Skype Video Konferansı Nasıl Yapılır? - [Rehber] - Webteindir
Nasıl Yapılır

Skype Video Konferansı Nasıl Yapılır?

Bugün sizlere Skype video konferansı nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Bu konuya değinmeden önce biraz Skype nedir ve altyapısı nasıldır bunu bilmek lazım. Skype, 29 Ağustos 2003 yılında faaliyete geçmiş görüntülü sohbet uygulamasıdır. Skype ile birçok işlemi aynı anda gerçekleştirebilirsiniz. 

Güçlü VoIP teknolojisini kullanan Skype görüntülü arama ve mesajlaşma uygulamaları arasında en popüler uygulamadır. Skype ile kontör yükleyerek rehberinizde ki telefon numaralarını da düşük maliyetlere arayabilirsiniz. Özellikle Amerika’da bu özellik çok yaygın kullanılmaktadır.

Skype İle Yapabileceğiniz İşlemler

En popüler uygulamalar arasında zirvede yer alan Skype, kullanıcılarına birçok hizmet sunmaktadır. Güçlü ve hızlı işlem altyapısı ile yüksek görüntü kalitesini birleştirerek kullanıcılarına rahat deneyim sunuyor. Skype uygulaması ile yapabileceğiniz işlem arasında;

 • Akıllı mesajlaşma yapabilirsiniz,
 • Ekranı paylaşma işlemi yapabilirsiniz,
 • Özel görüşmelerinizi güven içinde yapabilirsiniz,
 • Harici telefon numaralarını Skype kontör kullanarak arayabilirsiniz,
 • Sesli ve HD Görüntülü aramalar yapabilirsiniz,
 • Video konferans aramalarınızı kaydedebilirsiniz vb. daha birçok işlem yer almaktadır.

İnsanlar arasında yaygın bir kullanımı olan Skype uygulaması gençler arasında, iş yapanlar arasında oldukça popülerdir. Telefon görüşmelerini dahi insanlar Skype video araması ile yapmaktadır. Skype uygulamasının altyapısında VoIP teknolojisi kullanılmıştır ve insanlara kaliteli hizmetler sunulmaktadır. Skype video konferansı yapmak için öncelikle bir üyelik hesabı oluşturmanız gerekir. Daha sonra oluşturduğunuz hesaba e-posta ve şifre bilgileri ile giriş yapınız. Skype video konferansı yapmak için;

 • Skype hesabınıza girdikten sonra sol tarafta yer alan “toplantı” tuşuna basınız.
 • Açılan sayfada video konferans görüşmesine kişileri davet edebilmeniz için size özel “davet linki” verilecektir. Bu linki kopyalayıp davet etmek istediğiniz kişilere verebilirsiniz. 
 • İsterseniz davet linki tek tek vermek yerine, yine toplantı tuşuna bastıktan sonra açılan sayfadaki “daveti paylaş” tuşuna basarak Skype listenizle paylaşabilir ya da mail olarak gönderebilirsiniz.
 • Tüm bunları yaptıktan sonra daveti paylaş tuşunun altında yer alan “arama başlat” tuşuna basarak artık video konferans görüşmesine başlayabilirsiniz.

Tavsiye içerik => Bilgisayar hızlandırma yöntemleri

Skype Video Konferans Görüşmesi Özellikleri Nelerdir?

Skype video konferans görüşmesini PC, Mac, Tablet ve mobil cihazlardan rahatlıkla yapabilirsiniz. Skype pandemi döneminde ücretli olan birçok servisini ücretsiz hale getirmiştir. Bu konuda geniş kullanıcı kitlesine sahip olan Skype müşteri memnuniyetini ve kaliteli hizmeti her şeyden önde tutmaktadır.

Skype video konferans sistemini kullanarak zamanda tasarruf edebilir ve güvenle görüşmelerinizi yapabilirsiniz. 2003 yılından beri faaliyette olan ve bu alanda birçok ödüle layık görülen Skype her zaman altyapısını geliştirmektedir. Sizlerde Skype video konferans görüşmesi yapmayı düşünüyorsanız özellikleri nelerdir diye merak edebilirsiniz. Bu yüzden sizlere Skype video konferans görüşmesi özelliklerini madde madde aktaralım.

 • Skype video konferans hizmetini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
 • Skype görüntülü konferanslarını ve toplantıları daha sonra izlemek için kaydedebilirsiniz. Skype’ın bu hizmeti 30 gün boyunca videolarınızı saklamaktadır.
 • Skype hesabınız olmasa bile size gönderilen davet linki ile video konferans toplantılarına katılabilirsiniz. Bu özelliğe diğer uygulamalarda rastlayamazsınız.
 • Yine birçok uygulamada olmayan sadece Skype gibi dünya devi uygulamada olan özellik ise görüntülü aramalarda arka planı flulaştırma özelliğidir. Görüntülü sohbette arka planı flu yaparak sadece kendinize odaklama yapabilirsiniz. 
 • Skype video konferans görüşmesinde slaytlarınızı, çalışmalarınızı ve dosyalarınız görüşme sırasında güvenle paylaşabilirsiniz.
 • Diğer uygulamalara nazaran Skype konferans görüşmelerinde belirli bir süre limiti bulunmamaktadır. 
 • Skype konferans görüşmeleri için uzun vadeli konferans günleri belirleyebilir ve hatırlatıcı sayesinde görüşme hakkında bilgi alabilirsiniz.
 • Skype uygulaması aynı zamanda kullanımı kolay ve şık arayüzü ile kullanıcıların beğenisini topluyor.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı