Telefonda Yer Açma Yöntemleri | Webte İndir
Mobil

Telefonda Yer Açma ve Hafıza Arttırma Yöntemleri

Telefonlar, günlük hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Genel olarak günümüzde yetişkin ve çocuk olmak üzere birçok birey, telefon sahibi olmaktadır. Telefonlar ile birlikte birçok işimizi hızlıca halledebiliyor, iletişimimizi en iyi şekilde sağlamaktayız. Tabi bunun yanında depolama alanlarımız da, mobil cihazlar için en önemli faktörlerden birisidir.

Günümüzde telefon sahibi olan herkes fotoğraf, video, belge gibi dosyaları telefonlarında saklamaktadır. Bu örneğe ben kendimi de hızlıca belirtebilirim. Bildiğiniz gibi fotoğraf, video gibi dosyalar, bir hayli büyük dosya boyutlarına sahip olmaktadır. Bu sebepten dolayı da depolama sorunu gibi problemler ortaya çıkmaktadır. Bu yazımızda da sizlerle birlikte bu soruna göz atarak, bazı çözüm yollarını sizlerle birlikte paylaşmak istiyorum.

Forum, internet gibi alanlarda birçok kişinin Telefonda Yer Açma ve Hafıza Arttırma gibi başlıklarla konu açtıklarını görmekteyim. Bende bunun üzerine bir araştırma yaptım ve sizlerle birlikte paylaşımda bulunmak istedim. Genel olarak en çok sevilen ve işe yarayan çözüm yollarını paylaşmak istedim. Bu sayede sizler de depolama ile ilgili yaşadığınız problemleri, çözmüş olabileceksiniz.

Telefonda Yer Açma ve Hafıza Arttırma Yöntemleri

Eğer mobil cihazlarınızda depolama ile ilgili problemler yaşıyorsanız, doğru makalede olduğunuzu söyleyebilirim. Sizler için bu makaleme özel olarak birçok farklı çözüm yolu buldum ve paylaşmak istiyorum. Bu sayede aklınızda yer alan sorunları, kolaylıkla çözmüş olacağız.

Google Fotoğraflar Kullanın

Telefonlarımızın olmazsa olmaz problemlerinden birisi fotoğraf ve video sorunudur. Özellikle resim çekilmeyi çok seven kişiler, bu sorun ile karşılaşmaktadır. Görsel ve videoların boyutlarının büyük olması nedeniyle, depolamada büyük sorunlar yaşanmaktadır. Özellikle de depolaması az olan cihazlarda, boyutlar daha da problemli olmaktadır. Google Fotoğraflar uygulaması ise, bulut depolama özelliği ile bu sorunu ortadan kaldırmaktadır. Cihazınızda yer alan tüm resimleri ve videoları gmail adresinize yükler, cihazınızdan tüm görselleri silmektedir.

Gereksiz Uygulamaları Kaldırın

Mobil cihazlarımızda birçok farklı uygulamayı kurmaktayız. Bu uygulamalar arasında kullanmadığımız ve gereksiz gördüğümüz bazı uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamaları kaldırmanızı önermekteyim. Genel olarak kurulu olan uygulama ve oyunlar, depolama alanımızı bir hayli şişirmektedir. Önbellek, çerez vb problemlerle karşılaşılabiliyor. Uygulama kaldırma işlemi yaparak, kolaylıkla depolama sorununa çözüm getirebilirsiniz.

Telefonda Yer Açma ve Hafıza Arttırma Yöntemleri
Telefonda Yer Açma ve Hafıza Arttırma Yöntemleri

SD Kart Kullanın

Geçmişte her ne kadar sık bir şekilde kullanım sağlansa dahi, günümüzde de birçok kişi tarafından SD kart kullanımı sürdürülmektedir. Dosyalarımızı mobil cihazlarımıza yedeklemek yerine, hafıza kartı satın alarak oraya depolama yapabiliriz.  Bu sayede büyük bir hafıza arttırma işlemini gerçekleştirmiş olabiliriz.

Önbellekleri Temizleyin

Belirli günlük aralıkları dahilinde yapılan önbellek temizleme işlemleri, en faydalı adımlardan birisidir. Her oyun ve uygulamanın, belirli boyutlarda önbellekleri oluşmaktadır. Bu önbellekler yeri geldiğinde GB boyutlarına kadar çıkabilmektedir. Bu sebepten dolayı da uygulamalar üzerinden herhangi bir uygulamanın önbelleğini temizleme yapabilirsiniz.

Bilgisayara Yedekleme Yapmak

Günümüzde kullanılan en popüler yöntemlerden birisi de bilgisayar üzerine yapılan yedekleme yöntemleridir. Mobil cihazlarımızda yer alan tüm fotoğraf, dosya, video gibi birçok farklı belgeyi, bilgisayarlarınıza aktarma yapabilirsiniz. Bilgisayarların depolama alanlarının yüksek kapasiteli olması, büyük bir avantaj durumudur. Bu sebepten dolayı sizlerde bu işlemi uygulayarak, telefon hafıza arttırma işlemini uygulayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Telefonda Yer Açma ve Hafıza Arttırma Yöntemleri başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Hemen aşağıda yer alan yorum kısmına, konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı