En İyi PDF Düzenleme Programları 2021[Güncel] - Webteindir
İnternet

En İyi PDF Düzenleme Programları 2021

PDF, Portable Document Format olarakta açılıma sahiptir. Türkçesi ise Taşınabilir Dosya Formatı demektir. PDF dosyaları iş dünyasında, eğitim alanlarında vs. en çok kullanılan popüler bir dosya çeşididir. Çünkü PDF hangi platformda, hangi cihazda açarsanız açın hiç bozulmadan direk açılır. Kitap basımında dizginin yapılması işinde, sertifikalarda, sözleşmelerde vb. daha birçok konuda PDF dosya formatı kullanılıyor.

PDF dosya türü en çok kullanılmasına rağmen en zor düzenlenebilecek dosya türüdür. Çünkü piyasada PDF formatında düzenleme yapabileceğiniz programları bulmak oldukça zordur. Bugün sizler için tüm dijital ve görsel materyallerde en iyi PDF düzenleme programları 2021 sürümlerini bir liste oluşturmak için araştırdık. Şimdi en iyi PDF düzenleme programlarına tek tek bakalım.

Tavsiye içerik => Skype Video Konferansı Nasıl Yapılır?

PDF Düzenleme Programları

2021 en iyi PDF düzenleme programlarını sizler için araştırdık ve yaklaş en iyi 6 PDF düzenleme programını bulduk. Şimdi bu programları sizler için kısa kısa açıklayacağız ve sizde istediğini PDF düzenleme programını seçerek işinizi halledebilirsiniz. Bu listede bulabileceğiniz en iyi PDF düzenlemeleri programlarını lisanslı bir şekilde bulabilir ve kullanabilirsiniz.

Adobe Reader

Evet bugünkü ilk programımız Adobe Reader PDF düzenleme programıdır. Hem Windows PC’lerde hem de Mac OS cihazlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir programdır. Mevcut PDF dosyalarınızı okuyabilir, düzenleyebilir, yazdırabilir ve özel vurgular yapabilirsiniz. Tüm bunları Adobe Reader PDF Viewer ’ın ana özelliklerinde bulabilirsiniz. 

Adobe Reader köklü bir PDF düzenleme aracıdır. Uzun yıllardır hizmette olan program yukarıda saydığımız temel özellikleri kullanıcılara ücretsiz sunmaktadır. PDF dosyasını açıp okuyabilir, yazdırabilir, dosya içinde arama yapabilir, belgenin sayfalarını çevirebilir, belge içinde zoom yapabilir ve son dönemlerin en yaygın özelliği olan gece modunda okuma özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca tüm bu özelliklere sahip ücretsiz en iyi PDF düzenleme programı Adobe Reader hem PC hem de mobil cihazlarda kolay ve şık arayüz tasarımı ile kullanılabiliyor.

Icecream PDF Editor

En iyi PDF düzenleme programı arayan kullanıcılar için bir diğer seçenek ise şık ve modern tasarımı ile dikkat çeken Icecream PDF Editor programıdır. Icecream PDF Editor programı adına yakışır şekilde kullanışlı, işlevsel ve bol özellikli PDF düzenleme programıdır. Oldukça basit kullanımı sayesinde PDF dosyanızı açıp okuyabilir, içine yeni sayfalar ekleyebilir, belgenin içindeki sayfaları çevirebilir vs. daha birçok özelliği içinde bulunduruyor. Bence iyi bir PDF düzenleme programı arıyorsanız Icecream PDF Editor programına bir göz atmalısınız.

ABBYY FineReader

Dökümanlarınızı düzene sokabileceğiniz PDF formatında işlemler yapabileceğiniz iyi bir yazılımdır. ABBYY FineReader sayesinde PDF dosyası içindeki yazıya yeni paragraflar, resimler, yeni sayfalar ekleyebilir ve silebilirsiniz. Birkaç PDF dosyasını tek bir dosya halinde birleştirebilir, sayfalara göz gezdirebilir ve kendi özel modu olan ABBYY görüntüleme modu ile düzenleme yapabilirsiniz.  

PDFsam Enhanced

Bu programla basit anlamda PDF dosyalarını birleştirebilir veya bölebilirsiniz. PDFsam Enhanced bünyesindeki önemli araçlarla dikkat çekiyor. PDF dosyasındaki metinleri silebilir, yeni bir PDF dosyası oluşturabilir, fligran ekleyebilir, bağlantılar ve alt bilgi – üst bilgi gibi daha birçok özelliği kullanıcılarına 2021 en iyi PDF düzenleyici program olarak sunmaktadır.

Movavi

Yine birçok insan tarafından tercih edilen PDF düzenleme programlarından biri de Movavi olmuştur. Movavi ile PDF dosyasında sayfaları düzenleyebilir, metinleri düzenleyebilir ve JPEG, PNG gibi resim formatlarında dosyayı açabilirsiniz. Ancak tüm bunların yanında Movavi yazılımını insanların en çok tercih etme nedeni PDF dosyasının her sayfasını ayrı ayrı pencere şeklinde görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

PDF Expert

PDF düzenleme araçları arasında en son değineceğimiz PDF Expert yazılımı sizi bütün zahmetlerden ve zaman kayıplarından kurtarıyor. PDF Expert yazılımı sayesinde PDF dosyası içinde yer alan yazı tipini ve boyutlarını, resimleri, bağlantıları tek tıkla otomatik algılama sistemini kullanarak düzenleyebilirsiniz. En iyi PDF düzenleme programları 2021 listesinde bence mutlaka göz atmanız gereken kullanımı rahat ve zahmet iş yapan bir yazılımdır.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı