Windows 10 Mavi Ekran Hatası Çözümü - Webte İndir
İnternetTeknoloji

Windows 10 Mavi Ekran Hatası Çözümü

Windows 10’da bilgisayarınızda bir sorun ortaya çıktığı zaman ekran bir anda maviye dönüşür. Ekranın üzerinde hatayı bildiren beyaz yazılar vardır. Beklenmedik zamanda ortaya çıkan mavi ekran hatasının çözüm yolları vardır. mavi ekran hatası windows 10 ilgili tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Mavi Ekran Hatası Nedir?

Mavi ekran hatası, bilgisayarın herhangi bir problemi çözemediği zaman ortaya çıkar. Bilgisayar bir anda kitlenir ve hiçbir işlem yapılamaz duruma gelir. Windows 10’da en çok ortaya çıkan sorunlardan biridir. Kullanıcılar tarafından rahatsız edici bir sorundur. Mavi ekranın üzerinde şu yazıyla karşılaşabiliriz:

“Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor. Şu anda bazı hata bilgileri toplanıyor, bu işlemden sonra yeniden başlatılacak.”

Windows 10 Mavi Ekran Hatası Çözümü
Windows 10 Mavi Ekran Hatası Çözümü

Windows 10 Mavi Ekran Neden Verir?

Mavi ekran hatası, herhangi bir sebepten ortaya çıkabilir. En baştaki sebeplerinden birisi bilgisayarın çok fazla ısınması. Bilgisayarda bulunan sürüm ve programları okuyamadığı zaman bu hatayı verebilir. Hatta yeni programlar yüklendiği zamanda windows 10 mavi ekran hatası verebiliyor. Eğer bilgisayardaki depolama alanı yetersiz ise hata vermemesi için gereksiz tüm belgeleri silmeniz gerekiyor. Bozuk, virüs taşıyan, kötü amaçlı yazılımlar bilgisayarda mavi ekran hatası verebilir. Overclock, yani hız aşırma yüzünden oluşabilir. Bellek, anakart ve disk arızasından dolayı mavi ekran hatasıyla karşılaşmanız mümkün. Saydığımız tüm bu etkenler mavi ekran hatasına neden olabilir. Mavi ekran hatasını çözmek için ilk önce hangi sebepten dolayı çıktığına bakmalıyız. Daha sonra hata çözümü en kolay iş. Çözümü için içeriğimizi takip etmeye devam edin.

Windows 10 Mavi Ekran Hatası Çözüm Yolları

Windows 10 mavi ekran hatası çözümü için bilgisayarınızda yüklü olan sürümün güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Güncel değilse güncelleme yapmalısınız. Kullanmış olduğunuz programlar içinde aynı işlemi uygulamalısınız. Bilgisayarınızda bulunan parçaları söküp temizleyin. Daha sonra yerine takıp çalıştırmayı deneyin. Bilgisayarınız çok ısınıyorsa, soğuması için kapatmalısınız. Belli bir süre bekledikten sonra yeniden açabilirsiniz. Disklerinizin durumunu kontrol edin. Duruma göre iyileştirme çalışması yapın. Eğer bilgisayarınızdaki Windows sürümü orijinal değilse mavi ekran hatası verebilir, hatta daha farklı sorunlarla karşılaşılabilir. Bu yüzden orijinal sürüm kullanın. Kullanmış olduğunuz BIOS uyumsuz görünüyorsa güncelleyin. En son olarak MemTest86 testini mutlaka yaptırın.

Mavi ekran hatası çözümü ile ilgili tüm bilgiler bu şekildedir.

Windows 10 hakkında daha fazla bilgi için Webteindir.com adresimizi ziyaret etmeyi unutmayınız.

Ayrıca bkz: Steam Hızlı Level Nasıl Kasılır? yazımızı okumak istiyorsanız web sitemizi takip etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı