Huawei Y9 Prime Özellikleri ve Türkiye Fiyatı Nedir? - Webte İndir
Mobil

Huawei Y9 Prime Özellikleri ve Türkiye Fiyatı Nedir?

Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden biri olan Huawei'in 2019'da piyasaya çıkardığı Huawei Y9 Prime özellikleri oldukça dikkat çekiyor.

Dünyada teknoloji ürünleri üretimi yapan onlarca farklı şirket vardır. Bu şirketler televizyon, tablet ve telefon başta olmak üzere daha birçok ürün grubunda üretim yapmaktadır. Global çapta rekabet gösteren teknoloji şirketleri arasındaki yarış her geçen gün daha da kızışmaya devam ediyor. Bu yarışın en önemli oyuncularından birisi de Huawei’dir.

Teknoloji alanında pazar payı en yüksek markalardan biri olan Huawei, Çin merkezli bir şirkettir. Dünya çapında faaliyet gösteren markanın piyasaya sürdüğü yüzlerce farklı ürünü bulunmaktadır. Şirketin en öne çıktığı alanlardan biri de akıllı telefon pazarıdır. Akıllı telefon pazarına her yıl yeni modeller sunan Çinli marka, satış rakamlarına bakıldığında pek çok şirketi gerisinde bırakarak en üst sıralarda yerini almaktadır.

Huawei’in bugüne kadar tüketicilerin beğenisine sunduğu onlarca farklı akıllı telefon modeli vardır. Bu modellerden her biri belli ihtiyaçlara ve bütçelere hitap etmektedir. Ancak ürünlerin geneline baktığımızda en öne çıkan ortak noktanın fiyat performans oranı olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki Huawei’in akıllı telefonları fiyatına göre mümkün olan en üst seviye performans sunmaktadır. Fiyat performans oranı yüksek Huawei akıllı telefonlarından biri de Y9 Prime’dır. 2019 Yılında piyasaya çıkan ve çıktığı günden bu yana adından söz ettiren Huawei Y9 Prime özellikleri ve fiyatı, yazının devamında paylaşılacaktır.

Huawei Y9 Prime Özellikleri Nelerdir?

Şirketin kısa zamanda en çok satan modellerinden biri olan Y9 Prime, 6,59 inç boyutunda bir ekrana sahiptir. Telefonun ekranına baktığınızda çerçeve oranının çok düşük olduğunu görmek mümkündür. Bu da telefonun görünümünü daha estetik ve dikkat çekici kılmaktadır. 1080×2340 piksel Full HD çözünürlüğündeki ekranın piksel yoğunluğu 391 PPI iken yenileme hızı ise 60 Hz’dir. Son olarak ekranda IPS LCD teknolojisinin kullanıldığını ve çentiksiz tam ekran görünümünde olduğunu söyleyelim.

Huawei Y9 Prime özellikleri kısmına temel donanımlar ile devam edelim. Cihazda Huawei’in kendi geliştirmiş olduğu Kirin 710F yonga seti bulunuyor. Bu yonga seti 8 çekirdek ve 2.2 GHz hızına kadar çıkabilmektedir. Cihazın RAM kapasitesi 4 GB’dır. Depolama alanı ise 64 ve 128 GB olmak üzere iki farklı seçeneğe sahiptir. Ayrıca dahili hafızanın yanında 512 GB’a kadar harici hafıza kartı desteğine sahip olduğunu da belirtelim. 4000 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan Huawei Y9 Prime‘da maalesef hızlı şarj desteği yok. Ancak 5V/2A şarj desteği ile yine hızlı sonuçlar alabilirsiniz.

Geçelim bir başka önemli konu olan kameraya. Huawei Y9 Prime arka kısmında 3 kamera barındırıyor. Ana kamera 16 MP çözünürlükte ve diyafram açıklığı F1.8’dir. Kamerada portre modu, yapay zeka, HDR, panorama gibi daha pek çok dikkat çekici özellik yer alıyor. Cihazın ikinci kamerası 8 MP çözünürlüğündedir. Bu kamera özellikle ekstra geniş açılı çekim yapma konusunda yardımcı oluyor. Üçüncü kamera ise 2 MP’dir. Bu kameranın görevi ise çekimlerde derinlik algısı sağlamaktır.

Huawei Y9 Prime ön kamerası 16 MP’dir. F2.2 Diyafram açıklığına sahip olan ön kamerada yapay zeka sahne algılama ve iyileştirme, portre modu, pop-up açılma gibi özellikler bulunuyor. Huawei Y9 Prime özellikleri genel olarak bu şekildedir.

Huawei Y9 Prime Türkiye Fiyatı

Özelliklerine değindikten sonra bir başka temel nokta olan fiyata da bir bakmak gerek. Huawei Y9 Prime Türkiye fiyatı 3100 liradan başlamaktadır. Bu fiyat 128 GB depolama kapasiteli model için geçerlidir. Seçilen renge, kapasiteye ve alınan mağazaya göre elbette ki fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı