ASO (App Store Optimizasyonu) Hizmeti Nedir? - Webte İndir
Mobil

ASO (App Store Optimizasyonu) Hizmeti Nedir?

ASO (App Store Optimizasyonu) Nedir?

ASO nedir sorusu mobil uygulama sahiplerinin son zamanlarda çokça duyduğu ve merak ettiği bir sorudur. Biz de sizler için cevapladık. 

App Store Optimization cümlesinin Türkçe karşılığı olan Uygulama Mağazası Optimizasyonu, günümüzde en çok merak edilen terimlerden biridir. Mobil uygulama marketi içerisinde yer alan uygulamaların, indirilme sayısını ve performansının artırılması konusunda harika bir işlevsel özelliğe sahip olmaktadır. App Store, Google Play, Huawei App Gallery gibi birçok farklı mağaza üzerinde, ASO hizmeti uygulanmaktadır. 

Mobil uygulamalar, mağaza üzerlerinde diğer rakiplerine karşı en çok indirilme sayısına sahip olmak istemektedir. Bu sebepten dolayı da ASO çalışmaları çok önemli bir konu olmaktadır. Doğru hedef kitleye yönelik çalışmalar yapmak, mağaza üzerinde harika sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. 

 

Mobil Mağazalarda ASO Neden Önemlidir?

App Store Optimizasyonu, her uygulama yöneticisi ve geliştiricisi için çok önemli bir konudur. Bildiğiniz üzere uygulama mağazaları, büyük bir rekabet içerisinde ilerlemektedir. Bu sebepten dolayı da milyarlarca indirme sayıları gerçekleşmektedir. Aynı zamanda aynı uygulama kategorilerinde yer alan uygulamalar, gerçekten de büyük bir ASO çalışması gerektirmektedir.

ASO çalışması yapılan uygulamalar, rekabet içerisinde yer alan isimlerin önüne geçmektedir. Bu durum da daha fazla indirilme sayısı ve popülerlik anlamına geliyor. Bu sebepten dolayı mobil uygulamalara mutlaka App Store Optimizasyon çalışması yaptırmanız gerekmektedir. Rakiplerinizi hem indirme sayısında, hem de satış vb olaylarda önüne geçebilirsiniz. 

 

ASO İçin Profesyonel Bir SEO Ajansı İle Neden Çalışılmalı? 

Günümüzde optimizasyon adı altında yapılan tüm çalışmalar, çok önemli konu ve detayları içermektedir. Bu sebepten dolayı da profesyonel ASO hizmeti almak, en sağlıklı adımlardan birisidir. İnce ve detaylı çalışmalar yapmak, ASO adımında harika sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Yanlış yapılan adımlarda ise maalesef mağazada yer alan uygulamalar, daha kötüye gitmektedir. Özellikle mağaza üzerinde yapılan ve uygulanan adımlar, gerçekten de zorluk seviyesi yüksek olan işlemleri desteklemektedir. 

Zeus Dijital, bu alanda işini en iyi yapan ve yapılan çalışmalardan harika sonuçlar elde eden bir firmadır. Bu sebepten dolayı Zeus Dijital SEO Ajansı adresi üzerinde bu çalışmalara göz atabilir ve gerekli tüm detaylara hızlıca erişebilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca ASO Nedir, ASO Hizmeti Nedir gibi soru başlıklarını cevaplayarak, bilgilendirme yapmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aklınızda yer alan soru işaretlerini, burada yer alan konu başlıkları eşliğinde cevaplamış olduk. 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı