Zoom Nedir? Meeting Nedir? Ücretli Mi? - Webteindir
Teknoloji

Zoom Nedir? Meeting Nedir? Ücretli Mi?

Zoom Nasıl Kullanılır 2021 Tüm Detaylarıyla!

Korona virüs nedeniyle dünya üzerinde çalışmaların durumu değişiklik göstermek zorunda kalırken online şekilde çalışma veya home office sistemler daha çok talep görmeye başlamıştır. Evden devam edilen toplantılar veya uzak yerlerdeki bağlantıların olması online görüşme, video, toplantı hizmeti veren zoom gibi programların daha avantajlı olmasına olanak tanımıştır.

Zoom birçok teknolojinin bir araya gelmesi sayesinde toplantı, görüşme, ekran paylaşımı gibi kullanım avantajları sunan bir yazılımdır. Kullanımı basit ve faydaları fazla olduğundan dünya üzerinden 2011 yılından beri ortalama 20 milyondan fazla kullanıcı edinmeyi başarmıştır.

zoom türkçe yapma
zoom türkçe yapma

Zoom Nasıl Kullanılır? İndirme Nasıl Yapılır?

Şirketlerin veya toplantı yapması gerekenlerin yapması gereken zoom üzerinden bağlantı kurmaktır. Kişi veya süre kısıtlaması olmaması adına sunulan paketlerden satın almak daha çok avantaj sağlar. Kullanmak için cihazınıza indirmeniz ve kurulum yapmanız gerekir. Telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden kullanımı mümkündür. Bilgisayarınızda kullanmak için Zoom Client for Meeting araması yapabilirsiniz. Telefonlarınız için Zoom mobile apps türlerinden uygun olanı seçmelisiniz. Ardından onayınızla birlikte ekrana gelir ve üyelik işlemlerini yapmanız istenir.

Zoom Üye Olma Durumu ve Görüşme Süresi Detayı Nedir?

Zoom kullanarak görüşme yapmak istediğinizde cihazınıza kurulum yapmalı ve devamında üye olma seçeneklerinden uygun olanı seçmelisiniz. Bunlar için izleyebileceğiniz yollar arasında şunlar bulunur:

  • İş için kullandığınız şirket mail adresinizi tercih edebilirsiniz,
  • Özel gmail veya Facebook hesabınızla da giriş yapılabilir,
  • Üye paketlerinden alarak ücretli hesap oluşturmaya karar verebilirsiniz.

Ücretli paket olmasının nedeni ilk 40 dakika ücretsiz görüşme ve toplantı yapma imkanının verilmesidir. Ardından ücretli üyeliğiniz olmadığında bağlantınız sonlanacaktır.

Mutlaka göz atın => Zoom Türkçe Nasıl Yapılır

Zoom Meeting Nedir?

Zoom metting bulut teknolojisinin de kullanıldığı bir toplanı yapma seçeneğidir. Kullanıcıların toplantıya katılması için üyeliğinin olması bile gerekmez. Sadece davet linkine tıklamaları ve toplantıya katılmak için toplantıyı oluşturan kişinin onay vermesini beklemeleri gerekir. Gelen davet seçeneğine tıkladıktan sonra karşınızda iki seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden ilki programı yükleyerek dahil olmanızı söylerken diğeri indirme yapmadan toplantıya dahil olmanızı onaylar. Launch yazan kısma tıkladığınızda indirme yapmadan hemen toplantıya katılmanız onaylanır.

Zoom Toplantısı Nasıl Düzenlenir?

Düzenlenen bir toplantıya katılmak için yapılması gerekenler iki seçenekten birisini kabul etmek iken bir toplantı düzenlemek için izlenmesi gereken yol daha uzundur. Bunun için Schedule a new meeting yazan kısımdan ilerlemelisiniz. Bu kısımdan toplantının konusu, başlayacağı ve biteceği zamanı seçmeniz gerekir. Düzenli şekilde yapılacak bir toplantı ise yeniden uğraşmamak için recuring meeting seçeneğini işaretlemeniz yeterlidir. Tüm ayarlardan sonra Schedule butonuna tıklamanız ve copy invitation kısmından davetlileri seçmeniz istenir.

Zoom Ücretli Midir?

Toplantıların vazgeçilmezlerin bir tanesi haline gelen Zoom için ücret konusunda kafa karışıklığı yaşanabilir. Bunun olmasını gerektirmeyecek kadar net şekilde üyelik türleri ortaya koyulmuştur. Bu üyelik tipleri için ilk olan grup ücretsizdir. Ücretsiz olanı en fazla 100 kişi ile kullanmanız mümkün olur. Karşılıklı yapılan görüşmelerde süre sınırlaması yoktur. 3 kişiyi aşan görüşmelerde ilk 40 dakikaya ücretsiz sistem uygulanır. Bireyse kullanıcıların işlerinde kullanacakları bir donanımda olduğu bilinmelidir.

Zoom Ücretli Paketleri Nelerdir?

İşletmeler için daha çok uygun olan paketlerden içeriğine göre seçim yapılabilir. Pro, business ve enterprise şeklinde adlandırılan paketler vardır. Bunlardan pro olan aylık 15 dolar ücret isterken 24 saate kadar toplantı imkanı verilir. Bulut depoda 1gb veri saklama ve chat yapma özelliği de aktiftir. Business 20 dolar iken enterprise da 25 dolar olarak ücretlendirilir. Business 300 kişilik görüşme ve 24 saat toplantı şansı verir. Enterprise ise 1000 kişi ile 24 saat görüşme imkanı sunar.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı