Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme - Webte İndir
İnternet

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme

Wi-Fi, günümüzde hayatımızın bir parçası haline geldi. Artık pek çok işimizi telefon üzerinden hallediyoruz. Bunun için kablosuz internet ağına ihtiyacımız oluyor. Evde, işte, kafede, avm’lerde ücretsiz wifi ağları bulunur. Hatta ulaşım araçlarında bile wifi var. Bu da internette yapmamız gereken şeyleri hızlı bir şekilde yapmamızı sağlıyor. 

Bazı durumlarda kablosuz internet şifresini unutabiliyoruz. Bunun birden fazla sebebi bulunuyor. Akılda kalamayacak kadar uzun, karışık şifreler belirlendiği için sık sık unutabiliyoruz. Aslında kısa, kolay hatırlanabilen bir şifre belirlenirse şifre sorunu diye birşey kalmayacak. Windows 10 wifi şifresi öğrenme ile ilgili tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Windows 10 İçin Ücretsiz Ürün Anahtarları yazımızı sitemizden takip edebilirsiniz.

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme
Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme

Windows 10 Wifi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Wifi şifresi öğrenmek aslında zor değildir. Bunun için belli yöntemleri uygulamanız gerekiyor. Eğer kullandığınız bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon windows işletim sistemine sahip ise bu işlemi gerçekleştirmek çok daha kolay.

Windows 10 wifi şifresi görme için şu adımları takip etmeniz gerekiyor.

Windows 10 Wifi Şifresini Görmek İçin:

  • Windows 10 sürümü yüklenmiş olan bilgisayarınız ile bağlandığınız wifi ağının şifresini öğrenmek için ilk önce, bilgisayarınızın Başlat bölümüne tıklayınız.
  • Daha sonra Ayarlar bölümünü seçmelisiniz.
  • Ayarlar bölümüne geldikten sonra Ağ ve İnternet’ e tıklayın ve Bağdaştırıcı bölümünü seçin. Ardındanda Değiştir butonuna tıklamalısınız.
  • Önünüze yeni bir ekran gelecektir. Bu ekran üzerinden, Windows 10 işletim sistemi yüklü olan bilgisayarınızın bağlı olduğu wifi ağlarını görebileceksiniz.
  • Şifresini öğrenmek istediğiniz wifi simgesi üzerine gelin. Ondan sonra mouse ile sağ tık yaparak Durum butonuna tıklayın.
  • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra bağlandığınız wifi durum penceresi açılacak. Açıldıktan sonra ise menü üzerinden Kablosuz Özellikleri yazan yeri seçmeniz gerekecektir.
  • Kablosuz ağ özelliklerinde yer alan Güvenlik butonuna tıklayın
  • En son uygulayacağınız adım yeni açılacak olan pencerenin alt kısımda yer alan Karakterleri Göster bölümünden bulunan yanında bulunan boş kutucuğa tıklayarak doldurmak olacaktır.

Onaylandıktan sonra, wifi şifresi öğrenme windows 10 işlemini tamamlamış olacaksınız.

Programsız Wifi Şifresi Öğrenilir Mi?

Wifi şifrelerini öğrenmek için herhangi bir program yüklemeniz gerekmiyor. Piyasada bu tarz geliştirilmiş programlar bulunmaktadır. Ancak kullanım açısından güvenilir olduğu söylenemez. Cihazınıza pek çok zararlar verebilir. Bu işlemi bilgisayarınızda bulunan ayarlar bölümünde ki ağ ve internet seçeneğine tıklayarak yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Windows 10 wifi şifresi öğrenme için gerekli talimatları uygulamanız yeterli olacaktır. Talimata yukarıda yazılmış olan bölümden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Windows 11 Wifi Şifresi Öğrenme yazımız için sitemizi takip etmenizi tavsiye etmekteyiz

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı