Fastboot Ne Demek? Nasıl Açılır? - Webte İndir
GenelMobilNasıl Yapılır

Fastboot Ne Demek? Nasıl Açılır?

Günümüzde telefonlar olmazsa olmaz ihtiyaçlarımızdan birisidir. Hem iletişim için hem de diğer işlerimiz için harika bir teknoloji aletidir diyebilirim. Telefonlar, hayatımızı kolaylaştırdığı için artık hemen hemen herkeste var diyebiliriz. Tabi ki telefon gibi teknolojik aletleri kullanırken sıklıkla farklı terimler ile karşılaşabiliyoruz. Bu terimlerden birisi de Fastboot terimidir. Android telefon ve tabletlerimizde bazı durumlarda karşılaştığımız bu kelime, son zamanlarda bir hayli insanlar tarafından araştırılmaktadır.

Bizlere de Fastboot ne demek sorusunun yöneltilmesi ile birlikte, bu şekilde bir makale hazırlamak istedim. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Fastboot ile alakalı güncel konu başlıklarını buldum ve bunları direkt olarak cevaplamak istiyorum. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konu başlıklarımıza geçiş yapabiliriz.

Fastboot Nedir?

Android cihazlarda yer alan Fastboot, telefonunuzu açmadan cihazın hafızasına ulaşarak bazı işlemleri gerçekleştirebilmenizi sağlamaktadır. Fastboot, aslında bir moddur. Bu mod ile birlikte cihazımız kapalıyken birçok işleme kolaylıkla ulaşım sağlayabilmekteyiz. Bu mod üzerinde bazı işlemleri yapabilmek için telefonumuzu USB yardımı ile bilgisayara bağlamamız gerekebiliyor.

Fastboot, genel olarak cihazlara yeni bir sürüm yüklemede yada root atma gibi farklı alanlarda kullanılmaktadır. Kısacası cihazınıza yeni yüklemelerde ve hazırda olan dosyalarınızı düzenlemek için kullanabileceğiniz bir mod sistemidir. Fastboot kullanımı için android cihaz ve bir bilgisayara ihtiyacınız olmaktadır.

Android Durduruldu Hatası Çözümleri

Fastboot Nasıl Açılır?

Fastboot, andorid işletim sistemine sahip olan tüm telefon modellerinde açılmaktadır. Bu sebepten dolayı da her telefonun farklı bir fastboot açılımı yer almaktadır. Bazı kişiler telefonlarının tuş kombinasyonları ile fastboot açarken, bazıları da program ile bu moda girebilmektedir.

Fastboot modunu açabilmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Android cihazınızı tamamen kapatın,
  • Herhangi bir usb takılı olmamasına dikkat edin,
  • Güç düğmesine ve ses kısma butonlarına aynı anda basarak ekranın gelmesini bekleyin.

Bekleme sürecinde fastboot açılış ekranı gelecektir ve tuşlara basmayı bırakabilirsiniz. Bu yöntem ile kolaylıkla fastboot menüsüne girmiş gerekli ayarlamaları yapabiliriz. Fastboot modunu kullanmadan önce detaylı bir araştırma ve yükleme aşamalarını incelemenizi tavsiye ederim. Yanlış bir işlem yaptığınız taktirde, cihazınızda kalıcı hasarlar oluşturabilirsiniz.

Genel olarak yapılan hatalar işletim sistemi yüklerken yapılmaktadır. Yanlış dosya ve yanlış yüklemeler sonucunda birçok farklı hatalar meydana gelebiliyor. Bu tür Fastboot modlarında hata yapmak, cihazlarınız için kötü bir yöndür.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Fastboot Ne Demek? Nasıl Açılır? başlığını ele alarak paylaşımda bulunmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlerle birlikte paylaşımda bulunabilirsiniz.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı