Twitter Büyük Güncellemesi Altyazı Özelliğini Duyurdu! - Webte İndir
Gündem

Twitter Büyük Güncellemesi Altyazı Özelliğini Duyurdu!

Twitter altyazı ile büyük bir yeniliğe imza atacak. Diğer platfomrlarda bulunmayan fakat youtube gibi mecralarda yer alan altyazı sistmei twittera geliyor. Daha iyi bir sosyal medya uygulaması ve daha kullanışlı bir uygulamaya dönüştürmek isteyen twitter hizmet, erişilebilirliği artırmak için sesli ve video gönderileri için otomatik altyazılar eklemeye çalışıyor.

Twitter, resmi blogunda yaptığı bir duyuruda , altyazı özelliğinin 2021’in başlarındaam anlamıyla aktif bir şekilde uygulamaya geçmesi planlandığını açıkladı. Daha çok engelli kardeşlerimiz için sevindirici bir haber niteliğinde olan bu yazı, şirketin platformu engelliler için daha erişilebilir hale getirme çabasının bir parçası diyebiliriz.

Twitter altyazı özelliği çok yakında aktif olacak

“ Görüşmelerde, anketler yoluyla engelli insanlardan geribildirim aldıklarını ve bir prottoip denediklerini,” yaptığı açıklamada twitter sözcüsü belirtti.

Ayrıca bkz: Yaay Nedir ? Nasıl Kullanılır?

Yeni özellik, Twitter’ın ilk olarak Haziran ayında birkaç ay önce tanıttığı sesli canlı yayın yapma özelliği gibi önemli ölçüde beğenilen bir olumlu bir güncelleme olarak yer alacak. Sesli canlı yayın açma konusunda türkler oldukça rağbet göstermese de kullanan kullanıcıların varlığı bilinmektedir.

twitter altyazı

2021’in başlarında Twitter altyazı kullanılabilir hale gelecek!

Aslında, Twitter’ı altyazılarla takip etmeye teşvik eden sesli tweetlerdi. “ Test sesli tweetleri  önce twitter aleminde bir yeniliğe imza attı ve kullanıcılar çabuk alıştı hal böyle olunca da altyazı özelliğine çabuk adapte olacakları söz konusu. Özellikle engelli kardeşlerimiz için çok yararlı bir özellik olarak tarihe geçecek.

Twitter tarafından 2021’in başlarında faaliyete geçecek bu uygulamanın önceden test edilebilmesi 2020 nin sonlarına doğru olacağa benziyor. Şuanda çalışmaların yapıldığı ve çok uzun sürmeyecek bir zaman diliminde yayınlayacaklarını belirttiler. Twitter altyazı nasıl açılır ya da twitter türkçe altyazı nasıl açılır gibi soruların cevapları ilerde netlik kazanacaktır.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı