YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır? [Ayrıntılı Rehber]
Nasıl Yapılır

YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır?

YouTube, dijital dünyanın gelişmesiyle yaygınlaşan geniş yelpazeli video paylaşım platformudur. Birçok video içerik üreticiyi içinde barındıran YouTube ile Google iş ortaklığı bulunmaktadır. Günümüzde YouTube platformunda ders videoları, eğlence videoları, oyun videoları, müzikler, eğitici içerikler vb. daha birçok video içeriği yer almaktadır. Hal böyle olunca insanlar beğendiği ve tekrar izlemek istedikleri videoları bilgisayarlarına, telefonlarına, tabletlerine ve hatta televizyonlarına bile indirmek istiyorlar. YouTube video indirme nasıl yapılır diye birçok araştırma yapılıyor. 

Bu konuda adım atan YouTube Prime özelliğini çıkarttı. Tabiki YouTube Prime özelliği ücretli olduğu için insanlar ücretsiz YouTube video indirme işlemi yapmak istiyor. İşte bu yazımda ücretsiz YouTube video indirme nasıl yapılır ondan bahsedeceğim.

Ayrıca bakınız => Youtube şarkı nasıl indirilir?

YouTube Video İndirme Yöntemleri Nelerdir?

 

Birçok dijital video içerik üreticisinin olduğu YouTube, artık bir video platformundan daha fazlasıdır. Kendi için arama motoru ve SEO anlayışı olan YouTube güçlü bir altyapıya sahiptir. Günde milyonlarca insan videolar paylaşmakta ve izlemektedir. Tüm bunlar yapılırken bir yandan da insanlar YouTube video indirme yöntemleri nelerdir diye araştırıyor. Tabiki bu indirme işlemlerini ücretsiz olarak yapmak istiyorlar. İşte şimdi sizlere bilgisayardan, telefondan, tabletten nasıl YouTube video indirme işlemi yapabilirsiniz diye birkaç program ve siteden rehber niteliğinde bahsedeceğim. 

YouTube video indirme konusu insanların gözünde zor ve zahmetli görünen bir konudur. Aslında sanıldığının aksine YouTube video indirme konusu oldukça basittir. İsterseniz ücretsiz online siteler yardımıyla isterseniz de ücretsiz programlar ile YouTube video indirme işlemini yapabilirsiniz.

Mutlaka göz atın => Youtube Altyazı Nasıl Açılır veya Kapatılır?

VD YouTube

 

Şimdi oldukça basit ve kolay bir yöntemden bahsedeceğim. Evet işinizi kolaylaştıracak YouTube video indirme sitesi VD YouTube’den bahsedeceğim. Şimdi adım adım öğrenelim;

 • Öncelikle indirmek istediğiniz videoyu YouTube üzerinde açınız,
 • Ardından indirilecek videonun link kısmındaki “youtube.com” yazısının önüne “vd” yazıyorsunuz ve “enter” tuşuna basınız,
 • Karşınıza YouTube video indirme işlemini yapacağınız sayfa açılacaktır. Bu sayfada video formatını ve görüntü kalitesini seçerek indirme işlemini başlatabilirsiniz.

 

WinX YouTube Downloader

 

WinX YouTube Downloader, sizlere YouTube üzerinden kolayca video indirmenizi sağlayan ücretsiz bir programdır. WinX Downloader sayesinde YouTube dışında Facebook, Dailymotion gibi popüler video platformlarından da videolar indirme işlemi yapabilirsiniz. Yapmanız gereken ise;

 • WinX YouTube Downloader programını indirin ve kurun,
 • Kurulum işlemini tamamladıktan sonra indirmek istediğiniz videonun YouTube linkini kopyalayın,
 • WinX YouTube Downloader programında yer alan kutucuğa kopyaladığınız linki yapıştırın, video formatını ve görüntü kalitesini seçerek indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Beğenebilirsiniz => Youtube Gif Nasıl Yapılır ?

Internet Download Manager (IDM)

 

Internet Download Manager (IDM), video ve dosya indirme alanında en çok kullanılan programların başında gelir. IDM sayesinde YouTube video indirme işlemi yapabilirsiniz. Peki IDM ile YouTube video nasıl indireceğim diye düşünüyor olabilirsiniz. İşte işinizi kolaylaştıracak IDM ile YouTube video indirme işlemi;

 • Internet Download Manager programını indirin ve bilgisayarınıza kurun,
 • Kurulum işleminden sonra Internet Download Manager programı kullandığınız tarayıcıya eklenecektir,
 • Yapmanız gereken indirmek istediğiniz video girmek ve ekranda çıkan “download” yazısına tıklayıp indirme işlemini başlatmaktır.
 • Otomatik indirme yönteminin yanı sıra programın içinde manuel olarak indirmek istediğiniz linki girerek indirme işlemini başlatabilirsiniz.

 

KeepDownloading

 

Yine ücretsiz YouTube video indirme programı olan KeepDownloading ’den bahsedelim. YouTube, Vimeo, Dailymotion, Facebook gibi popüler video platformlarından ücretsiz video indirebilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan KeepDownloading YouTube video indirme işlemi;

 • İndirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayın,
 • Ardından ücretsiz KeepDownloading sitesine girin,
 • Karşınıza açılan sayfadaki kutucuğa kopyaladığınız video linki yapıştırın ve “download” tuşuna basarak indirme işleminizi rahatça başlatın.

 

4K Video Downloader

 

YouTube video indirme işlemini kolayca yapabileceğiniz bir diğer program 4K Video Downloader programı olarak karşımıza çıkıyor. Hızlı ve kolay kullanıma sahip 4K Video Downloader programı ile YouTube video indirme işlemi yapmak için;

 • Öncelikle 4K Video Downloader programını indirip, kurun ve uygulamayı açın,
 • Uygulamayı açtıktan sonra YouTube’a girip indirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayın,
 • 4K Video Downloader programındaki “paste link” bölümüne kopyaladığınız linki yapıştırın ve “download” tuşuna basarak indirme işlemini hızlı biçimde başlatın.

 

VLC Media Player 

 

İnsanlar tarafından video oynatmak için en çok kullanılan program VLC Media Player sayesinde YouTube video indirme işlemi yapabilirsiniz. VLC Media Player ile işlem yaparken adımları doğru takip etmelisiniz. YouTube video indirme işlemi için;

 • Öncelikle bilgisayarınızda VLC Media Player kurulu olması gerekir. Eğer kurulu değilse önce VLC Media Player sitesinden indirip kurabilirsiniz,
 • Daha sonra YouTube sitesinden indirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayın,
 • Bir sonraki adımda VLC Player uygulamasında “medya” menüsünden “ağ akışı aç” tuşuna basarak yeni bir ağ akışı açın,
 • Açılan ağ akışı bölümüne kopyaladığınız YouTube video linkini yapıştırın ve “oynat” tuşuna basarak videoyu VLC Player da oynatın,
 • Daha sonra “araçlar” menüsünden “kodek bilgisi” kısmına gelerek videonun kodek bilgisini görüntüleyin,
 • Kodek bilgisi sayfasının en altında yer alan bağlantı adresinin hepsini seçerek kopyalayın,
 • İnternet tarayıcınızda yeni bir sekme açarak kopyaladığınız bu linki yapıştırın. Videonuz internet tarayıcısında açılacaktır,
 • Son olarak yapılacak işlem ise açılan videoya sağ tıklayıp “farklı kaydet” diyerek videoyu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

SaveFrom

 

Son olarak YouTube video indirme işlemi olarak SaveFrom sitesinden bahsetmek istiyorum. SaveFrom sitesinde iki yöntem ile indirme işlemi yapılmaktadır. Tercihinize göre anlatacağımız iki yöntemden birini seçerek YouTube video indirme işlemini yapabilirsiniz. İlk önce birinci yöntemi kısaca anlatalım;

 • İndirmek istediğiniz YouTube video linkini kopyalayarak SaveFrom sitesine girip linki yapıştırın ve indirme işlemini başlatın.

Görüldüğü üzere birinci yöntem oldukça basittir. Aynı şekilde ikinci yöntem ise aynı VD YouTube programında olduğu gibidir.

 • YouTube sitesinden indirilecek videonun linkinde yer alan “youtube.com” yazısının önüne “ss” yazarak “enter” tuşuna basın,
 • Karşımıza SaveFrom sitesi gelecek ve burada video formatı ile görüntü kalitesini seçerek “indir” tuşuna basıp video indirme işlemini başlatabilirsiniz.

 

YouTube video indirme nasıl yapılır konusunda siz değerli kullanıcılar için bir rehber niteliğinde yazı hazırladık. Bu YouTube video indirme rehberinde hem ücretsiz online siteler hem de ücretsiz programlar yer almaktadır. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz program ve siteleri kullanarak tarif ettiğimiz adımlar doğrultusunda YouTube video indirme işlemini sorunsuz halledebilirsiniz. Eğer YouTube video indirme işlemi sırasında sorun yaşarsanız yazının yorum kısmına yazarak belirtebilirsiniz.

 

YouTube video indirme nasıl olur?

4K Video Downloader. YouTube üzerinden hızlı ve sorunsuzca video indirmek istiyorsanız, en iyi seçenek 4K Video Downloader. ... WinX YouTube Downloader. ... aTube Catcher. ... Any Video Converter Free. ... Free YouTube Download.

Google video indirme nasıl yapılır?

Ana Sayfa sekmesinde veya arama sonuçları sayfasında indirmek istediğiniz videoya gidin. Video küçük resmine dokunun. Videoyu indirmek istediğiniz video kalitesini seçtikten sonra İndir'e dokunun.

YouTube premium video indirme nasıl yapılır?

YouTube mobil uygulamasında bir video izlemeye başlayın. Video oynatıcının alt kısmından İndir'e dokunun. Video kalitesini seçin. Video indirildikten sonra, video oynatıcının altında \"İndirildi\" simgesi gösterilir.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı