Tesla'ya Karşı Ruslar Tarafından Yapılan Siber Saldırı - Webte İndir
Gündem

Tesla’ya Karşı Ruslar Tarafından Yapılan Siber Saldırı

Bu haftanın daha en başlarındayken, ABD üst yöneticileri bir Rus vatandaşını Nevada şirketinin bir çalışanını göreve alarak 1 milyon dolar karşılığında işverenlerinin ağına kötü amaçlı yazılım yüklemeye çalışmak için ABD’ye seyehat ettiği bilinmektedir.

Teslaya saldırı, kötü yazılım ağının hangi şirkete ya da hedeflenen şirketin adı herhangi bir mahkeme iddianamesinde yer almasa da, işaretlerin büyük çoğunluğu bir teknoloji şirketine saldırının yöneltildiği konusunda bilgiler almıştır, Bugün, saldırının çok büyük olasılıkla Nevada yakınlarında bulunan ve dünyaca ünlü Tesla şirketi hedeflerinin olduğu belirtilmeltedir.

Teslabu gibi iddiaların nedenini veya tam anlamıyla açıklamış olmasa da, bugün erken saatlerde twitter aracılığı ile Tesla CEO’su Elon Musk, hackleme planının doğrudan kendi şirketlerine yapıldığı konusunda açıklama yaptı.

Ciddi ve profesyonel bir saldırı olduğunu belirtenm Musk ciddi bir zararın oluşmasının önüne geçtiklerini açıkladı.

Teslaya Tek kişi değil ekip işi siber saldırı

Teslaya saldırı, siber Saldırının bütünü, bilgisayar korsanlarının, siber güvenlik endüstrisinin zararı için için atılan adımların olduğunu açıkladı. Kötü amaçlı yazılımların sisteme yükleneceği bilgisini belirten şirket bu gibi saldırıların şirketi olumsuz etkiledğini belirtti.

Egor Igorevich Kriuchkov adlı 27 yaşındaki Rus siber saldırı yani hacker, Tesla‘da çalışan bir adama whatsapp aracılığı ile mesaj gönderdiği doğrulandı. Kriuchkov, ABD’ye tatil amaçlı gittiğini söylerek bu işleri arkaplandan yürüttüğünü söyledi.

Ayrıca bkz: Resident Evil Netflix’e Geliyor!

Bu tek bir kişi olarak değil ekip olarak amaçlanan bir saldırı olduğunu söyleyen şirket kötü amaçlı yazılımların farkedilmemesi takdirde bilgilerin çalıanabileceği ve buda şirketi zarara uğratacağını söyledi. 

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı