam ve Antivirüs koruması 
 • Yüksek performanslı sunucuları 
 • Yedekli DNS sunucuları 
 • En düşük fiyat: $0.83/aylık

Alasytr hosting sağlayıcı firmalar tarafında oldukça makul fiyatlar ile kullanıcıları bünyesinde toplamaktadır. Diğer firmalara oranla daha uygun bütçe ile piyasaya çıkmakları insanların gözünde bir şüphe uyandırsa da kaliteli servisleri ile oldukça başarılı himzetler vermektedirler. Her bütçeye göre paketleri bulunan bu hosting firmasında 7/24 hizmet veren bir müüşteri destek platformu da bulunmaktadır. İlk üçe almamızın sebebi ise fiyatına göre gayet başarılı bir hosting hizmeti sağlamasıdır. Ömür boyu ücretsiz SSL‘ide kullanıcılara sunan alasytr, müşterilerine güvenlik anlamında bir çok avantaj sunmaktadır. En iyi hosting firmaları sıralamamızda Alasytr 3. sırada yer almaktadır.

en iyi hosting firması alastyr

20 yıldan fazla bu sektörün içinde olmuş ve profesyonel ekibiyle ciddi projelere imza atmış olan bu firmanın yükske performanslı sunucuları sayesinde hız düşüklüğü müşterilerine yaşatmamaktadır.

#4 Hostinger

en iyi hosting firması hostinger
 • Ücretsiz SSL Sertifikası
 • 7/24/365 Sohbet Desteği
 • Mükemmel yüklenme hızı
 • Tek tıkla uygulama kurulumu
 • En düşük fiyat: $0.99 /aylık

Bir başka hosting şirketi olan Hostinger kullanım kolaylığı ile dikkat çekmektedir. Özellikle yeni başlamış olan kimseler için büyük kolaylık sağlayacak arayüz ve iyi tasarlanmış sayfalar sayesinde öğrenmek ve ilerlemek çok zor olmayacaktır. Tabii ki sadece başlangıç seviye değil bu işte uzman olan kimseler tarafından da tercih edilen bir firmadır. Hız ve çalışma süresi anlamında diğer firmalara nazaran daha düşük kalitede bir hizmet oranı çıksa da yinede kullanıcı yorumlarını dikkate aldığımızda insanlar tarafından beğenildiğini görmekteyiz. En iyi hosting firmaları sıralamamızda Hostinger 4. sırada yer almaktadır.

en iyi hosting firmaları hostinger

Destek konusunda eskiden mükemmel bir destek anlayışı içindeydiler fakat artık insanlar tarafınan şikayet edilen konular arasında gösterilmektedir. Bilgi ve veri tabanı hızlı olmasının yanı sıra kolay bir arayüz olmasını tercih etmek isterseniz bu firmayı düşünebilirsiniz.

#5 İsimtescil

en iyi hosting firma isim tescil
 • 7/24 müşteri desteği
 • Kullanımı kolay arayüz
 • En düşük fiyat: $0.89/aylık
 • ISO 9000 Sertifikası

İsimtescil sade tasarımı ve insanların aradıklarını bulabilecek tarzda olan arayüzüyle farklı bir hosting şirketi olarak karşımıza çıkmaktadır. Falliyetlerini Türkiye’de sürdüren ve uygun paketleriyle kullanıcıların tercih ettiği bir hosting firmasıdır. Geçmişten bugüne bu işi ciddiye aldıklarını ve oldukça kalabalık bir ekiple sadece hosting değil sunucu, ssl, domain gibi hizmetlerinin var olduğunu belirtmekteyiz. Diğer firmalardan farklı olarak bünyesinde bulundurduğu ISO9001 sertifikası ile hizmet ve kalitede kurallara uygun olarak ilerlemektedirler. Bir hizmet satın aldığınızda kısa zamanda olmasa bile sizleri çok bekletmeden işleminizi tamamlar ve teslim eder. En iyi hosting firmaları sıralamamızda İsimtescil 5. sırada yer almaktadır.

en iyi hosting firmalar isim tescil

Müşteri desteği konusunda üst düzey bir destek sağlamasa da kullanıcıları bu durumdan şikayet etmemektedirler. Her bütçeye uygun paketlerinin bulunması insanların tercih etmesindeki bir başka etken.

Türkiye’de En İyi Hosting Firmaları Hangileri ?

Yazımızda belirli bir sıralama yaptık fakat bunu kendi kafamızdan değil verileri baz alarak oluşturduk. Kullanıcıdan kullanıcıya değşiklik gösterse de türkiye’nin tercih ettiği en iyi hosting firması Turhost’dur. Hangi kriteler baz alınarak bu sonuca varıldı derseniz;

 • Performans
 • Uzmanlık
 • Hız
 • Destek hattı
 • Fiyat

Sonuç

En iyi hosting firmaları yazımızın sonuç bölümünde ucuz web hosting fiyatları, müşteri desteği, kaliteli performans değerlendirmesi yaptığımızda  en güvenilir ve en iyi hosting şirketlerini sizler için derledik. Yeni başlayanlar için de uzman kişiler için de fikir sahibi olabilecekleri bir konuyu sizler için açıkladık. Yazımızı beğendiyseniz buradan diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı