Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır [Güncel] - Webte İndir
Nasıl Yapılır

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle her ne kadar telefonlar suya dayanıklı olsa da bu demek değildir ki suya düştüğünde bozulmasın. İnsanların kafasında bu gibi durumlar için suya düşen telefonlar tamir edilir mi sorusu yer alıyor. Aslında telefonların suya dayanıklı olması daha çok üzerine su damlacıkları döküldüğünde herhangi bir sıvıyı içerisne almamasıdır buda suya dayanaklı olarak geçmektedir. Fakat pahalı telefonlarda genelde suya karşı dayanıklı sertifikası olduğu için belirli bir metreye kadar su almama garantisi vardır.

Suya düşen telefonu kurtarmada aslında milletimiz birçok şeyi yanlış bilmektedir. Çoğumuz elimizden telefonu indirmiyoruz nereye gitsek telefon da bizimle geliyor fakat bazı boş bulunduğumuz anlarda düşüyor ve sonucunu pekde sevemeyeceğimiz durumlar oluyor. Suya düşen telefon nasıl kurtarılır veya telefonum suya düştü ne yapmam lazım gibi sorular oldukça fazla gelmektedir. Bu makalemizde sizlere detaylı bir şekilde Suya düşen telefon nasıl kurtarılır onu anlatacağız.

Ayrıca bkz: 1500 TL 2000 TL Alınabilecek En İyi 5 Telefon

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır

  • Telefonu kesinlikle açmayın, çünkü devreleri yakabilirsiniz.
  • Herhangi bir tuşa basmayın, tuş fonsiyonları kaybolabilir.
  • Telefonu sallamayın, daha fazla su temas edebilr.
  • Üzerine üflemeyin, hiçbir yararı olmaz.
  • Fön makinesiyle kurutmayın, eğer su harici bir sıvıysa örneğin kola gibi şekerleşip kuruyabilir bunun çözümü oldukça zor olur.
Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır

Telefonda koruyucu kılıf varsa ikinci adımda hemen çıkartın ama nazik davranarak. Ardından SIM kart ve microSD kart yuvalarını açarak kartları da çıkarıp bir koyun onlar da zarar görürse size ait bilgiler ve dosyaları kurtarmak zor olabilir.

telefonum suya düştü

Normal bez ve havlular kullanmanızı önermiyoruz çünkü hem ince yerlere giremez hemde hemen bütün sıvıyı çekmez. O nedenle kurulama işlemine daha temiz olması ve suyu içine daha iyi çekmesi için pamuk daha etkili bir yöntem olacaktır. Telefonun ayrılan parçalarını pamuk ile tekrar kuruladıktan sonra, kulak temizleme çöpü ile telefonun ince ayrıntılı su kaçtıüını düşünebilecğeiniz hatta neredeyse tüm yeri silin.

Ayrıca bkz: 1500 TL 2000 TL Alınabilecek En İyi 5 Telefon

telefon kurtarma

Pirinç taktiği konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise telefonun pirinç içerisinde gömdüğünüzde telefonun hiç hava almaması gerekir ve şarj yerine ya da kulaklık jackı bölümüne pirinç sıkışmamasına dikkat edin. Havayı önlemek için saklama kabı ideal bir tercih olduğu gibi, vakumlu poşet de kullanılabilir. Burada mühim olan telefon pirinç içerisindeyken havayla sıfıra indirmektir böylelikle daha hızlı sonuçlanacaktır. Telefonunuzun aldığı suya göre ortalama 24 ile 48 saat arası bu şekilde hiç ellemeden sabırla bekleyin ve bu süre dolduğunu çalıştırın.

su giren telefon nasıl kurtarılır

Telefonu pirinçten çıkardıktan sonra şarja takın fakat şarjı %100 olmadan çıkartmayın çünkü bu değere ulaştığında kendi otomatik açılacaktır bu yüzden bu yöntemi kuullanmanızı öneririz. Büyük ihtimal Suya düşen telefon nasıl kurtarılır sorunuzun cevabını da almış olacaksınız. Fakat hala çalışmıyorsa servise götürmeniz gerekmektedir.

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı