Youtube Altyazı Nasıl Açılır veya Kapatılır? - Webte İndir
Nasıl Yapılır

Youtube Altyazı Nasıl Açılır veya Kapatılır?

Youtube Altyazı Nasıl Açılır, YouTube milyonlarca insanın hergün yeni videolar için tıkladığı eğlenceli veya bilgi dolu bir platform diyebiliriz. Kimilerinin kazanç sağladığı kimilerinin sadece keyifli vakit geçirmek istediği bu platformda onlarca özellik bulunmaktadır. bugün sizlere anlatacağımız herkesin merakla beklediği bir konuyu ele alacağız youtube TV altyazılarının nasıl açılacağı veya aktif edileceği hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Alt yazı anlaşılır bir video olmasını sağlamada ve dil öğremmede önemli bir etken. İlk olarak android ve Apple kullanıcıları için çözüm önerileri sunacağız daha sonra TV de nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Chrome – Youtube Altyazı Nasıl Açılır

Chrome da eğer alt yazı seçeneğinziz yoksa ilk olarak Youtube’u açın hemen CC düğmesi görüyorsanız ona tıklayın bu genelde video kalitesini ayarladığınız kısımda olacaktır orada varsa tıklayın. Bu düğmeyi eğer orada göremiyorsanız aktif olarak çıkmamıştır, yani alt yazı seçeneğinin o videoda bulunmadığını gösterir. Altyazı menüsünde varsa video ekleyen kişi bunu koymultur oraya fakat yoksa malesef bu videoda kullanamazsınız.

youtube altyazı ekleme

Android – Youtube Altyazı Nasıl Açılır

YouTube uygulamasını açın herhangi bir videoyu ya da izlemek istediğini videoya tıklayın ardından sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine basın. Karşımıza çıkan altyazı seçime tıklayın. Muhtemelen videoyu yayınlayan kişi hangi dilde konuşuyorsa o dilde altyazılar çıkmaktadır fakat bazı evrensel içeriklerde farklı dillerde de olabilir. Ayarlar simgesinden CC de değişiklik yapabilir nasıl istiyorsanız öyle açabilirsiniz.

youtube altyazı nasıl eklenir

Youtube alt yazı seçeneği

Bildiğiniz üzere sadece viedoyu yayına sokan isnanlar tarafından altyazı eklenmemektedir bunu herhangi bir izleyici de yapabilmektedir. Eğer youtube içeriğinde alt yazı sçeneği yoksa ve size altyazı eklemek istiyorsanız bunu yapmak çok kolay. Altyazı eklemekle o viideoyu altyazılı izlemek isteyen kullanıcıları sevindirebilir ve güzel bir şeye sahiplik edebilirsiniz.

Ayrıca bkz: Torrent indirme hızı nasıl arttırılır?

Bazı videolar daha çok eğitici videolar altyazılı izlenmeden anlaşılmamaktadır özellikle farklı dilde ise hiç anlaşılmaz. Görsel tabii ki önemli fakat yapılan işle ilgili bilgiler vermek ve sizde bu bilgileir anlamanız videoyu daha yararlı bir şekilde izlemenizi sağlar. Bunu yaparsanız ve yayıncılar farkettiğinde sizin böyle bir şey yaptığınızı görerek sizi olumlu olarak paylaşmak bile isteyebilir.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı