Bebek Bakıcı Kamera Tavsiyeleri ve Fiyatları - Webte İndir
Teknoloji

Bebek Bakıcı Kamera Tavsiyeleri ve Fiyatları

Bebek Bakıcı Kamera, İnsanların mutlu bir yaşam sürmeleri için bebekler büyük bir önem taşımaktadır. Tabii ki her annenin ve babanın da bildiği gibi bebeklerin bakımları oldukça zornolmaktadır. Bunun yanında eğer çiftler çalışıyorsa daha da zor bir hal alır. Böyle durumlarda daha çok tercih edilen bakıcılara ne kadar güveniyorsunuz ? İnsanlar bebeklerin büyüdüğünü görür fakat bakımlarını çoğu zaman kendileri yerine bakıcılara devrederler. Bakıcılar genelde başarılı bir cv sayesinde işe girseler de her zaman tam anlamıyla güvenilemez. Bu yüzden bebek bakıcı kameralarının görevi oldukça fazladır diyebiliriz.

Sürekli haberlerde gördüğümüz bakıcı dehşetleri içimizi karartmaya devam ediyor. Artık güven sorunu daha da büyümekte olup bizim bakıcı da bunları yapar mı acaba diye merak içinde kalıyoruz. Bakıcı evde napıyor sakin mi yoksa eşyaları karıştırıyor mu ya da çocuğuma düzgünce bakıyor mu diye düşünmekten kendimizi alıkoyamıyoruz. Evimize güvenlik sistemi bağlatamayacağımıza göre bunu bebek bakıcı kameralarıyla halletmemiz gerekmektedir. Bebek bakıcı kamerası fiyatları ya da türleri hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazıda.

Bebek Bakıcı Kamerası  Neden Taktıtılır?

İnsanlar her zman evde olmayabilir bu yüzden gözleri arkada kalır. Çocuklarını ne kadar yalnız bırakmak istemeselerde çalışma hayatı ve koşullar buna sürükler bu yüzden evde bir gözleri olsu isterler Merak ettiğinde açıp bakıp yüreğini ferahlattıktan sonra devam ederler işlerine böylelikle işlerinde de verimli olurlar.

Ayrıca bkz: Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür ?

Daha çok bakıcı yeni ise daha tam tanıma fırsatı bulamadıysa çocuk sahipleri daha çok merak içinde kalırlar. Her dakika kamera olsa da izlemeyemezler işleri yüzünden. Hem bakıcı kamerası taktırdığınızda bakıcı daha dikkatli davranacak ve herhangi bir hata yapma olasılığını en aza indirgeyecek. Fakat bakıcıya güvenmeme sorunu da daha sonrasında büyük problemlere yol açabilir. Güveni teşkil etmeniz gerek daha sonra bu durumu bakıcı ile kalp kırmadan düzgünce konuşmanız gerekmektedir.

Bebek Bakıcı Kamera fiyat

Bebek Bakıcı Kamerası Satın Alınırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Çözünürlük: Burada önemli olan noktalardan biri siz izlemek istediğiniz HD bir şekilde içeriyi ve bebeğinizi görmeniz gerekmetedir. Daha fazla ayrıntıyı sizlere ileten ve görüntüde bozulmalara ya da uzağı göstermeme gibi durumlara yol açmamalıdır. Bildiğiniz üzere yüksek değerde videolar kaydettiğinizde belleğinizde yeterli alan olmayabilir bunun için önceden yüksek depolama alanı sunan bir bellek almalısınız daha sonra HD bir görüntü kalitesini müşterilerine sunan bir kamera alabilirsiniz.

Ses: Bazı bakıcı ve bebek kameralarında ses olmamakla birlikte sadece görüntüyü kulanıcıya iletmektedir. Bu gibi durumlar tam anlamıyla merağı gidermemekle birlikte sesli bir kamera kurmak gerektiğini belirtelim. Bakıcınızla kontak kurabilir ya da bebek ağlamasını bu şekilde dinleyebilirsiniz.

Kablosuz: Kablosuz bebek bakıcı kameraları herkesçe bilinen ve son dönemde oldukça fazla tercih edilen bir sistemdir. Evinizin her yerinden çebeilecek bir özelliğe sahip olması acaba çekmiyor mu ondan mı bağlantı kötü gibi sorunları beraberinde getirmez. Genellikle pille çalışır.

Bebek Bakıcı Kamera

Uzaktan erişim: Uygulama marketlerinden bebek kamerasının kendi uygulamasını indirdiğinizde HD bir şekilde nerede olursanız olun izleyebilirsiniz. Hem apple hemde android olan bir sistem tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

İzleme açısı: En önemli noktalardan biri bu özelliktir. Neden diye soracak olursanız genellikle anne babalar sadece bebeği gören bir açıya yerleştirir kamerayı fakat daha geniş bir açıda odayı net görebilecek bir açıya yerleştirilmelidir. Tabii ki bebek detaylı çıkmalı fakat bunun yanında odanın da güvenli olduğunu izlemeniz için önemli bir detaydır.

Ayrıca bkz: Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür ?

Bebek Bakıcı Kamera Türleri

Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte bebek bakıcı kamera türleri de oldukça fazla arttığını söyleyelim. Her çeşit bebek bakıcı kamera türü bulunmakta işte HD olanı uzak açılı olanı veya takip sistemi olanı gibi şaşırabileceğiniz özellikte kameralar bulunmatkadır. Tabii ki yukarda bda belirttiğimzi gibi bu kameraların kurulmadan önce ilk olarak bakıcı ile tamasa geçilmeli ve gerekli konuşmalar yapılmalıdır.

  • Kablolu bakıcı kamerası
  • 360 derece dönebilen bebek bakıcı kamerası
  • Kablosuz uzaktan bakıcı kamerası
  • Küp ve küre şeklinde olan bebek bakıcı kamerası
  • Gece görüşü sağlayabilen bebek bakıcı kamerası
Bebek Bakıcı Kamera tavsiye

Bakıcı ve Bebek İzleme Sistemi Ücretleri, Fiyatları Ne Kadar?

Yukarda belirttiğimiz üzere çok çeşit kamera türleri bulunmaktadır. Tabii ki kaliteli olması ve çok sayıda özelliğinin bulunmasını istiyorsanız birazcık paraya kıymanız gerekebilir. Ülkemizdeki dolar kurunu da gözden geçirecek olursak fiyatlar oldukça pahalı fakat bebeğinizin güvende oluşunu bilmek istiyorsanız bu parayı vermek zor gelmemeli. Genellikle 500 liradan başlayıp 5000 liraya kadar bebek kamerası türleri bulunmaktadır. Tabii ki 500 liradan aşağı fiyatlarda da bulursunuz ama bu ne kadar işinizi görür tartışılır. Bebek bakıcı kamerası fiyatlarında çok fazla değişiklik gösterdiği için piyasayı incelemeniz tartmanız gerekir.

En İyi Bebek Bakıcı Kameraları

Sonuç

Bu yazımızda sizlere bebek bakıcı kamerası neden taktıtılır, bakıcı ve bebek izleme sistemi ücretleri ne kadar, bebek bakıcı kamera türleri, bakıcı kamerası satın alınırken nelere dikkat etmeliyim gibi soruların cevaplarını sizler için derledik. Yazımızı baştan sona kadar okuyup beğendiyseniz buradan diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı