Sanal Kart Nedir ? Nasıl Alınır? - Webte İndir
Nasıl Yapılır

Sanal Kart Nedir ? Nasıl Alınır?

Sanal kart nedir ve nasıl elde edilir? Bu içeriğimizde sizlere sanal kart ile merak ettiğiniz bütün detayları aktaracağız. Sanal karta sahip olmak ve avantajlarından yararlanmak istiyorsanız olmak istiyorsanız mobil uygulama üzerinden başvuru yapabilir ya da dilerseniz bankanızla iletişime geçebilirsiniz . Önceden banka müşterisi iseniz Sanal kart almak için tek yapmanız gereken başvurmaktır zaten önceden bir hesaba sahip olduğunuz için bu işlem kolayca hallededilecektir. Dana kart alma aşamaları zor olmamakla birlikte kolayca talep edebilirsiniz.

Sanal Kart Nedir ve Nasıl Alınır?

Çeşitli yolları bulunmakla birlikte hangi bankayı tercih etmişseniz eğer o bankadan sanal kredi kartı alabilirsiniz. Günümüz insanları daha çok teknolojiyi kullanarak insanlarla muhabbet etmeden almak istedikleri için genelde internet bankacılığını tercih etmektedirler. Sanal kart olarak adlandırılan bu kartı internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde kullanabilirsiniz. Elinizde herhangi bir özel kartınız yok. Ancak dilerseniz bazı bankalar temsilci olarak sanal kartı gönderecektir.

Ayrıca bkz: Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür ?

Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Bankaya başvurdunuz ve size bir sanal kart tanımladılar. Gerekli işlemler yapıldıktan sorna sanal kartınız aktif olarak kullanılmaya hazır olacaktır. Sanal banka kullanmak aslında banka kartına benzer ne kadar yüklerseniz o kadar harcama yapabilirsiniz. Mesela almak istediğiniz ürün 300 lira ise o kadar yükleme yapıp harcamanız gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı olarak düşünmeyin burada herhangi bir ekstre gelme olayı yoktur.

sanal kart nasıl başvurulur

Market Alışverişlerinde Sanal Kart Kullanılabilir mi?

Yukarda da belirttiğimiz üzere sanal kartlar sadece internet üzerinden yapacağınız alışverişler için geçerlidir. Elinize bir kart vermeyecekleri için market alışverişinde geçerli olmayacaktır. Fakat artık market alışverişlerini getir veya banabi gibi firmalardan yapıyorsanız eğer bu kartı kullanmak avantaj sağlayacaktır.

Sanal Kartın Avantajları Neler?

İninal sanal kart veya garanti sanal kart gibi bankaların veya işletmelerin sanal kartları mevcuttur. Kredi kartlarında oluşan limit sorunu artırma eksiltme gibi sorunlar Sanal kartlarda bulunmuyor buradaki önemli olan nokta ise limitleri siz belirliyor olmanızdır. Ne kadarlık bir ürün seçecekseniz o kadar para yüklediğiniz takdirde limit derdi ile uğraşmayacaksınzdır. Güvenilir olmasından hiç şüpheniz olmasın sonuçta bankaya bağlı bir karttır. Günümüzde çoğu kullanıcı sanal kartı bilmemektedir avantajları saymakla bitmeyen bu kadar bankaların işine gelmiyor diyebiliriz bu yüzden çok tanıtmak istemezler.

Ayrıca bkz: Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür ?

Sanal Kart Üzerinden Taksit Yapılır Mı?

Banka kartı taksit imkanı sunmazken sanal banka ile taksitli ödeme yapma imkanına sahipsiniz. Günümüzde birçok giyim veya aksesuar sitesi kullanıcılarına taksit seçenekleri sunar. Bildiğiniz üzere kredi kartlarında yıllık bir tutar vardır ödemeniz gereken ama sanal kartta bu mevcut değildir. Sanal kredi kartları ile zaman zaman gerçekleşen özel puanlar avantajlar ya da kampanyalar ile indirimli fiyatlarda ürünler alabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=GrSJqRUGydo

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı