Android En İyi Ekran Kaydetme Uygulamaları (2021) - Webte İndir
Mobil

Android En İyi Ekran Kaydetme Uygulamaları (2021)

En iyi Android Ekran kaydetme uygulamaları ile karşınızdayız! Ekran kayıt işlemi için kullanılan uygulamalara, özellikle telefonlarda çok fazla ihtiyaç duyuluyor. Eğitici videolardan, oyun kaydetmeye kadar pek çok işin yapılmasına yardımcı olan bu uygulamalar, hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor. Sizler için 2021’in en iyi ekran kaydetme uygulamalarını derledik. 

iPhone’larda ekran kaydetmek için herhangi bir programa gerek duyulmuyor. Ancak söz konusu Android işletim sistemine sahip telefonlar olduğunda, işin rengi değişiyor. Android cihazlarından ekran kaydı almak isteyen kişilerin mutlaka, ekran kaydetme uygulamasından yararlanmaları gerekiyor. Play Store’da, kullanıcılara sunulmuş birden çok ekran kaydetme uygulaması mevcut. Ama bu uygulamaların bazıları sağdan soldan çıkan reklamlarıyla kullanıcıları çileden çıkarırken, bazıları ise  ücretsiz kullanımda filigran eklediği için tercih edilmiyor. İşte 2021’in Android en iyi ekran kaydetme uygulamaları;

AZ Screen Recorder
AZ Screen Recorder

AZ Screen Recorder 

AZ Screen Recorder, farklı özellikleriyle ön plana çıkan bir uygulama. Android ekran kaydedici programları arasında en çok tercih edilen uygulamalardan da biri. Özellikle kolay kullanıma uygun arayüzü sayesinde, kullanıcılar tarafından beğeni toplamakta. 

AZ Screen Recorder, telefonun ana ekranında görünen ve kolayca açılıp kapanabilen bir pencereye sahip. Buradan ekran görüntüsü yakalama, video kaydetme ve canlı yayın başlatma gibi işlemlerin tamamı rahatlıkla yapılabilmekte. Zaten uygulamanın içinde kısa bir öğretici kısım da bulunmakta. Böylelikle uygulamayı yeni kullanmaya başlayan kişilere de kolaylık sağlanmakta. Uygulama içerisinde çok çeşitli ve ekran kaydını özelleştirmek için kullanılan farklı seçenekler mevcut. Çözünürlükten, kare hızı ve bit hızına kayıt öncesinde rahatlıkla geçiş yapılması mümkün. Ayrıca zaman atlama efekti de kullanıcıların deneyimine sunulmuş durumda.

AZ Screen Recorder ile istediğiniz bir logoyu  ya da da metni, kaydettiniğiniz videonun üzerine filigran olarak bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra videoyu geri sayım aracıyla başlatabilirsiniz. AZ Screen Recorder’ın kullanıcılarına sunduğu ekstra özelliklerden bir diğeri ise harici ses kaydetme imkanı. Bu sayede videolarınızı sonradan seslendirerek yayınlayabilirsiniz. 

AZ Screen Recorder indirmek için tıklayın. 

DU Recorder 
DU Recorder

DU Recorder 

İkinci sırada yer alan android en iyi ekran kaydetme uygulaması ise DU Recorder. DU Recorder şu ana kadar Play Store’da 10 milyonun üzerinde bir indirmeye sahip. Android için en popüler ekran kayıt uygulamalarından biri olan DU Recorder kulla

nıcılarına,videolar için herhangi bir zaman sınırı da koymamakta. Du Recorder ayrıca farklı video düzenleme ayarlarına da sahip. Kullanıcılarına sunduğu bu çeşitlilik sayesinde mobil uygulama, en çok tercih edilen uygulamalar arasında ilk sıralarda yerini almış durumda. Webte İndir olarak yaptığımız değerlendirmede uygulama için tespit ettiğimiz tek kötü özellik ise, videoların üzerine filigran ekliyor olması. Eğer filigran benim için sorun değil diyorsanız, programı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. 

DU Recorder indirmek için tıklayın. 

Mobizen Screen Recorder
Mobizen Screen Recorder

Mobizen Screen Recorder

Mobizen Screen Recorder, Android işletim sistemi için üretilmiş en kaliteli ekran kaydı uygulamalarından biri. Kendi alanında en popüler uygulamalar arasında ilk sıralarda yer alan Mobizen Screen Recorder, bir ekran kayıt programında arayacağınız tüm özellikleri de bünyesinde bulundurmakta. Kullanıcılarına görüntü kaydı alırken, tüm ekran kontrollerini gizleme seçeneği ile profesyonel bir kayıt imkanı sağlamakta.

Mobizen Screen Recorder, uygulaması, kullanıcı deneyimini üst düzeyde tutan, kullanışlı bir arayüze sahip. Bu sayede ilk kullanımdan itibaren etkili sonuçlar alınması mümkün. Kayıtta yapılan temel düzenlemelere de olanak tanıyan Mobizen Screen Recorder ile ayrıca videolara, intro ve outro ekleyebilirsiniz.

Mobizen Screen Recorder indirmek için tıklayın. 


Super Screen Recorder


Super Screen Recorder 

Super Screen Recorder uygulaması da Android işletim sistemine sahip telefonlar için hazırlanmış olan en iyi kayıt uygulamalarından biri. Ekran görüntüsü ve ekran kaydı alınmasını sağlayan mobil uygulama kullanıcılarına profesyonel düzeyde iş yapma olanağı da sunmakta. Uygulama ile kaydedilen videolar yüksek kaliteli. Ayrıca kayan pencereye sahip arayüzü ile kullanıcılar, videoyu duraklatma ve devam ettirme şansına da sahip. Super Screen Recorder’da herhangi bir video sınırlaması da bulunmamakta. Öte yandan bu mobil uygulama telefonda bulunan portre ve manzara modlarını da desteklemekte. 

Super Screen Recorder indirmek için tıklayın. 

Screen Recorder With Audio, Master Video Editor 

Screen Recorder With Audio uygulaması ile kayıt işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamanın en iyi özelliklerinden biri de yüz kamerası tanımaya sahip olması. Böylelikle mobil uygulama kullanıcılarına, ekran kaydı alırken, kendi yüzlerini de kaydetmeye olanak tanıyor. Aldığı kayıtta çerçeve istemeyen kullanıcılar için, kayıt pencerisinin gizlenme özelliğini bulunması, uygulamanın tercih edilme nedenleri arasında yer almakta. Canlı videolar, video görüşmeleri ve şovlara kadar pek çok farklı özelliği ile karşımıza çıkan Screen Recorder With Audio uygulamasını kullanabilirsiniz.

Screen Recorder With Audio indirmek için tıklayın. 

>>Bu yazımız ilginizi çektiyse, bunlara da göz atabilirsiniz. 

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı