Yaay’da Net Profil Resmi Nasıl Yapılır? - Webte İndir
Nasıl Yapılır

Yaay’da Net Profil Resmi Nasıl Yapılır?

Yaay’da net profil resmi soruna kesin çözümü anlatıyoruz. Türkiye’nin yeni sosyal medya platformu Yaay kullanıcılarının yaşadıkları en büyük problem, profil resimleri ve fotoğraflar. Yaay için fotoğraflarla ilgili yaşadığınız tüm problemlerin cevabını yazımızda sizin için veriyoruz. 

yaay-profil-resmi
Yaay’da Net Profil Remi Yapma

Sosyal medyada geçirdiğimiz zaman artıyor. Hal böyle olunca Türk program geliştiriciler de boş durmadı ve sektöre Yaay uygulaması ile hızlı bir giriş yaptı. Sosyal medya kullanıcıları ise bu duruma oldukça sevindi. Türkiye’nin yeni nesil sosyal medya uygulaması olan Yaay’ gösterilen ilgi arttıkça, bazı teknik sorunlar da ortaya çıktı. Bu sorunlardan birisi platforma kaliteli ve net bir şekilde fotoğraf yüklmek.

>>Bu yazımızda ilginizi çekebilir.

Kullanıcılar; Yaay kaliteli profil resmi nasıl yüklenir ve Yaay’da net profil resmi nasıl yapılır sorularını oldukça sık aramakta. Bu ve platforma dair tüm fotoğraf yükleme sorunlarına ilişkin cevaplar yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Yaay’da Net Profil Resmi Nasıl Yapılır? 

Uygulamayı kullananlar için Webte İndir olarak kesin çözüm ile geldik.Öncelikli olarak Yaay’da profil fotoğrafınızın net olmasını istiyorsanız, kullanacağınız görselin çözünürlüğünün de bir o kadar yüksek olması gerekmektedir. Pek çok kullanıcı, internet ortamında buldukları düşük çözünürlükteki görselleri profil fotoğrafı olarak kullanmaya çalıştığı için, sonuçta ortaya kalitesiz görüntüler çıkmaktadır. 

>>Bu yazımız da ilginizi çekebilir.

Çünkü Yaay, yayın hayatına yeni başlamış bir platformdur. Dolayısıyla sunucularına aşırı yükleme yapılmasının önüne geçmek amacıyla bir takım tedbirler almış durumdadır. Uygulamayı yapan şirket, kullanıcıların yükledikleri resimlerin otomatik olarak çözünürlüklerini düşürmektedir. Hal böyle olunca da kullanıcıların hali hazırda düşük çözünürlükte  yükledikleri görsellerin kalitesi iyice düşmektedir ve ortaya da net olmayan profil fotoğrafları çıkmaktadır. 

Yaay
Yaay

Yaay’da Net Profil Resmi İçin Kullanabileceğiniz İlk Yöntem

Siz de Yaay’da profil resmi nasıl yapılır, Yaay’da net fotoğraf yükleme sorunu için çözüm önerisi arıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek problemi ortadan kaldırabilirsiniz. 

>>Bu yazımız da ilginizi çekebilir.

İlk olarak sizlere tavsiyemiz, uygulamaya yükleyeceğiniz profil resimleri için kendi telefonunuzun kamerasını kullanarak fotoğraf çekmeniz olacak. Çünkü telefonunuzun kamerası ile çekilmiş olan fotoğrafın çözünürlüğü oldukça yüksek olacaktır. Bu sayede uygulama tarafından otomatik olarak kalitesi düşse dahi görsel, kalitesinden bir şey kaybetmeyecektir. Yani profil fotoğrafınızda gözle görülür bir bozulma olmayacaktır. 

Yaay’da Net Profil Resmi İçin Kullanabileceğiniz İkinci Yöntem

Uygulamada kaliteli bir profil fotoğrafı kullanmak için uygulayabileceğiniz ikinci bir yöntem daha bulunmaktadır. Bu yöntemde ise internetten indirilen görselin kalitesini yükseltmeniz gerekmektedir. Profil fotoğrafı olarak kullanmak istediğiniz görselin kalitesini yükselterek, siz de net bir fotoğraf elde edebilirsiniz. 

Görsel kalitesini yükseltmek için yapmanız gereken ise Google Play ya da App Store üzerinden bu alanda hizmet veren bir uygulama indirmektir. 

Android için görsel kalitesi arttırma programı indirmek için tıklayın. 

iOS için görsel kalitesi arttırma programı indirmek için tıklayın. 

Yukarıdaki uygulamalardan birini indirdikten sonra, yapmanız gereken ise oldukça basit. Örnek vermek gerekirse elinizdeki görselin çözünürlüğü 300 x 400 piksel olduğunu varsaylım. Bu noktada yapmanız gereken şey fotoğrafı esnetmeden çözünürlüğü artırmak. Bunun için ayarlamanızı 3000 x 4000 piksel gibi, ilk çözünürlüğün katları olarak düzenlemeniz gerekmektedir. 

Elinizdeki görsellerin çözünürlüklerini yükselttikten sonra Yaay’da profil fotoğrafı olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede görsellerinizin kalitesi sunucu tarafından düşürüldüğü takdirde , yayınladığınızda net ve kaliteli bir profil resmi elde etmiş olacaksınız. 

>> ”Nasıl Yapılır?” kategorimizdeki diğer yazıları okumak için tıklayın. 

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı