En Kullanışlı 6 Google Chrome Eklentisi [Güncel] - Webte İndir
Nasıl Yapılır

En Kullanışlı 6 Google Chrome Eklentisi

Google Chrome Eklentileri, Google tarafından geliştirilen bir eklenti sistemidir. Google Eylül 2008’de Microsoft Windows sürümü yayımlanmasının ardından daha sonra Linux, macOS, iOS ve Android sürümlerinde kullanılabilir hale getirmiştir. Geçmişten günümüze Google eklentilere karşı bakış açısından bahsedecek olursak aslında daha önce böyle bir sistemin gelmemesini isteyen hatta zararlı bulan google eklentiler konusunda daha olumlu düşünür hale gelmiştir. Bugün sizlere En Kullanışlı 6 Google Chrome Eklentisi nedir nelerdir onlardan bahsedeceğiz.

Google Chrome Eklentileri Nedir

Chrome Eklentiler konusunda oldukça titiz olduğunu söylemiştik bu yüzden her türlü eklentiyi chrome üzerinde çalıştıramayabilirsiniz. Nasıl yapılır köşemizde bugün kendi bünyesinde bulundurduğu yani chrome eklentiler mağazasında yer alan kısımda eklenti ve uzantılar yer almaktadır burda aramak isteediğiniz veya adını bildiğiniz eklentilerin isimlerini girerek aşağıda belirteceğimiz aşamalardan sonra rahat bir şekile kullanabilirsiniz. Chrome eklentiler sayesinde web üzerinde işinizi kolayca yapmanıza veya bazı uzun uğraş gerektirecek veya uğraştıracak işlemlerinizi hemen kolaylıkla halletmenizi sağlar.

Eklenti veya Uzantı Nasıl Eklenir

  1. Chrome Web Mağazası‘nı ilk olarak açmanız gerekmektedir.
  2. Soldaki sütunda Uygulamalar veya Uzantılar konumlandırılan sçeneğe tıklayın.
  3. Eklemek istediğiniz ürün varsa veya adını biliyorsanız bunlara göz atın ya da bunlar için arama yapın.
  4. Eklemek istediğiniz bir uygulama veya uzantı bulduğunuzda Chrome’a Ekle‘yi tıklayın ve chrome eklenti işleminiz kolayca son bulsun.

Ayrıca bkz: En Etkili Bilgisayar Hızlandırma Taktikleri

[wpsm_numhead num=”E” style=”3″ heading=”2″]En Kullanışlı 6 Google Chrome Eklentisi[/wpsm_numhead]

Özellikle chrome mağaza vpn açısından en çok kullanılan tarayıcılar arasındadır. Opera gibi kendi bünyesinde olmadığı için chrome mağazalarından vpn tercih edilmesi oranı yüksektir.

Chrome için en iyi VPN’lerden bir tanesi olan zenmate websitelerde gezinirken arayüzünüzde herhangi bir virüsün bulaşma olasılığını en aza indiren en iyi vpn sitelerinden bir tanesidir. Ücretsiz Zenmate VPN indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

En iyi vpn

Her insan yabancı dil bilmemektir bu yüzden araştırdığı site veya baktığı blog hakkında bilgi sahibi olmak için google çeviri eklentisine gerek duymaktadır. Makale araştırmak gerektiğinde yabancı kaynaklardan yararlanmak isteyen öğrenciler google çeviri eklentisini kullanmaktadır. Google çeviri eklentisi indirmek için buraya tıklayınız.

google çeviri eklentisi

Günümüzde renk körlüğü problemi yaşayan binlerce insan var fakat bunu website içinde yaşamamak için renk körlüğü eklentisini kullanmaktadır. Renk körlüğü eklentisi sayesinde renkleri görmekte sorun yaşamayacaksınız. İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

ren körü eklentisi

Youtube izleyenleri için en büyük problemlerden biri izlemek istediği videonun yarıda kesilmesidir. Hiçbir kullanıcı videonun ortasında reklam izlemeye maruz kalmak istemez bu yüzden reklam engelleyici yani adblock açıp bu gibi problemlerden kurtulabilr. Youtube için adblock indirmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

en iyi adblock

Sitede eğer ekran görüntüsü almak istiyorsanız bu ekran görüntüsü alma programını pratik bir şekilde kullanabilir ayrıca çizim gibi detaylarını da tercih edebilirsiniz. Ekran görüntüsü alma eklentisini indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

ekran görüntüsü alma eklentisi

Eğer karanlık modu seviyorsanız ve bunu bilgisayarda da kullanmak istiyorsanız bu eklenti tam size göre. Bu eklenti sayesinde sitede karanlık mod seçeneği yer almasa bile karanlık mod eklentisini aktif yaptığınızda sizin istediğiniz gibi bir ortam oluşmaktadur. Google chrome eklentilerinden en çok kullanılıyor olan Dar Reader indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

karanlık mod eklentisi

Google Chrome’dan bir eklentiyi kaldırmak istiyorsanız, kaldırmak istediğiniz eklentiye sağ tıklayarak ve seçenekler arasından ‘Chrome’dan kaldır’ seçeneğine basmanız yeterli olacaktır.

En iyi ve En kullanışlı 6 Google Chrome eklentilerinisizler için derledik. Beğendiyseniz daha fazla yazımıza gös atabilirsiniz.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı