2021 WhatsApp Sohbetlerini Telegrama Aktarma Nasıl Yapılır?
Nasıl YapılırTeknoloji

WhatsApp Sohbetlerini Telegrama Aktarmak

2021 WhatsApp Sohbetlerini Telegrama Aktarma Nasıl Yapılır?

Dünya üzerinden en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olan Whatsapp üyelerine yakın zaman içinde gelen güncelleme nedeniyle bazı sorunlar yaşanmaya başladı. Yeni gizlilik sözleşmesi kapsamında yapılan değerlendirmeler kullanıcıların özel ve kullanımlarına dair bilgilerinin Facebook kanalı ile kullanılır olmasının yolunu açtığından üyelerin tepkilerine neden oldu.

Yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlerin kullanımlarına devam etmelerine izin verilmeyince üyeler gizlilik konusunda daha iyi imkanlar sunan Telegram gibi uygulamalara katılmayı seçti. Buna karar verenlerin çoğunluğu Whatsapp’ın kullanımlarını kısıtlayacağı tarihi beklerken bazıları da Telegram kullanımı konusunda aklına takılan soru işaretlerine cevap aradı. Bunlardan en bilindik olanı ise Whatsapp’da bulunan sohbetlerin Telegram’a aktarılması konusunda nasıl bir yol izleneceği oldu.

Telegram’dan Yeni Özellik Avantajı

Whatsapp’ın milyonlarca üyesine bu şekilde bir gizlilik ihlali sözleşmesini dayatmaya çalışması kullanıcıların farklı yollar aramasına neden oldu. Telegram’da oldukça iyi bir rakibinin bu şekilde bir sorunla karşı karşıya gelmesini fırsata çevirmek istediğinden dolayı yeni bir özellik duyurusunda bulundu. Çalışmaları kısa sürede tamamlanan bu özelliğe göre artık Whatsapp kullanıcıları sohbet geçmişlerini kolaylıkla Telegram ekranlarına taşıyabiliyor. Sohbet geçmişi adıyla bilinen bu özellik Telegram kullanmayı isteyen kullanıcıların ortak bir sorununu ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Whatsapp Geçmişini Telegram Ekranına Aktarma

Bu işlemin yapılması için izlenmesi gereken belli başlı uygulama adımları vardır. Bu adımlar şu şekilde özetlenebilir:

  • İlk olarak Whatsapp uygulamasını açmalısınız,
  • Telegram ekranında görmek istediğiniz sohbeti seçmelisiniz,
  • Seçenekler veya üç nokta şeklinde görülen kısımdan sohbeti dışa aktar seçeneğine dokunulmalıdır,
  • Medyasız veya medyalarla birlikte taşıma yapıp yapmak istemediğinizi soran ekran çıkacaktır,
  • Paylaşım menüsüne girerek Telegram’ı işaretlemelisiniz,
  • Ekrandan içe aktarı işaretledikten sonra uygulamaya aktarılma işlemini tamamlamış olursunuz.

Bu adımları kolaylıkla takip etmeniz durumunda istediğiniz sohbeti aktarmaya veya istemediklerinizi whatsapp uygulamasında bırakmaya devam edebilirsiniz.

İos ve Android İçin Aktarma İşlemleri

Bahsedilen menü işlemleri her ne kadar kullanıcıların tamamını kapsamak üzere tasarlansa da kısa süre içinde kullanılır duruma gelmesinden dolayı İOS için uygun şekilde olması amaçlanmıştır. İlk adımın İos olması devamında Android kullanıcılarının da aynı kolaylıktan yararlanabilir olacağını anlatır. Uygulama içi aktarımlar yapılan açıklamalara bakıldığında kısa süre içinde Android için de kullanılır hale gelecektir.

Aktarma Sırasında Verilerin Durumu

Whatsapp uygulamasında bulunan sohbetlerin bazıları kaybolmaması gereken verilerden oluşur. Şirketler arasında bile kullanılan bir program olması sohbetlerin değerli olmasına en çok neden olan durumdur. Aktarım yapmak isteyen kullanıcıların akıllarına gelen soru verilerin veya sohbetin bu aktarım sırasında kaybolup kaybolmayacağıdır. Kaybolma işlemi olmasını engelleyen önlemler alınmıştır.

Medyalı veya medyasız aktarım seçilmesi kullanıcıların aktarımı nasıl yapacaklarını seçmede avantaj sağlar. Aynı zamanda verilerin aktarımdan sonra Whatsapp sohbeti silinmeyeceğinden kontrol edilmesi, verilerin silinmediğinin görülmesi kolay olur. Güvenle kullanımı mümkün olan bir özellik olduğu unutulmamalıdır.

Taşımanın Takip Edilmesi

Taşıma işleminde yapılacak olan aktarımların kontrolü ekrandan yapılır. Onayladıktan sonra oldukça uzun süreli bir taşıma olsa bile akranda yüzdelik dilim olarak takip ettiğinizde bitmeden taşımanın olmayacağını bilerek hareket edersiniz. Kullanıcıların bu konuda da kendini güvende hissetmesi sağlanır. Kontrole bağlı olarak tamamen taşıma yapılmadan ekrandan çıkılmaz. Çıkılmaya çalışıldığında ise ekrandan uyarı alınacaktır. Uyarı veri kaybı yaşayabileceğinizi hatırlatacağından buna göre onay vererek aktarımı iptal etme durumunuz da vardır.

Telegram’ın Sohbet Aktarma Özelliğine Bakış

Anlık ve tahmin edilemeyen bir olay sonucunda olmasına karşılık taleplerin artmasına neden olan gizlilik ihlali sorunları Telegram’a daha çok üye toplanmasına ön ayak olmuştur. Sorunsuz sohbet aktarma özelliği de oldukça kullanışlı ve güven veren bir özelliktir.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı