Yaay Nedir, Nasıl Kullanılır [İşte Aradığınız Bütün Detaylar] - Webte İndir
Mobil

Yaay Nedir ? Nasıl Kullanılır?

Yaay, Geçtiğimiz aylarda TBMM tarafından internet ortamında bazı uygualamlara ve platformlara erişim kısıtlaması getirilmişti. Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, Meclis’te de çoğunluk vekille yani oy birliği ile kabul edilip yasalaşmıştı. Bu yasalaşan kanunda sosyal medya şirketlerinin en az 1 temsilci bulundurma şartı aranmaktaydı. Hal böyle olunca yerli yeni atılımlar yeni uygulamalar pazara girdi. Bunlardan bir tanesi olan yaay sosyal medya uygulaması Turk Telekom tarafından piyasaya sürülen bir uygulama olarak yer almaktadır. Bugün sizlere yaay nedir, yaay nasıl kullanılır, yaay giriş yap, yaay hesap açma, yaay hesap silme, kapatma, yaay hesap dondurma, yaay sosyal medya uygulaması, yaay play store, yaay indir, yaay indirme linki, Yaay Nasıl Üye Olunur gibi soruların cevaplarını yazımızda derledik.

Yaay Nedir ?

TT Ventures tarafından geliştirilen yerli twitter olarak da adlandırılan yaay sosyal medya uygulaması nedir: Yaay, Müzik, teknoloji, spor, gençlik, çocuk, haber, mizah, magazin, kültür, siyaset ve eklenecek daha fazla kategoriden neyi daha çok seviyorsanız ve neye ilgi duyuyorsanız ona uygun olanları seçebiliyor ve içerikleri onlara göre takip edebiliyorsunuz.

Yaay Nasıl Kullanılır ?

Yaay reklamı nedir ya da yaay reklamdan görüp aratanların sayısı bir hayli fazla. 24 kategoride canlı bir akışa sahip olan yaay uygulamasında siz konu başlığı seçerek bir post atıyorsunuz daha sonra diğer insanlarla bu akışta iletişime geçiyorsunuz. Bu olay size biryerden tanıdık gelebilir fakat yerli olması insanları meraka yönlendirmektedir. Daha sonra klasik bir takip etme, yorum yapma, rt, like ve dislike mevcut diyebiliriz.. 24 saat içinde güncellenen insanlar tarafından etkileşim sağlanan olaylar bulunmaktadır. Uygulamada yer alan rozetleri biriktirip ya da kazanırsanız eğer profilinizde bu rozetler çıkmaktadır. Binevi yemeksepeti rozetleri gibi düşünebilirsiniz. Yine yukarıda bahsettiğimiz gündemi hashtag ile oluşturuyorsunuz.

Yaay Hesap Açma ? Yaay Nasıl Üye Olunur ?

  1. Yazımızın aşağı kısımlarında yer alan yaay indir butonuna tıklayarak ilk önce giriş yapıyoruz
  2. Daha sonra yaay giriş yapma için ilk kayıt ol kısmı yer almaktadır buna basıyoruz.
  3. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta ise sadece bir tane hesap açabilirsiniz. Buda fake hesap açma gibi yöntemlerin önüne geçmektedir.
  4. Diğer işlem olan ad soyad telefon numara gibi kısımları doldurup kayıt oluyorsunuz.
  5. Sevdiğiniz beğendiğiniz kategorileri seçip uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yaay Nasıl İndirilir – Yaay İndir – Yaay play store

Yaay indir işlemini sağlayabilmeniz için şuanlık sadece google play üzerinden indirme sağlayabilirsiniz. Yaay nasıl indirilir diye soracak olursanız yaay indirme linki buraya tıklayarak google play üzerinden indir tuşuna basarak telefonunuza bu uygulamayı kurmuş olursunuz. Yaay apk indir gibi çözüm aramınıza gerek kalmadan uygulama üzerinden hızlı ve virüs olmadan indirebilirsiniz.

yaay

Yaay hesap silme – Yaay hesaptan çıkma

yaay hesap silme ve çıkma
  1. İlk olarak yaay uygulamasına giriyoruz
  2. Ok ile gösterilen yere tıklayarak aşağıda yer alan ayarlar bölününe giriyoruz.
  3. Daha sonra karşınıza çıkacak olan yaay hesaptan çık kısmına basıp çıkabilirsiniz.

Yaay Takipçi Kasma

Yaay takipçi kasma, uygulamayı kullanmaya başladıysanız eğer daha herkes çok yeni yeni giriş yapmkatadır. Yeni yeni takipçi sayıları artan kullanıcıların yaptıkları tek şey gündeme göre hareket etmek ve kategorilerde ilgi uyandırıcı paylaşımlarda bulunmak. Çoğu kişi uygulamayı çözmeye çalışıyorken siz paylaşım yaptığınızda en üst sıralara çıkabilir ve çok insanın etkileşimde bulunmasını sağlayabilirsiniz. Komik tespitler yapabilir ya da bilgilendirici içerikler ile insanları kazanabilirsiniz. Yaay takipçi hilesi gibi durumlara başvurmadan kolay yoldan takipçi kazanmak mümkün.

Appyap CEO’su Emre Meriç Yaay Hakkında Açıklama Yaptı!

Meriç, uygulamada insanların kendi tercihlerine göre içeriklerde kişiselleştirme yapılabileceğini belirterek, “Yaay’da içerikler, konularına göre birbirlerinden ayrıştırılarak, konuların daha rahat takip edilebilmesini sağlanıyor. Örneğin, bir kullanıcı, yalnızca haberleri takip etmek istiyorsa, kategorileri buna göre düzenleyip platformu kullanabiliyor” dedi. Diğer uygulamalar gibi yaay uygulamasının hızlı şekilde büyüyeceğini hedeflemektedir.

Ayrıca bkz: Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?

Özellikle bir hedef olarak yurtdışını hedef gösteren meriç şu açıklamlarda bulundu: “Yaay’ı yurt dışında da ilgi uyandıracak bir mecra olarak konumlandırdık. Uygulamanın genel karakterini belirlerken, bölge ülkelerinin sosyal medya kullanım alışkanlıklarını inceledik. Kısa vadede çevre ülkelerde de Yaay’ın kullanımının kabul göreceğine inanıyoruz. Tüm alt yapı geliştirmelerimizi evrensel bir sosyal medya dili ve görsellik algısı üzerinden şekillendirdik. Yaay’ı sürekli geliştiriyoruz. Önümüzdeki dönemde de birçok özelliği uygulamamıza ekleyeceğiz.”

Sonuç

Bugün yazımızda sizlere yaay nedir, yaay nasıl kullanılır, yaay giriş yap, yaay hesap açma, yaay hesap silme, kapatma, yaay hesap dondurma, yaay sosyal medya uygulaması, yaay play store, yaay indir, Yaay reklamı, yaay indirme linki, Yaay nasıl üye olunur, Emre Meriç Yaay gibi soruların cevaplarını yazımızda derledik. Yazımızı beğendiyseniz buradan diğer yazılarımıza da göz atabilir ve arkadaşlarınıza tavsiye edebilirsiniz.

Yaay!

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı