iPhone Hücresel Veri Açılmıyor Sorunu Çözümü - Webte İndir
İnternetMobilTeknoloji

iPhone Hücresel Veri Açılmıyor Sorunu Çözümü

iPhone, dünya üzerinde en çok kullanılan ve tavsiye edilen telefon modelleri arasında yer almaktadır. Apple tarafından geliştirilen ve her geçen gün daha büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan iPhone modelleri, harika bir yazılım seçeneğine sahiptir. Desteklediği IOS işletim sistemi ile birlikte, kullanıcılarına harika bir hız ve performans sergilemektedir. Bu sebepten dolayı da kullanıcılar genel olarak hız konusunda iPhone cihazlarını tercih etmektedir.

Peki iPhone modellerinde oluşan sorunların oranları nasıl? Genel olarak IOS tarafında meydana gelen sorunlar, diğer işletim sistemlerine göre çok daha düşük bir orandır. Bu sebepten dolayı da IOS diğer işletim sistemlerinden daha seri ve performanslı bir cihaz kullanımı sağlamaktadır. Baktığımızda son zamanlarda iPhone hücresel veri açılmıyor gibi başlıklar ile sıklıkla karşılaşabilmekteyiz. Bu durum da maalesef kullanıcılar için can sıkıcı bir nokta olabiliyor.

Bu yazımızda sizlerle birlikte birçok kişinin yaşamış olduğu iPhone hücresel veri sorunu ile alakalı cevaplarımıza göz atacağız. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin beklediğini de görmüş olabiliriz. Aynı zamanda konu ile alakalı sizlerin yorum ya da görüşleri olabilir. Aşağıda yer alan yorum kısmına belirtmeyi ve bizlerle birlikte paylaşmayı unutmayın.

iPhone Hücresel Veri Neden Açılmaz?

iPhone cihazlarda sim kartınızda yer alan interneti kullanmak isteyebiliyoruz. Bu tür durumlarda interneti aktif hale getirmek için, hücresel veri özelliğini açmamız gerekmektedir. Hücresel veri sadece şebekeye bağlı olarak çalışan bir özelliktir. Fakat bazı istisnai durumlarda yazılımsal kaynaklardan dolayı, ufak hatalar oluşabilmektedir. Bu hatalar da hücresel verinin açılmasını engelleyebiliyor. Sizlerle birlikte bu sorunun çözüm yollarına bakacağız. Bu sayede yaşadığınız sorunu ortadan kolaylıkla kaldırabiliriz.

iPhone Hücresel Veri Açılmıyor Sorunu Çözüm Yolları

iPhone Hücresel Veri Açılmıyor Sorunu Çözümü
iPhone Hücresel Veri Açılmıyor Sorunu Çözümü

iPhone Cihazınızı Yeniden Başlatın

Yazılımsal kaynaklardan dolayı eğer bir problem yaşıyorsanız, cihazınızı yeniden başlatmak en sağlıklı adımlardan birisi olacaktır. Telefonu yeniden başlatmak, birçok ayarın ve donanımın kapanarak yeniden açılmasını sağlıyor. Bu işlem de genel olarak anlık ve geçici olarak meydana gelen sorunları, ortadan kaldırmak için harika bir yöntemdir. Cihazınızı yeniden başlatın ve sorunun ortadan kalkıp kalkmadığını kontrol edin. Eğer bu yöntem işe yaramazsa, bir diğer yönteme hızlıca geçiş yapabiliriz.

Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Çok fazla işlem yapmak istemiyor ve bir an önce çözülsün bu konu derseniz, ağ ayarlarını sıfırlamak en mantıklı adımlardan birisidir. iPhone cihazlarınızda yer alan ayarlar bölümünden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında ise yaşadığınız bu problem çok büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır. Buradaki adımı şebekeden kaynaklı olduğunu düşündüğünüzde değil, yazılımsal şüpheleriniz varsa uygulamanız gerekmektedir.

iPhone ağ ayarlarını sıfırlamak için, aşağıda yer alan maddeleri uygulamanız yeterli olacaktır.

  • İlk olarak Ayarlar menüsüne girin.
  • Açılan ekrandan Genel bölümüne girin.
  • Buradan Sıfırla seçeneğine tıklayın.
  • Son adım olarak Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine dokunun.

Buradaki adımları takip ettiğinizde, tüm ağ ayarlarınız sıfırlanmış ve cihazınız yeniden açılmış olacaktır. Sonrasında ise sorunun ortadan kalkıp kalkmadığını, kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Şimdi dilerseniz bir sonraki işlemimize hızlıca geçiş yapabiliriz.

Sim Kartınızı Çıkarın ve Yeniden Takın

Mobil cihazlarınıza taktığınız sim kartlarınız, sizin tüm aramalarınızı ve internet kullanımlarını yaptığınız bir şebekeyi oluşturmaktadır. Bu yöntemimizde, sim kartınız cihazdan çıkarmanızı ve 15-20 saniye bekleyerek yeniden takmanızı tavsiye etmekteyiz. Sonrasında ise cihazınızı yeniden başlatarak, sorunun ortadan kalkıp kalkmadığını kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle birlikte “iPhone Hücresel Veri Açılmıyor Sorunu Çözümü” başlığı altında bilgilendirme yapmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Hemen aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle birlikte paylaşımda bulunabilirsiniz.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı