Siri Uygulamaları Açmıyor Sorunu Çözümü - Webte İndir
Mobil

Siri Uygulamaları Açmıyor Sorunu Çözümü

Siri Uygulamaları Açmıyor Sorunu, Siri, Apple’ın sesli asistan sistemi olarak geçmektedir. Tüm IOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda bu asistan kulllanılabilmektedir. Siri, hem telefon sahiplerinin sesli sorularına yanıt verir hem de komutları algılaması halinde çeşitli uygulamaları kullanabilme ikanı sunmaktadır. Her güncelleme ile daha üst seviyeye çıkartılan bu sesli komut sistemi kullanıcılar tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır.

Bu sistem ne kadar her güncelleme ile daha iyi hale getirilmiş olursa olsun bazı telefonlarda sistemlsel sorunlar çıkartabiliyor. Siri uygulamarı açmıyor sorunu yaşayan kullanıcıların çözümünü aşağıda belirttiğimiz aşamaları uygularak kolayca halledebilir. Bu çok ciddi bir sorun olmadığı gibi sizin de teknik ekibe danışmadan halledebileceğiniz konulardan bir tanesidir.

Ayrıca bkz: iPhone’daki Fotoğraf Bilgisayarda Görünmüyor Sorunu

Siri Uygulamaları Açmıyor Sorunu Çözümü

Adım 1. Ağ bağlantılarınızı kontrol edin

İnternete bağlı değilseniz veya ağ problemi yaşıyorsanız eğer Siri, “Ne yazık ki ağa bağlanırken sorun yaşıyorum” veya “Bir süre sonra yeniden dene” gibi bir cevapla karşılaşabilirsiniz. İnternet bağlantınızı kontrol edin ve başka ağa bağlanıp tekrar denemeye çalışın.

Adım 2. Ağ ayarlarınızı sıfırlamayı deneyin

Apple logosunu görene kadar uyandırma tuşunu ve ana sayfa düğmelerini aynı anda basılı tutarak telefonunuzu yeniden başlatın.

iPhone Uygulama İndirme Sorunu çözümü

Adım 3. Siri’nin açık mı emin olun

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda Ayarlar > Siri ve Arama yerine gidip “Hey Siri”yi Dinle özelliklerinin açık olup olmadığını kontrol edin.

Adım 4. Mikrofonlarınızı tekrar kontrol edin

Bazen mikrofonlar telefonda geç algılama sorunları yaşatabilir veya mikrofonunuzda herhangi bir sorun olabilir bunu siz kontrol edin veya teknik ekibe baktırın. Bazen kullandığınız kılıflar mikrofon kısmını kapatabilir çıkartıp tekrar deneyin. Siri yanıt vermezse EarPods veya AirPods gibi iPhone kulaklık mikrofonlu bir kulaklık bağlayıp Siri ile iletişime geçin ve Siri yanıt verip uygualam açıyorsa sorun çözülmüş olacaktır.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı