Deprem Anında Kullanılabilecek Uygulamalar [2022] - Webte İndir
Mobil

Deprem Anında Kullanılabilecek Uygulamalar [2022]

Günümüzde birçok zamanda doğal afetler ile karşılaşmaktayız. Bunların insan hayatına en etkili türlerinden birisi de deprem türüdür. Maallesef ülkemizde ve dünya üzerinde büyük hasarlı depremler zaman zaman yaşanılmaktadır. Bu sebepten dolayı da dikkat etmeli ve bu tür durumlara karşı önlem alınması gerekmektedir.

Doğal afetler, hayatımızın kaçınılmaz noktalarından birisidir. Peki siz hiç doğal afet karşısında kendiniz için tedbirler alıyor musunuz? Cevabınız hayır ise dopğru yazıdasınız diyebilirim. Son zamanlarda özellikle forum gibi alanlarda deprem anında kullanılabilecek uygulamalar gibi başlıklar görmekteyim. Bende bunun üzerinde bu şekilde bir yazı hazırlamak istedim. Hem kendiniz için hem de çevreniz için yararlı olacak uygulamaları tavsiyede bulunarak sizlerle paylaşacağım.

Listede yer alan uygulamalar mobil telefon ve tabletlerinizde kullanabileceğiniz uygulamalardır. Ücretsiz bir şekilde kullanım kolaylığı gösteren bu uygulamalara, aşağıda yer alan liste üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Deprem Anında Kullanılabilecek Uygulamalar

Deprem veya diğer doğal afet durumlarında kullanım gösteren uygulamaları sizlerle liste halinde paylaşmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur.

Bridgefy

Bridgefy
Bridgefy

Listemizin ilk sırasında Bridgefy uygulaması yer almaktadır. Uygulama android ve ios işletim sistemli cihazlarda ücretsiz olarak kullanım sağlamaktadır.

Bridgefy ile birlikte sizlerde deprem anında yakınınızda yer alan kişilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Uygulamanın en büyük avantajı, internetsiz olarak hizmet sunmasıdır. Yakınınızda yer alan kişiler ile bluetooth ile birlikte kolaylıkla mesajlaşma yapabilirsiniz. Bridgefy uygulamasını sadece siz değil, evde veya ofiste birlikte olduğunuz kişilerin de indirmesi önemli bir konudur. Bu sayede deprem vb olaylarda onlarla birlikte iletişimde kalabilirsiniz.

Uygulamanın hem play store üzerinde hem de app store üzerinde olması her kullanıcı için birere avantaja dönüşmektedir. Bu sayede telefon modeli ve markası fark etmeksizin kullanım sağlayabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğim gibi, bluetooth ağınızın ulaştığı tüm yakınlarınız ile internetsiz mesajlaşma sağlayabilirsiniz.

Akut Güvendeyim!

Akut Güvendeyim!
Akut Güvendeyim!

AKUT Arama Kurtarma Derneği tarafından geliştirilen bu uygulama, acil olaylarda hayatınızı kurtarabilecek yazılımlardan birisidir. Akut Güvendeyim! uygulaması ile birlikte, acil olaylarda otomatik konum özelliği ile birlikte hayatınızı güvenceye alabilirsiniz.

Uygulama play store ve app store üzerinde ücretsiz olarak indirilmeye hazır durumdadır. Acil olaylarda güvende olup olmadığınızı bu uygulama ile birlikte konumunuzu sms ile gönderebilirsiniz. Uygulamaya giriş yaparken yaklaşık 5 tane telefon numarası ekliyoruz. Buraya ailemizden olan üyeleri eklemek daha doğru olacaktır. Daha sonrasında ise herhangi bir olayda GPS aracılığı ile birlikte SMS yoluyla konumunuzu eklediğiniz numaralara gönderebilirsiniz.

Uygulama tamamen ücretsiz bir şekilde çalışmaktadır. Kullanım kolaylığı ve teması sayesinde de kullanıcılarından artı oy almaktadır.

ayrıca bkz: En İyi Mobil MMORPG Oyunları | 2022

AFAD Deprem Mobil

AFAD Deprem Mobil
AFAD Deprem Mobil

Deprem anında kullanılabilecek uygulamalar listemizin bir diğer uygulaması ise AFAD deprem mobil ismidir. AFAD tarafından geliştirilen bu uygulama hem android hem de ios tarafında ücretsiz olarak kullanım sağlanmaktadır.

Türkiye Deprem Veri Merkezi üzerinden alınan verilere göre deprem çözümlerini kullanıcılarına sunmaktadır. Uygulama Türkçe ve İngilizce dil seçeneklerine sahip bir şekilde bizleri karşılamaktadır. Bunun yanında görme engelleri olan kişiler içinde özellikler yer almaktadır. Bu tür durumlarda zorluk çekmeden onlarda bu uygulamayı kullanabilmektedirler. Kullanılan uygulama biraz daha diğer uygulamalara göre farklı bir şekilde geliştirilmiştir.

Deprem yaşadığınızda fotoğraf ve video çekerek uygulamaya yükleyebilirsiniz. Sonrasında ise resmin konumunu da ekleyerek bu şekilde paylaşımda bulunabiliyoruz.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Deprem Anında Kullanılabilecek Uygulamalar listesini paylaşmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur.

 

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı